Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

velikost vezja - bitna slika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Digitalna fotografija, bitne slike - obdelava, grafika, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bostjan91



Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Prispevkov: 160
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 24, 2008 18:07:06    Naslov sporočila: velikost vezja - bitna slika Odgovori s citatom

Zanima me velikost vezja na Reber-jevi strani:

5A NAPAJALNIK NASTAVLJIV OD 1,2 DO 25V

_________________
Moj blog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 26, 2008 09:43:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VpraÅ”anje sem premaknil v za to bolj primeren forum, ker je vpraÅ”anje bolj grafiĆØno kot elektrotehniÅ”ko.

VpraŔanje se nanaŔa na vezje, oziroma sliko v priponki, da ne bo zmeŔnjave.

Ime datoteke je "LM338K-pcb-600dpi.gif" Exclamation

Je mogoĆØe kdo opazil kaj nenavadnega Question

Kdor ni opazil, naj pojasnim moj naĆØin oznaĆØevanja tovrstnih datotek Wink

Prvi del datoteke je "LM338K" kar pomeni, da je v vezju uporabljen LM338K, oziroma, da je to neko vezje s tem regulatorjem in ker je to prvo tovrstno vezje, nima dodatnih oznak.
Drugi ali osrednji del datoteke je "pcb" kar pomeni, da je to tiskano vezje oziroma predloga tiskanega vezja
Tretji del datoteke je "600dpi" ki pomeni resolucija bitne slike in to je tisto najbolj bistveno v tej temi Exclamation

Kaj sploh pomeni "dpi" ali pa"600dpi" vĆØasih tudi "300dpi" ali pa kakÅ”na druga Å”tevilĆØna vrednost Question

Kratica ali okrajŔava "dpi" pomeni : "dot per inch" ali po slovensko "pik na eno colo"

Upam, da vsi vemo kaj je to inch ali cola, to je seveda 25,4mm
Inch ali cola je lahko izražena tudi v "mils" kar je nekako 1/1000 cole, torej 1000 mils = 1 inch

Na koncu datoteke je obiĆØajno za piko Å”e podaljÅ”ek datoteke, ki veĆØinoma vsebuje 3 ĆØrke. V tem primeru je to podaljÅ”ek .gif kar pomeni bitna slika. Bitne slike so tudi .jpg, .bmp, in Å”e nekaj bi jih lahko naÅ”tel, omenil pa sem le 3 najbolj pogoste podaljÅ”ke ali pripone datotek, angleÅ”ko file extension.

Sedaj, ko smo raziskali pojme, se lahko vrnemo nazaj k vpraŔanju Wink

Datoteka, ki smo jo vzeli pod drobnogled ima 2127x1774 pik

Kako ugotovimo, kako velika (po pikah) je slika Question enostavno z desnim klikom izberemo lastnosti.
Seveda nam podatek Å”e ne koristi popolnoma, ĆØe ne poznamo resolucije te slike. Moji projekti so vedno predstavljeni tako, da je resolucija slik znana. Ta resolucija je zapisana v samem imenu datoteke, ĆØe pa ni, je pa zapisana nekje v tekstu v bližini slike. Resolucija je za moje projekte skoraj vedno 300 ali 600 dpi.

Sedaj, ko vemo, da je resolucija 600dpi in da je Å”irina slike 2127pik enostavno uporabimo raĆØunsko operacijo 2. reda, in sicer navadno deljenje, snov 3. razreda devetletke, rezultat je seveda v colah.

2127/600=3,545 Ŕirina je torej 3,545 cole

Za nas je uporabna dimenzija v milimetrih, zato dobljen rezultat v colah pomnožimo s 25,4 kar nam da rezultat 90,043mm ali na okroglo 90mm.

Upam, da ste malo Ŕolo matematike razumeli Wink



LM338K-pcb-600dpi.gif
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  LM338K-pcb-600dpi.gif
 Velikost datoteke:  41.87 KB
 Downloaded:  847 krat


_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bostjan91



Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Prispevkov: 160
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 26, 2008 10:16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo si zakompliciral, a sem razumel Laughing
_________________
Moj blog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 26, 2008 11:24:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakompliciral Shocked mislil sem, da sem zelo podrobno razložil, z vsemi okoliÅ”ĆØinami vred, da bi bilo bolj razumljivo Rolling Eyes

Marsikomu se zdi izraĆØun velikosti preprost in samoumeven, seveda to velja za nekoga, ki te stvari dobro pozna. Na internetu dobivamo predloge za tiskana vezja v vseh mogoĆØih formatih in velikokrat se moramo znajti sami, velikokrat so to bitne slike neznanih resolucij in za povrh so too resolucije, ki niso zaokrožene na 100 Confused in potem je treba velikost doloĆØiti na drugaĆØen naĆØin, npr z merjenjem in primerjavo neke znane razdalje: v tem primeru bi to lahko bile luknje za TO3 ohiÅ”je regulatorja Wink

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Digitalna fotografija, bitne slike - obdelava, grafika, ... Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group