Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Popravilo, zamenjava ohiÅ”ja daljinĆØka za garažna vrata

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
flomaster



Pridružen/-a: Ned Jan 2014 21:23
Prispevkov: 53
Kraj: Kranjsterdam

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 15:37:53    Naslov sporočila: Popravilo, zamenjava ohiÅ”ja daljinĆØka za garažna vrata Odgovori s citatom

Soseda mi je prinesla za popravit en daljinĆØek za garažna vrata, ki je bil povožen z avtom. OhiÅ”je je polomljeno in precej uniĆØeno. Vezje je imelo eno manjÅ”o poÅ”kodbo pri kontaktu za baterijo, kar sem uspel zaspajkati nazaj, tako da daljinĆØek deluje Cool Ali mi kdo lahko svetuje, kje bi dobil kakÅ”no nadomestno ohiÅ”je za to vezje, ker nov daljinc je veĆØ kot 40ā‚¬, tak kot na priloženi sliki, v uporabi pa je le ena tipka.


daljinc_Nice_Flor-s.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  39.3 KB
 Pogledana:  682 krat

daljinc_Nice_Flor-s.jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 20:45:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KakŔna pokvarjena mini miŔka za laptop (ohiŔje) ne bi bilo v redu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
potepenc



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:17
Prispevkov: 43

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 22:25:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo poglej slike ohiŔij in Ŕkatlic po spletnih trgovinah, nekaj boŔ že naŔel. Conrad ima lepo predstavljeno, tako da lahko izbereŔ ustrezno Ŕkatlico, res so cene malo viŔje, ampak to je prispevek na dobro predstavitev izdelka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2014 08:10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že veĆØkrat sem popravljal daljinĆØke in veĆØinoma so bile problem tipke. Tipke se obrabijo, spraskajo, razpadejo, se polomijo, ... in daljinĆØek postane neuporaben, seveda tudi ohiÅ”je daljinĆØka uspe ljudem polomit in kako drugaĆØe poÅ”kodovat. Ker je to dokaj pogost pojav, sem enkrat, ko sem imel en tak lep primer, izvedbo tudi fotografiral.

Prilagam dve fotografiji, na prvi se vidi odprto novo ohiÅ”je, vezje daljinĆØka in tipka. Na drugi fotografiji je sestavljen nov daljinĆØek. VeĆØinoma so tipke na original vezju nizke in kot take za novo ohiÅ”je neuporabne, zato sem preprosto dodal tipko, ki je viÅ”ja in s svojo velikostjo ob pravilni montaži da konĆØnemu izdelku dober izgled in uporabnost. Dodatna nova tipka je k obstojeĆØi povezana vzporedno, tako da originalna tipka lahko ostane na vezju. Tipka je montirana na koÅ”ĆØek prototipne ploÅ”ĆØice in z žiĆØkami povezana na vezje. Vse skupaj je prilepljeno z vroĆØim lepilom. LED dioda, ki signalizira delovanje se vidi skozi luknjico, lahko bi vgradil novo, ampak ni potrebe.

OhiÅ”je sem kupil v trgovini HTE, tipke pa so iz trgovine IC elektronika. Oznake ne vem, ĆØe trgovcu pokažeÅ” tole fotografijo, bo že naÅ”el in verjetno bo to Å”e najlažji naĆØin, kako priti do oznake. PoÅ”ljeÅ” povpraÅ”evanje na mail priložiÅ” link ali sliko, v odgovoru dobiÅ” podatke in potem greÅ” lahko kupit ali naroĆØiÅ” po poÅ”ti.



daljincek_IMG_01.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  40.06 KB
 Pogledana:  708 krat

daljincek_IMG_01.jpg



daljincek_IMG_02.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  22.99 KB
 Pogledana:  688 krat

daljincek_IMG_02.jpg



_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group