Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mobilni internet v tujini (Hrvaška)

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Internet, računalniška omrežja LAN in wlan, povezave in strežniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 09:13:09    Naslov sporočila: Mobilni internet v tujini (Hrvaška) Odgovori s citatom

Kako je z mobilnim internetom v Sloveniji nam je več ali manj znano ... ponudba Simobila in Mobitela je primerna in cenovno zelo dostopna.

Kako je z mobilnim dostopom v sosednji Hrvaški Question

Pozanimal sem se pri Simobilu, cena je kar božjastna, saj veljajo cene za roaming, konkretno je 0,75€ za vsakih 100kB Confused tako da to nikakor ne pride v poštev.

Verjetno ostane edina ugodna možnost nakup kartice nekega hrvaškega mobilnega operaterja ... žal pa ne vem, kje naj sploh začnem iskati informacije ... kakšna ideja mogoče?

Wlan verjetno ne pride v poštev, ker ga skoraj gotovo ni tam, kjer se bom nahajal, obstaja sicer opcija, da bi se z avtom popeljal malce naokoli in poskusil poiskati kakšno nezaščiteno dostopno točko ...

mucek4
moderator

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 11:15:13    Naslov sporočila: Re: Mobilni internet v tujini (Hrvaška) Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
Wlan verjetno ne pride v poštev, ker ga skoraj gotovo ni tam, kjer se bom nahajal, obstaja sicer opcija, da bi se z avtom popeljal malce naokoli in poskusil poiskati kakšno nezaščiteno dostopno točko ...

Takšnih odprtih je veliko, predvsem v mestih. Sam sem v Novigradu točno na tak način dostopal do Interneta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jure1

Pridružen/-a: Sre Apr 2008 7:23

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 11:38:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lansko leto sem uporabljal hrvaškega operaterja Tomato. Ne spomnim se cene. Je bil ugoden.
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 12:16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, jaz grem v Barbarigo, je apartmajsko naselje, vendar dvomim, da je kaj dosti imetnikov internetnega dostopa tam, zato bi se moral odpeljat Peroj ali še bolje v Fažano, tam bi skoraj gotovo dobil kakšen signal ... do vožnje in iskanja signala mi pa ni kaj preveč, čeprav bi bilo to verjetno najbolj ugodno Twisted Evil

Pri Simobilu nudijo k paketu mobilnega interneta doplačilo za tujino ... za 25MB je 49€ ... to pa je zaenkrat najbolj ugodna varianta, kar sem jih našel do zdaj.
Verjetno bi bilo ugodneje pri kakšnem hrvaškem operaterju, ki nudi mobilni internet Question

@Jure1 Bi lahko napisal kaj več, kje si kupil SIM kartico ali si gostoval v tem omrežju?

gForce

Pridružen/-a: Tor Jan 2008 21:37

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 20:01:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a mogoče kdo ve kako je s pokritostjo otoka Paga z WLAN om
Nazaj na vrh
jure1

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2008 07:16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živijo!

Imam sodelavca, ki je prišel iz hrvaške v tistih slabših časih in ima starše na hrvaškem. Ker gre večkrat za vikend ali dopust na hrvaško si je kupil predplačniško SIM kartico, ki jo uporablja izključno na hrvaškem. On mi je osodil kartico, jaz pa sem v prvi trafiki na hrvaškem kupil bonus in odtipkal na telefon, kot pri Mobiju. Tudi SIM kartica se kupi v trafiki ali bencinski črpalki. Vendar se je potrebno prepričati o ceni. Je bilo ceneje iz nje klicati v Slovenijo, kot pa iz Mobitelovo SIM kartico.

LP
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2008 07:58:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za klice popolnoma verjamem, da je tako, še posebno za dohodne klice Twisted Evil če prej informiramo klicatelje o začasni telefonski številki. Točno to sem tudi sam razmišljal, da doma lepo posnamem odzivnik, da sem dosegljiv ne tej in tej številki (hrvaška mobilna številka), ko bom na dopustu. Seveda bo višjo ceno klica plačal klicatelj (na to bi bil opozorjen v odzivniku), saj zaradi kar nekaj nepomembnih klicov ne nameravam mastno plačevati mobilnim operaterjem za roaming Evil or Very Mad

Mimogrede, na Hrvaški, bolj natančno v Istri, kjer se še ujame italijanska mobilna omrežja, je bolj smiselno preklopiti na ta omrežja, ker veljajo EU tarife Exclamation

Da se vrnemo k bistvu teme ... kako pa je recimo s kakšno hrvaško SIM kartico in dostopom do interneta, je mogoče s predplačniško kartico dostopat do interneta, ima kdo kakšno informacijo? Kako lepo bi bilo imeti sedaj kakšnega člana na forumu s Hrvaške Rolling Eyes

Branez

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 8:17
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2008 08:56:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem vsak vikend na Hrvaškem. Tudi tole pišem od tu. Uporabljam MAX-ADSL (99,00 HRK (cca 13€) mesečno). Uporabljam ZyXEL modem-router z izključenim Wlanom.
Sposojeno iz sosednjega foruma:
Koda:
Test prepustnosti omrežja
Tvoja trenutna pasovna širina je:
1.70 Mbps
kar pomeni, da lahko download-aš z 217.74 KB/sec. s tega serverja.

Probaj kontaktirati upravnika ali koga iz apartmajskega naselja, pa boš presenečen koliko je tega, posebej sedaj ko je strahotno dosti uporabnikov s TV kombinacijo. Ni vse tako črno tukaj...
gForce je napisal/a:
Mogoče kdo ve kako je s pokritostjo otoka Paga z WLAN om
Težko vprašanje. Otok Pag je eden od največjih Jadranskih otokov. Z 285 km2 je peti po velikosti z 270 km razčlenjene obale pa je otok z najdaljšo obalno linijo na Jadranu. Tako tudi tebi svetujem isto, da kontaktiraš nekoga iz kraja kamor greš.
Hodim že leta na počitnice na Pag (moj sin je pred tridesetimi leti shodil na Pagu Very Happy ), vendar za tri tedne izključim vso to elektronsko kramarijo. Ostane samo čoln, morje .....

Še nekaj sem pozabil napisati. V vseh turističnih informacijskih točkah imaš možnost pristopa na internet. Ponekod zaračunajo, ponekod pa samo rečejo: izvolite (to je odvisno tudi od tvojega pristopa).
Bom pa opisal primer od lani. Žena je nujno rabila neke podatke preko Maila. Šla sva v neko potovalno agencijo v Mandrah na Pagu kjer so ji omogočili uporabo njihovega naslova Ko je naslednji dan prišel odgovor so naju poklicali preko radijske zveze na čoln (bila sva skoraj 10 milj daleč) in prečitali odgovor. Vse skupaj za "hvala lepa".
Če pa misliš surfati, pa je bolje surfati na plavi površini kot po internetu.

Pozdrav, Branko
(dopisni podravski zet) Wink

jure1

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 20, 2008 11:45:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Družba Mobitel bo s 1. julijem 2008 predčasno uvedla nižje cene govorne telefonije pri gostovanju v mobilnih omrežjih operaterjev v Evropski uniji. Kljub temu, da uredba o evrotarifi omogoča znižanje cen do 30. avgusta 2008, se je Mobitel odločil za uporabnikom prijaznejšo rešitev in bo cene znižal že s 1. julijem letos.

Nova cena minute odhodnega klica bo znašala 0,46 evra, dohodnega pa 0,22 evra za minuto pogovora.

Poleg tega je Mobitel že omogočil tudi občutno cenejši podatkovni prenos pri izbranih operaterjih v mnogih evropskih državah. Cenovno ugodnejši podatkovni prenos je tako na voljo v vseh državah z območja nekdanje Jugoslavije pri operaterjih T-Mobile (Hrvaška), Telekom (Srbija), T-Mobile (Črna gora), m:tel (Bosna in Hercegovina) in T-Mobile (Makedonija), pa tudi v omrežjih operaterjev skupine T-Mobile: T-Mobile Avstrija, Nemčija, Madžarska (Magyar Telekom), Češka, Slovaška, Velika Britanija, Nizozemska in Poljska (Telefonica Cyfrova), ter pri francoskem operaterju Orange in švicarskem Swisscom.

Uporabnikom v Mobitelu svetujejo, da se o možnostih in cenah gostovanja v tujini seznanijo še pred odhodom, v tujini pa v nastavitvah mobilnika ročno opredelijo, v omrežju katerega operaterja želijo gostovati. Le tako jim bodo namreč ves čas gostovanja na voljo storitve in cene izbranega operaterja.

Vsem Mobitelovim uporabnikom je pri gostovanju v tujih mobilnih omrežjih omogočen brezplačni klic Mobitelovega centra za pomoč naročnikom na številki +386 41 700 700 .

http://www.racunalniske-novice.com/main/index.php?page=clanek&cmd=clanek&id_news=15902

LP
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 20, 2008 11:56:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, cene mobilnega T-2 so še nižje Smile
Podatkovni prenos pa je še vedno (pre)drag.

Za sprejemanje klicev sem se odločil nabaviti predplačniško kartico enega od hrvaških ponudnikov mobilne telefonije ... tako da bi kar tukaj apeliral na koga, ki je večkrat na Hrvaški, če bi mi lahko predlagal in to tudi nabavil - zrihtal.

Za internet pa se bom pozanimal kar na recepciji apartmajskega naselja, sem končno le dobil telefonsko.

Branez

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 02, 2008 08:06:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Minil je čas dopustov pa me zanima kako je bilo s povezavami iz Hrvaške.
Branko

reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 02, 2008 10:55:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, slabo, zelo slabo, se mi zdi da je na Hrvaškem na nekoliko bolj odročnih krajih veliko bolj razvita mobilna telefonija, kot pa stacionarna telefonija in širokopasovne povezave.

Na dopustu sem bil v Barbarigi, kjer imajo le ISDN internetni dostop Shocked o kakšnem ADSL ni ne duha ne sluha, bil pa je UMTS signal, vsaj mislim, tako da bi lahko koristil to, če bi nekako dobil SIM kartico za UMTS dostop, nekako tako, kot simobil pri nas ponuja 15 dnevni preizkus Razz
Verjetno bi bili dobro prodajani paketi za 15 ali 30 dnevni dostop... če bi operaterji ponudili SIM kartico, ki bi delovala le določen čas, v tem času pa bi imel neomejen dostop do interneta. Če je cena UMTS interneta nekje do 20€ na mesec, in če bi recimo hrvatje prodajali take kartice za recimo 50€, si upam trditi, da bi jih prodali dovolj, če bi bile pa cenejše pa sploh, saj sama kartica ne stane veliko.

Za telefoniranje so prodajali sim kartice z naloženimi 25 kunami, paketek pa je stal 25 kun Smile res pa je, da je bila tarifa 0,5 kune/min v vsa omrežja, se mi zdi...

Dostop sem si torej omislil preko nezaščitenih wlan omrežij, nekaj dni sem dostopal kar v Crikvenici v parku, potem so pa zgleda ugotovili, da se "folk šlepa" in zaklenili omrežje, potrebno je bilo poiskati novega, žal pa je bilo to nekoliko težje, saj v tistem kraju nisem našel nobenega več na katerega bi se lahko priklopil Sad najbližji je bil potem v Puli.

Obiskali smo tudi kamp Solaris v Lanterni, kjer imajo free wlan Smile juhej Smile domet dober, saj imajo kar konkretno usmerjeno anteno v notranjost kampa, kar pomeni, da bi lahko dosegal še boljši domet z uporabo lastne usmerjene antene in AP.

Brane, bi se lahko pozanimal, kako je s testnimi sim karticami za UMTS na Hrvaškem, tako kot je to pri nas, tako kot ponuja simobil?

Branez

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 02, 2008 11:08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej na Telekom HR, bom pa šel vprašati v njihovo poslovalnico tu v Koprivnici. Vem pa to da sta dva soseda (Slovenca) na Pagu (Mandre) v svoji vikendici uporabljala brezžični internet. Ko sem vprašal kaj in kako, sta mi znala odgovoriti samo da ju stane 200 kun mesečno, tehničnih detajlov pa ne. Imajo firmo za konzulting, pa so kar celo poletje tam in od tam delajo.
Toliko za sedaj.
Pozdrav

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Internet, računalniška omrežja LAN in wlan, povezave in strežniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu