Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Siol - Vpliv dolžine kabla

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Internet, raĆØunalniÅ”ka omrežja LAN in wlan, povezave in strežniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 24, 2008 20:42:28    Naslov sporočila: Siol - Vpliv dolžine kabla Odgovori s citatom

Živijo. PrejÅ”nji teden sem dobil Siol Trio paket. Prej sem imel internet sedaj pa tudi iptv. Tv mi dela zadovoljivo. In sicer mi delajo vsi programi lepo vendar vĆØasih mi sliko zakocka. Zanima me ali igra pri kockanju kakÅ”no vlogo tudi dolžina telefonskega kabla, kateri je prikljuĆØen v modem. Dolžina celotnega kabla po hiÅ”i je sigurno okrog 20m, mogoĆØe Å”e kakÅ”en meter veĆØ in veĆØkrat je tudi "Å”tukan". Pri sosedu ki je od mene oddaljen kakÅ”nih 200m lahko gledajo praktiĆØno dve televiziji (eno prek komunikatorja, drugo prek pc-ja), pri meni pa že pri eni kocka. Zanima me tudi kakÅ”na je najveĆØja dolžina utp kabla ki povezuje modem z komunikatorjem.


Hvala in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 24, 2008 21:25:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å tukan kabel ni nikoli tako dober, kot tak iz enega kosa. ƈe je možno, ga zamenjaj. Verjetno ne bo niĆØ narobe, ĆØe uporabiÅ” UTP kabel.

Tudi v primeru, ĆØe ne bo bolje, imaÅ” dodaten argument pri dokazovanju, da je z omrežjem do tvoje hiÅ”e nekaj narobe in naj operater stvari spravi v red.

Sedaj ne veŔ po kako dobri ali slabi parici imaŔ speljan signal od centrale do hiŔe in je lahko to problem, saj je tam lahko par 100m kablovja, ne nujno ustrezne kvalitete.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 24, 2008 22:15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom poskusil dati modem prav do mesta kje pride telefonski kabel v hiÅ”o. Malo mi je žal ker nisem tega že prej naredil. Bom poroĆØal o rezultatih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 25, 2008 21:10:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živijo. Danes sem poskusi samo zamenjati utp kabel med komunikatorjem in modemom in ni sprememb. Jutri bom poskusil Å”e modem dati na mesto da bo ĆØimkrajÅ”a povezava telefonskega kabla. Zanima pa me sledeĆØe. V modemu imam RJ11 prikljuĆØek v dovodnem telefonskem kablu pa sta samo dve žili. Zanima me na kateri pin pride katera.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Zaspanc



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 20:44
Prispevkov: 268
Kraj: ƈrnomelj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 25, 2008 21:43:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Srednja dva kontakta, kako obrneŔ žici ni pomembno.
Tako kot navadni analogni telefon.

_________________
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 19:26:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

U super. Å e preden bom montiral modem na novo mesto bom izvedel tudi speed test. MogoĆØe lahko Å”e kako dodatno z kakÅ”nim softwere-om testiram ĆØe bo res kaj boljÅ”e?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Zaspanc



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 20:44
Prispevkov: 268
Kraj: ƈrnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 20:04:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

on-line testerja na www.speedtest.net in www.speedtest.si sta povsem zadosti.
_________________
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 20:11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj je uporabnik BrezC omenjenil, da je pri IP TV potrebno preveriti tudi Ŕtevilo izgubljenih / okvarjenih paketkov, ne samo surovo hitrost.

Kje na modemu iskati ta log pa žal ne vem.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zaspanc



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 20:44
Prispevkov: 268
Kraj: ƈrnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 20:20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe zaplujemo v pikolovske vode, potem ima BrezC seveda prav.

Dokler pa gre za polsekundno kockanje na vsake toliko in obĆØasni "kvrc" v zvoku pa smo lahko bolj ali manj tiho, saj gre za "normalne" pojave.
Se lahko kdo pohvali, da sploh Ŕe ni videl kockanja na IPTV?

Težavno pa je kockanje, ki kar traja, traja in traja, ob kakrŔnem dejansko ni možno normalno spremljati TV oddaje.

Poleg tega pa je navadnemu uporabniku praktiĆØno nemogoĆØe testirati del pipice, prek katere se pretaka IPTV. Testerji namreĆØ dostopajo le do internetne pipice.

To je seveda le moje skromno mnenje namenjeno povpreĆØnemu uporabniku, ne pa perfekcionistom Wink

_________________
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 10:43:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V mojem primeru se da skoraj normalno gledati tv. Vsake toliko zakocka in ni tako hudo, vendat pri sosedu lahko gledajo dve tv skoraj brez težav pri meni pa že ena dela težave. Bom stestiral in potem poroĆØam o dogajanju.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2009 22:54:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e eno vpraÅ”anje. Ker mislim namestiti modem v garažo kjer telefonski kabel pride v hiÅ”o me zanima ali bi lahko med telefonski kabel dal kar rele, tako da bi lahko imel v stanovanju samo eno stikalo, s katerim bi vgasnil model, ter prekinil telefonsko žico (stvar bi bila zelo uporabna ob nevihtah..., saj je malce nerodno hoditi ponoĆØi v garažo in na lojtro zato da bi iztaknil telefonski kabel).

Zanima me koliko bi se to poznalo na izgubah in nasploh kakŔne kontakte ima rele.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
stob



Pridružen/-a: Sre Nov 2008 20:17
Prispevkov: 9
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 21:20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izgub mislim, da ne bi bilo, strela pa preskoĆØi tudi kontakte releja ĆØe je dovolj moĆØna. Pri mojem stricu so odvijali varovalke v omarici, pa je kljub temu strela preskoĆØila, zvarila je stikala in žarnice so pregorele.
Pa je imel Å”e sreĆØo, videl sem tudi že. ko so bile cevi od elektrike iz zida.
V releju pa je Å”e velika možnost, da preskoĆØi strela Å”e na telefonsko omrežje.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 22:03:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno popoldan sem premiÅ”ljeval o tem. Tako da mislim da je skoraj malo brezveze. Moram Å”e malo preÅ”tudirati kakÅ”ne zaÅ”ĆØite obstajajo, ampak mislim da se bom moral spomniti ĆØesa boljÅ”ega. hmmm


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
stob



Pridružen/-a: Sre Nov 2008 20:17
Prispevkov: 9
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 22:24:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Strela je Å”e kar problem, ĆØe si na periferiji. Mi smo 100m od centrale pa mi ob vsakem veĆØjem grmenju skuri varovalke na zaÅ”ĆØiti. Imam pa eno od le-tehnike. Priklopljen imam paamo en telefonski vmesnik, ki pa mi Å”e vedno dela.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 22:30:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem oddaljen sigurno veĆØ kot 1500m. Vendar je sosedu pred kratkim uniĆØila strela modem. Bom malo preÅ”tudiral pa videl kaj se splaĆØa narediti. Najbolj sigurna reÅ”itev je izklop kabla iz modema, ampak kaj to vedno ni mogoĆØe saj me kdaj ni doma, kdaj se mi ne da:) ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
dr.1m



Pridružen/-a: Pon Jan 2008 8:54
Prispevkov: 55
Kraj: GoriŔka primorska

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 09:02:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot praviÅ” je najboljÅ”a zaÅ”ĆØita izklop kabla iz omrežja. Vendar to pomeni tudi, da praktiĆØno ga ne smeÅ” prikljuĆØit Laughing
Jaz ti predlagam dvoje:
1. dobro (drago) prenapetostno zaÅ”ĆØito
2. izkljuĆØit naprave od telefonskega in elektriĆØnega omrežja vsakiĆØ ko greÅ” za dalj ĆØasa od doma in preventivno pred nevihto.

Sam imam modem in router prikljuĆØen non-stop preko Kogojeve prenapetostne zaÅ”ĆØite. Le kadar sem dlje ĆØasa odsoten (dopust) le to izklopim. Enako imam narejeno za aparate tudi tiste v dnevni sobi (TV VCR DVD...). Le to izkljuĆØim iz elektrike vsak veĆØer in ko grem v službo in to prek stikala na podaljÅ”ku. Pred njim pa je obvezno prenapetostna zaÅ”ĆØita.

_________________
Cor non mentitur - Srece ne vara
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2009 17:53:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me Å”e to. Ali se bolj splaĆØa da je kebel ki povezuje telefon in modem (4 žilni) ĆØimkrajÅ”i, ali je bolje da je ĆØimkrajÅ”a povezava med modemom in komunikatorjem?



LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2009 18:32:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe so dolžine kablov manj od 20m je ĆØisto vseeno ali je kabel npr 8m ali pa 3m, ĆØe imaÅ” v mislih mrežni kabel med modemom in komunikatorjem, saj ta signal ni odvisen od signala v liniji.

Å e nikoli nisem odklapljal nobenega napajanja in nobene linije, vse pa je prikljuĆØeno prek prenapetostnih zaÅ”ĆØit.
Za linijo sem naredil prenapetostno zaÅ”ĆØito, za katero si upam trditi, da ni niĆØ slabÅ”a od veĆØine dražjih zaÅ”ĆØit na trgu in krasno deluje tudi na T-2 liniji, preko katere gledate tale forum, razdalja do centrale cca 1300m, zaÅ”ĆØita pa ima plinske odvodnike in varistorje, pa so tako govorili, da T-2 ne dela, ĆØe je vgrajena varistorska zaÅ”ĆØita. ZaÅ”ĆØita je tudi ozemljena, ni navadna brez ozemljitve.

Mnogim sem napeljal siol modem in komunikator in uredil napeljavo, pa vsem deluje veĆØ ali manj brez problemov, Å”e tistim, ki imajo do modema napeljan 15m navadni ploÅ”ĆØati 4 žilni telefonski kabel, ki sploh nima paric, pa dela internet in TV brez težav.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ljubo89



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 8:43
Prispevkov: 22
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2009 11:04:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sosed je poklical serviserje (siol), da so mu priÅ”li izmeriti jakost signala na kablih v hiÅ”i saj mu je televizija moĆØno "kockala"... Pa je zamenjal vse kable in jih tudi skrajÅ”al pa mu sedaj dela brez težav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Batman



Pridružen/-a: Pon Feb 2008 23:10
Prispevkov: 67

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2009 20:41:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe imaÅ” kaki slep odcep na telefonskem kablu kje po hiÅ”i, tudi zelo moti.
_________________
***slo-byte.net***
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Internet, raĆØunalniÅ”ka omrežja LAN in wlan, povezave in strežniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group