Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Popravilo, zamenjava ohišja daljinčka za garažna vrata

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
flomaster

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 21:23
Kraj: Kranjsterdam

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 15:37:53    Naslov sporočila: Popravilo, zamenjava ohišja daljinčka za garažna vrata Odgovori s citatom

Soseda mi je prinesla za popravit en daljinček za garažna vrata, ki je bil povožen z avtom. Ohišje je polomljeno in precej uničeno. Vezje je imelo eno manjšo poškodbo pri kontaktu za baterijo, kar sem uspel zaspajkati nazaj, tako da daljinček deluje Cool Ali mi kdo lahko svetuje, kje bi dobil kakšno nadomestno ohišje za to vezje, ker nov daljinc je več kot 40€, tak kot na priloženi sliki, v uporabi pa je le ena tipka.

daljinc_Nice_Flor-s.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  daljinc_Nice_Flor-s.jpg
 Velikost datoteke:  39.3 KB
 Downloaded:  256 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
moderator

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 20:45:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšna pokvarjena mini miška za laptop (ohišje) ne bi bilo v redu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
potepenc

Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:17

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 22:25:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo poglej slike ohišij in škatlic po spletnih trgovinah, nekaj boš že našel. Conrad ima lepo predstavljeno, tako da lahko izbereš ustrezno škatlico, res so cene malo višje, ampak to je prispevek na dobro predstavitev izdelka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2014 08:10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že večkrat sem popravljal daljinčke in večinoma so bile problem tipke. Tipke se obrabijo, spraskajo, razpadejo, se polomijo, ... in daljinček postane neuporaben, seveda tudi ohišje daljinčka uspe ljudem polomit in kako drugače poškodovat. Ker je to dokaj pogost pojav, sem enkrat, ko sem imel en tak lep primer, izvedbo tudi fotografiral.

Prilagam dve fotografiji, na prvi se vidi odprto novo ohišje, vezje daljinčka in tipka. Na drugi fotografiji je sestavljen nov daljinček. Večinoma so tipke na original vezju nizke in kot take za novo ohišje neuporabne, zato sem preprosto dodal tipko, ki je višja in s svojo velikostjo ob pravilni montaži da končnemu izdelku dober izgled in uporabnost. Dodatna nova tipka je k obstoječi povezana vzporedno, tako da originalna tipka lahko ostane na vezju. Tipka je montirana na košček prototipne ploščice in z žičkami povezana na vezje. Vse skupaj je prilepljeno z vročim lepilom. LED dioda, ki signalizira delovanje se vidi skozi luknjico, lahko bi vgradil novo, ampak ni potrebe.

Ohišje sem kupil v trgovini HTE, tipke pa so iz trgovine IC elektronika. Oznake ne vem, če trgovcu pokažeš tole fotografijo, bo že našel in verjetno bo to še najlažji način, kako priti do oznake. Pošlješ povpraševanje na mail priložiš link ali sliko, v odgovoru dobiš podatke in potem greš lahko kupit ali naročiš po pošti.

daljincek_IMG_01.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  daljincek_IMG_01.jpg
 Velikost datoteke:  40.06 KB
 Downloaded:  278 krat

daljincek_IMG_02.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  daljincek_IMG_02.jpg
 Velikost datoteke:  22.99 KB
 Downloaded:  258 krat

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu