Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomo pogostih vpraanjPomo pogostih vpraanj   IiIi   Seznam lanovSeznam lanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoilPrijava za pregled zasebnih sporoil   PrijavaPrijava 

Obratometer-potrebujem mnoĹľilnik frekvence

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Avtoelektrika
Poglej prejnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoilo
BeaM_X



Pridruen/-a: Tor Apr 2008 22:57
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 25, 2008 14:07:14    Naslov sporoila: Obratometer-potrebujem mnoĹľilnik frekvence Odgovori s citatom

V r19 sem menjal mašino za meganovo.
Problem je sledeè ker števci od r19 niso kompatibilni z meganovim motorjem sem priklopil obratomer na vžigalno uljavo in mi zdaj kaže obrate ravno pol manj.

In bi rabil mnoĹľilnik frekvence krat 2
Frevenca je pa od 0 pa do okoli 300hz.

Bi znal kdo najti skico naèrta ali izdelati, sem že veliko preiskal po internetu in mi nekako ne rata najti naèrta za tako vezje saj za tako niske frekvence ne.

Zahvaljujem se za vsako pomoè.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
reber
moderator


Pridruen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2148
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 25, 2008 16:10:12    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Verjetno imaš dvojno všigalno tuljavo, zato je treba vzeti signal iz obeh in vezati preko dveh uporov na vhod obratomerja.
Nisem siguren, da je tako, ampak nekoè sva s kolegom na njegovemu cliotu nekaj priklapljala.

_________________
Zasebna sporoèila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo Polji E-sporoilo Obii avtorjevo spletno stran
Zaspanc



Pridruen/-a: Sre Nov 2007 20:44
Prispevkov: 268
Kraj: Èrnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 25, 2008 16:53:57    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

vir:
Spojevi s integriranim sklopovima, druga knjiga (Milobar, Židan; Tehnièka knjiga Zagreb)



P4255549.JPG
 Opis:
Dvojilnik frekvence

Download
 Ime datoteke:  P4255549.JPG
 Velikost datoteke:  171.34 KB
 Downloaded:  738 krat


_________________
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
BeaM_X



Pridruen/-a: Tor Apr 2008 22:57
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 26, 2008 03:27:58    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Reber tvoja trditev je pravilna, smo to tud poskusl ker je pred 2 mesecoma kolega dajal 2.0 motor v clio1 in je zadeva funkcjonirala, pri meni je motor isti pa na žalost noèe(mogoèe zaradi drugih števcev).
Zaspanc hvala za za naèrt, pa še useè mi je vezje ker že od srednje šole nisem delal nobenih vezij z logiènimi vrati,dodaten + je, èipe imam doma Very Happy .
Sporoèim èe bo delovalo.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
BeaM_X



Pridruen/-a: Tor Apr 2008 22:57
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 26, 2008 19:22:39    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Danes sem malo skupaj zbiral elemente in sem se spomnil da logièna vrata delajo na 5V pri avtu pa imam 12V kar se tièe napajanja èipa mislim da nebi smelo bit problema, samo zanima me èe kdo ve koliko V signal mašina pošilja iz vžigalnih tuljav na števce?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
dkone



Pridruen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 26, 2008 21:28:12    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Uporabi CMOS serijo,ta dela do 18V. Veè gledaj datasheet o omenjenih èipih.
_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo Polji E-sporoilo MSN Messenger - naslov
Samojed



Pridruen/-a: Pet Dec 2007 10:13
Prispevkov: 93
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 28, 2008 11:29:41    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Najlaže boš rešil s prvim odgovorom - 19-ka ima eno tuljavo, megan pa dve, zato imaš pol nižjo frekvenco. Èe signal pobereš z obeh, pa seveda na upore ali diode vmes ne pozabi, potem bi zadeva morala delat bp. Ne vem pa toèno, ampak se mi samo zdi, da zadevca preklaplja na maso, kar zna bit malce problem. z upori bi tako dobil namesto stopnice 12V samo stopnico 6V, ne vem pa ali bi števec na to delal ali ne.
_________________
Lp,
Samojed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
BeaM_X



Pridruen/-a: Tor Apr 2008 22:57
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: et Maj 08, 2008 18:02:13    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Tako kot si ti Samojed napisal sem že probaval in zadeva nikakor noèe delovati, danes sem prišel na idejo da bi umes dal kondezatorje recimo 10pF, ali kdo ve èe bi to delovalo ,sej bi koj probal pa nimam èasa na žalost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
Samojed



Pridruen/-a: Pet Dec 2007 10:13
Prispevkov: 93
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 08:25:43    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Kot sem že napisal, se mi zdi po spominu, da zadeva deluje tako, da v trenutku iskre priklopi tuljavo na maso. To pomeni, da imaš ves èas prisotnih 12 voltov, vmes pa "luknjo". Jaz bi poskusil z dvemi diodami - obe anodi (kao + del) bi vezal na žico obratomerja, katodi pa eno na 1 tuljavo, drugo pa na 2 tuljavo. Èe se motim, zna kaj dima nastati, zato daj vmes cca 100 ohmska upora, pri vsaki diodi enega. To bi moralo delovati.
_________________
Lp,
Samojed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
BeaM_X



Pridruen/-a: Tor Apr 2008 22:57
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 15:36:47    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

To sem že probal, pa noèe delovati. Pri kolegu smo isti problem rešili samo z upori in je zadeva funkcjonirala, tukaj pa noèe Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
Pokai sporoila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Avtoelektrika asovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski as
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne more dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne more odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne more urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne more brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne more glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne more pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlee datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group