Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Upravljanje kontrolerja preko PC-usb

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Fujitsu



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:52
Prispevkov: 5
Kraj: Onkraj

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 17, 2008 19:40:58    Naslov sporočila: Upravljanje kontrolerja preko PC-usb Odgovori s citatom

Rad bi imel prek pc-ja in preko neta(online) krmiljenje treh luĆØi (on/off/dimmer) priklop kontrolerja pa naj bi bil na usb, ker prenosnik drugih uporabnih prikljuĆØkov nima, razen ĆØe so za kej uporabni kaki usb-... adapterji.

primer:
v slo imam tri žarnice, grem na kitajskem na net in lahko tako preko neta prižgem/ugasnem bilo katero žarnico, ali pa ji zmanjŔam svetilnost preko dimmerja.

bi mi bil kdo pripravljen to nardi za plaĆØilo seveda. zlotam in materjal nabavim lahko sam. edin o risanju vezja in programiranju pa res nimam blage.

ĆØe je kdo pripravljen o kaki omejeni verziji to nardit se tut lahko javi, morda se kej zmenma Wink

kje bi si lahko kaj veĆØ prebral kot popoln laik o programiranju za telebane in o ustreznih kontrolerjih

Lp smajli_comp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
moderator


Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Prispevkov: 243
Kraj: TržiĆØ - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 22, 2008 06:36:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tvoj projekt je kot projekt za zaĆØetnika zelo zahteven. Kot prvo ker vkljuĆØuje igranje z mrežno napetostjo 240V Exclamation Exclamation Exclamation
Glede programiranja pa se rabiÅ” najprej vpraÅ”ati katere krmilnike boÅ” uporabljal (PIC, AVR, ARM, ...), kater programski jezik (ASM, C, Basic, ....)... Potem pa poiÅ”ĆØeÅ” literaturo za izbrani tip krmilnikov in inzran programski jezik in zaĆØneÅ” s preprostimi primeri.
Popolnoma brez znanja boÅ” do svoje naloge, ĆØe si dovolj zagnan, priÅ”el v roku 1 leta Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fujitsu



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:52
Prispevkov: 5
Kraj: Onkraj

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 22, 2008 19:58:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

huh Crying or Very sad

ok, pol se sam ne bom niĆØ igral.
glede na odzivnost pa zgleda, da ne bo niĆØ iz tega Crying or Very sad

thnx za info!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
moderator


Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Prispevkov: 243
Kraj: TržiĆØ - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 23, 2008 06:20:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti se kar igraj. Sam delam s PIC-i, sem po veĆØini samouk, veliko zaslug za moje sedanje znanje pa imajo "silvo", "reber" in "NeoTO". ƈe te programiranje zanima zaĆØneÅ” z malimi stvarmi. Prižiganje LED-ic, potem tipka, potem povezava z raĆØunalnikom in na koncu povezava z releji oz. triaci in 240V Exclamation Exclamation Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MihaT.



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 8:14
Prispevkov: 115
Kraj: Bistrica pri TržiĆØu

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 23, 2008 10:01:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj podobnega sem naredil z krmilnikom PICO 1760 in programom Picosoft pro. Jaz sem imel le preko lan povezave ampak mislim, da bi se tudi preko neta dalo. ƈe ne drugaĆØe z Remote desktop connection. Ne vem, net povezave niso moj podroĆØje.
DrugaĆØe pa PICO krmilnik prikljuĆØiÅ” na COM port in v programu Picosoft vklaplaÅ” vhode oz. mislim da lahko tudi notranje spremenljivke. Programira se v "Ladder" lestviĆØnem diagramu, ki je zelo prijazen uporabniku in se ga hitro nauĆØiÅ”. ƈe znaÅ” uporabiti rele boÅ” znal tudi programirati v ladderju.
Ta krmilnik sicer ni poceni, je pa zanesljiv. Na izhodne kontakte lahko pripeljeŔ kar nekaj amperov, dovolj za tvoje žarnice. V Conradu se dobi zelo podoben krmilnik Le da je proizvajalec drug.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek



Pridružen/-a: Pon Nov 2007 13:33
Prispevkov: 75
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 30, 2008 07:21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe ti zadostujejo le Å”tirje kontakti (vklop/izklop) preko mreže, ima to MOXA LAN-RS232 adapter že integrirano gor in preklope delaÅ” preko WEB vmesnika. Seveda bi moral potem Å”e narediti moĆØnostno krmiljenje (optokopler + triak), odpade pa seveda zatemnjevanje.
Cena adapterja je okoli 50 EUR.

LP, Grega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fujitsu



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:52
Prispevkov: 5
Kraj: Onkraj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 04, 2008 21:33:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sorry za pozen odgovor, bil na dopustu;)

a to bi ti naredu al se da kje kupt?

sem mislu, da je to bolj enostavno nardit in potem Å”e moĆØnostno krmiljenje za 220V... ker zadeva ni življenskega pomena in je samo Å”e eden izmed mnogih hobijev se bo treba kak drugaĆØ znajdet. ĆØe bi bilo že kej na pol narejeno, pa da sam do konca nekak spravim v pogon in da je vse skup bolj user frednly bi Å”e Å”lo. tko globoko programiranje pa me ne zanima oz niti ni ĆØasa, me Å”e preveĆØ drugih stvari zanima:)
thx za info glede cene!
sem pa med tem na netu zasledil že podobne kit komplete za take "hece", mogoĆØe se njih poslužim kdaj.

na idejo sem priŔel, ker sem na ene forum zasledil, da je nekdo naredil, da smo lahko vsi prižigali eno diodo, pa sem zato predvideva, da je to dost enostavno za nardit. sem kontaktiral uporabnika, sam ni znakov življenja:p


Nazadnje urejal/a Fujitsu Tor Avg 05, 2008 16:53:01; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek



Pridružen/-a: Pon Nov 2007 13:33
Prispevkov: 75
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 05, 2008 10:35:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je že kompletno narejen modul, moral bi narediti le moĆØnostni del (triake) za prižiganje/ugaÅ”anje 230V porabnikov.
Poglej http://www.moxa.com/product/NE-4110A.htm - je sicer LAN-RS232 bridge, ima pa tudi 4 I/O pine, ki jih lahko nastavljaÅ”/gledaÅ” preko WEB vmesnika.

LP, Grega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51da



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:47
Prispevkov: 16

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 05, 2008 20:53:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj

Najbolj uporaben za PC krmiljenje 230V porabnikov je X10 protokol...

Koda:
http://en.wikipedia.org/wiki/X10_(industry_standard)


Sicer se na netu dobijo naĆØrti za module na "bazi" PIC-a, vendar je verjetno najceneje ĆØe kupiÅ” narejeno... Sam sem nekaj ĆØasa uporabljal par desetletji star sistem krmiljenja porabnikov preko tipkovnice ki si jo vklopil v vtiĆØnico, vsak porabnik pa ima svoj sprejemni modul, ki ga krmiliÅ”... Za oddaljeno krmiljenje preko web vmesnika sedaj obĆØasno uporabljam tole:

http://www.pametnidom.com/product_info.php?products_id=116

Sam sem si zadeve (server, vmesnik) dokaj po svoje porihtal v Linuxu, vendar je za Window$$e (verjetno) tudi kaj na netu.

lp
David
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fujitsu



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:52
Prispevkov: 5
Kraj: Onkraj

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 17:22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

oĆØitno bo Å”e najlažje s komponentani s tvojega linka.

ĆØe pravilno razumem:
CM11 povežeŔ na pc s priloženim usb/lan kablom, kjer ga lahko sprogramiraŔ in ugasneŔ pc. Ali pa imaŔ pc pržgan in preko web vmesnika ugaŔaŔ/prižigaŔ kar je na njega priklopljeno

S tem CM11 lahko potem krmiliÅ” tudi ostale vtiĆØnice tipa LM12. Signal pa poteka po X10 protokolu preko elektriĆØne napeljave?

Si morda zasledil koliko LM12 vtiĆØnic lahko upravlja en CM11?
http://www.vego.nl/x10/cm11/cm11.htm

A bi bil Ŕe tako prijazen in pokazal kako izgleda tvoj web vmesnik (samo printscreen), ker tisto kar se vidi na zgornjem linku je zelo grdo in ne uporabno za upravljanje preko gsm-ja.
S ĆØim pa si naredil svoj web vmesnik?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51da



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:47
Prispevkov: 16

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 20:51:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej naj povem, da stvari že veĆØ kot eno leto nisem uporabljal...

DrugaĆØe pa si stvari pravilno razumel.

CM11 lahko krmili do 256 razliĆØnih modulov.

Moj vmesnik je bil zmetan skupaj iz teh "sestavin":

http://www.sgtwilko.f9.co.uk/bluelava/
http://heyu.tanj.com/

obĆØasno je zadevo krmililo tudi tole:

http://www.zoneminder.com/

nekaj sem (res malo) poskuŔal tudi s tem:

http://misterhouse.sourceforge.net/

Od vsega naÅ”tetega obĆØasno uporabljam samo Å”e Zoneminder trenutno brez X10, ker ni potrebe.

Kaj bolj natanĆØnega ti težko povem, meni je stvar delovala tako kot sem si zamislil, se pa da marsikaj narediti z odprtokodnimi stvarmi z interneta...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fujitsu



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:52
Prispevkov: 5
Kraj: Onkraj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 22:10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sedaj gledam tole ĆØudo in mi ni jasno, kako zadevo priklopit, da bi lahko upravljal potem ostale vtiĆØnice.
siteplayer web vmesnik pa naj bi s html kodo uredil ĆØisto po svoje.

ja obstajajo tudi za windows okolje brezplaĆØni programĆØki Wink

debata na to temo pa vzporedno poteka tudi na tem forumu. Za tisto temo sem kasneje izvedel in ker je debata že potekala v pravi smeri sem Ŕe tam vpraŔal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group