Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vprašanja na forum ali na zasebna sporočila ? kaj je prav

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Predlogi in pripombe
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 22, 2008 21:11:06    Naslov sporočila: Vprašanja na forum ali na zasebna sporočila ? kaj je prav Odgovori s citatom

Pogosto se mi dogaja, da dobim vprašanje na zasebno sporočilo ali celo na mail ... gre pa se za vprašanja, ki spadajo na forum.

Zakaj?

Bistvo foruma je javna razprava o splošnih in tudi posebnih vprašanjih, ki so zanimiva za širšo javnost. Bistvo foruma je, da nekdo, ki potrebuje odgovor na vprašanje, postavi vprašanje na forum, saj s tem poveča možnost dobrega odgovora, oziroma več odgovorov. Vsi morebitni odgovori pa bodo koristili tako tistemu, ki je vprašanje postavil, kot tudi mnogim drugim, ki bodo prebrali vprašanje in odgovore.

Če na zastavljeno vprašanje odgovorim zasebno, bo tisti dobil le moj odgovor, ta odgovor pa bo koristil le njemu. To je na nek način sebično dejanje tistega, ki je vprašanje postavil zasebno, saj zgleda tako, kot da želi odgovor le zase, ne pomisli pa na to, da bi odgovor utegnil koristiti še komu. Vprašanje, postavljeno na zasebno, bo dobilo le en odgovor, če pa bi bilo postavljeno na forum, pa je velika možnost, da bo več odgovorov na to vprašanje ali pa se bo razvila debata, iz katere bo mogoče izvedeti marsikaj koristnega.
Jasno je, da vedno in na vsako vprašanje ni mogoče dobiti dobrega odgovora, ker je lahko vprašanje tako, da nihče nima odgovora nanj, vsekakor pa je na forumu več možnosti za dober odgovor, kot pa na zasebno.

Če nekdo želi, da prav jaz odgovorim na vprašanje, naj vprašanje postavi na forum, na vprašanje pa naj me opozori zasebno ... žal pa vedno nimam časa, da bi lahko takoj odgovoril ali pa nimam pametnega odgovora na vprašanje.

Verjetno se podobne stvari dogajajo še komu ... zato predlagam vsem, da izkoristimo bistvo foruma, ne bojte se odpreti nove teme ali vprašati v zelo sorodni temi.

Mimogrede naj opozorim na to, da skrbno pazite na bistvo tem, ki so že odprte in vprašanje v že obstoječo temo postavite le, če je vprašanje res v povezavi s tisto temo. Če ne najdete teme, v katero bi postavili vprašanje, mirno odprite novo temo.

pri odpiranju nove teme pazite na skrbno izbran naslov, ki naj ne bo prekratek Exclamation in naj bo v pravem podforumu.

Nazadnje urejal/a reber Čet Maj 31, 2012 09:39:56; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 10, 2008 12:16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še 1x ponavljam, da na splošna vprašanja, ki niso osebna, ne odgovarjam na e-mail, telefon ali zasebna sporočila.

Prosim, da mi na zasebno ne pošiljate takih vprašanj, ker imamo forum, kjer pomagam in bom pomagal po svojih močeh tudi v prihodnje.

Poleg mene ali namesto mene bodo verjetno odgovorili tudi drugi člani foruma, odgovor pa bo koristil vsem, ki ga bodo prebrali, ne le tistemu, ki sprašuje. Na forumu imate več možnosti za rešitev problema, saj lahko pričakujete in boste dobili najmanj toliko, kot na zaseben stik.

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Predlogi in pripombe Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu