Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PA300 power amplifier - Elektor 11/1995
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Audio naprave, ojačevalniki in avtoakustika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 20, 2008 09:15:38    Naslov sporočila: PA300 power amplifier - Elektor 11/1995 Odgovori s citatom

O PA300 smo debatirali že na elektro-n.com in sicer
http://www.elektro-n.com/forum2/viewtopic.php?t=5759

Ker je ta ojačevalnik izdelalo in imelo namen izdelati kar nekaj članov, sem za tiskana vezja dobil tudi več naročil. Tiskana vezja sem tudi izdelal, kmalu pa ugotovil, da je tiskano vezje potrebno malenkost predelati in sicer tako, da se povečajo in ojačajo spajkalni priključki (pad-i) za driver tranzistorje, ker so v originalu premajhni.

V prilogi je predelana predloga tiskanega vezja za PA300

Na moji strani www.reber.si sem objavil članek iz Elektorjevega CD letnik 1995 v angleškem jeziku http://www.reber.si/ojacevalniki/PA300/PA300.htm z namenom, da bo članek dostopen vsem, ki članek iščejo, pa ga nikjer ne najdejo. Leta 1995 in še nekaj let kasneje so bili elektorjevi letniki na CD še v drugačni obliki zapisa kot kasneje, saj članki še niso bili v pdf, ampak v nekakšni tekstovni obliki s povezavami na slike.

Ker je ojačevalnik PA300 še vedno zelo popularen, saj je dokaj enostaven, zanimiv, kvaliteten, močan, ... sem se odločil, da bom članek prevedel v slovenski jezik, saj menda prevod v slovenščino še ne obstaja. Prevod bo narejen skoraj dobesedno iz angleškega besedila na moji strani in bo tudi primerno lektoriran in oblikovan slovenskemu jeziku primerno.

Ker je v elektorjevemu članku predloga tiskanega vezja samo za ojačevalnik, ne pa tudi za napajalni del, sem se odločil, da zrišem tudi ploščico napajalnega dela prav po elektorjevi shemi, na ploščico pa bo dodan še soft start za transformator.

O napajanju PA300 debatiramo:
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=219
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=209
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=230

O hlajenju:
http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=208&highlight=pa300

Preden nadaljujemo z debato si PROSIM preberite temo o PA300 na elektro-n.com, to temo bom v prihodnosti poskusil citirati tukaj in sicer najbolj pomembne in bistvene stvari.

Prilagam še nedavno dobljen članek v pdf obliki v angleškem jeziku.

PA300_Elektor-11-1995-angl.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PA300_Elektor-11-1995-angl.pdf
 Velikost datoteke:  846.93 KB
 Downloaded:  1771 krat

PA300-reber-elektron.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PA300-reber-elektron.pdf
 Velikost datoteke:  1.68 MB
 Downloaded:  782 krat

Nazadnje urejal/a reber Ned Apr 20, 2008 09:39:06; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 20, 2008 09:21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prilagam še shemo, original PCB in montažno shemo, napajalni del pa je priložen v temi o napajanju PA300

PA300_sch.gif
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PA300_sch.gif
 Velikost datoteke:  104.66 KB
 Downloaded:  1440 krat

PA300_original-pcb.gif
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PA300_original-pcb.gif
 Velikost datoteke:  25.27 KB
 Downloaded:  1414 krat

PA300_montazna_shema.gif
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PA300_montazna_shema.gif
 Velikost datoteke:  129.3 KB
 Downloaded:  1437 krat

voicek

Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:04

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2008 10:24:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima mogoče kdo člank v hrvaškem jeziku?
Če ma naj prosim pošle na voicek_a@yahoo.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2008 19:03:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekje sem napisal, da članek prevajam iz angleškega jezika in bo seveda objavljen tukaj, žal pa mi kronično manjka časa, tako da se utegne zavleči če kakšen teden ali dva.
voicek

Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:04

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 17:47:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imaš mogoče že preveden del kjer piše o delovanju vezja končne stopne?
Nazaj na vrh
bibka

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:59

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 18:54:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Sem nov na forumu, ampak vsen bi vas nekaj prosil.

Jaz bi pa rabil opis delovanja PA300 do konca tega tedna in to pa zato ker mi je angleščina španska vas

Hvala

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
bostjan91

Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 19:47:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reber je rekel da dela prevod, zatorej, mislim, da nebo hitel (tudi jaz nebi), brez prave motivacije (beri denar(ne mislim na slab način, vendar mislim na način, da ne dobi nič od tega in to dela ssamo iz dobre volje)) oz. rekel je da nima časa in tudi posledično ne more narediti tako hitro, če pa kdo hoče res hitro imeti prevod, bo pa moral kupiti njegov ali od koga drugega čas. Že stari ljudje so govorili '' čas je zlato'' Laughing Very Happy

P.S.: Če ti je angleščina španska vas, mislim da obstajajo tudi drugačni prevodi. Mislim da je preveden v enega od južnih jezikov Wink

bibka

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:59

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 19:58:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

boštjan kaj mogoče imaš ti prevod v tistim južnem jeziku?
Nazaj na vrh
bostjan91

Pridružen/-a: Pon Mar 2008 20:15
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 20:33:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma malo pobrskaj po netu, je pozna ura, pa se mi ne da Laughing

Bistvo seminarske, je da narediš sam oz. se vsaj potrudiš, da najdeš na internetu, so ti pa že nekaj odgovorili na sosednjem forumu (elektronik.si)

reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 21:07:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prevod bo in sicer brezplačno, žal pa ne do konca tega tedna ... nimam časa, tudi za denar ne, to bom naredil ljubiteljsko.
mulc

Pridružen/-a: Ned Jun 2008 17:22

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2008 19:19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me okvirna cena, ki jo oklepajo komponente tega ojačevalnika, da se ne bom spustil v pregloboke stroške Wink
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2008 20:08:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To si boš verjetno moral kar sam izračunati ... narediš si komplet spisek elementov in materiala, potem pa preveriš cene in sešteješ.
Večina graditeljev verjetno niso vsega sešteli, ali pač, je mogoče kdo, ki ve? vsekakor ni nizka cena ... ampak je pa dober ojačevalnik Wink

mulc

Pridružen/-a: Ned Jun 2008 17:22

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2008 21:05:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

razmišljam o nakupu novega zvočnega sistema, stare zvočnike sem priklopil na reciever, woofer, ki je bil aktivn pa je šel v rakom žvižgat, tako da se odločam med nakupom novega aktivnega subwooferja, ali pa izdelavo le-tega in zanj primernega ojačevalnika...
večina cene pri tem ojačevalniku je po mojih izračunih napajanje...
Nazaj na vrh
djsdejan

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 8:32
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 30, 2008 22:15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reber kako napreduje prevod???
Nazaj na vrh
Tim88

Pridružen/-a: Sob Maj 2008 13:06

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 15:21:48    Naslov sporočila: Predloga TIV Odgovori s citatom

Ali bi lahko kdo pripel predlogo TIV za PA300, tako, da bi jo lahko natisnil v pravi velikosti, ker je bilo kaj odprem, čez cel A4. Sicer pa sem Reberju že dvakrat pisal o tem pred nekaj časa, natančneje o nabavi že kar izdelane plošče, vendar nisem imel te sreče in dobil odgovora nasploh.
Nazaj na vrh
RUros

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:36
Kraj: Moravče

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 19:30:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če poznaš Sprint Layout potem lahko sam prerišeš vezje. Sicer tako da sliko shraniš kot *.bmp in jo potem v Sprint-u nastaviš za ozadje prilagodiš pixle na primerno velikost in v bistvu prerišeš TIV.
Sicer pa Reber je nedosegljiv že kar nekaj časa, verjetno mu čas ne dopušča, da bi lahko vsem odgovoril.
Nazaj na vrh
borber

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 21:55
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 20:51:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sliko tiskaj iz Irfana. Nastavi custom mere na 12.5cmx20cm, portrait.

pcb 12.5x20.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  pcb 12.5x20.jpg
 Velikost datoteke:  206.4 KB
 Downloaded:  1248 krat

Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2010 09:33:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In kaj je narobe z zgoraj pripeto datoteko Question

http://www.elektron.si/forum/files/pa300_reber_elektron_452.pdf

Če je v pdf, potem bi morala velikost natisnjene predloge ustrezati, sicer pa bitno grafiko ustrezno povečaš, oziroma pomanjšaš, to je pa ja preprosto opravilo, če ne pa bo treba prej opraviti en mini računalniški tečaj o prilagajanju velikosti bitnih slik...

deedko

Pridružen/-a: Sre Feb 2012 16:52
Kraj: Podbočje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 15:12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdravljeni, po uspešno sestavljenem ojačevalcu z TDA7294, sem se odločil za naslednjo stopnjo in sicer pa300;) sedaj me zanima, kje dat delat vezja, kontaktiram okoli in cene po cca 200eur za 4 vezja, seveda bi delal stereo varijanto. sedaj če kdo ve ima ali karkoli bi res prosil za pomoč.

lp jan
Nazaj na vrh
RUros

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 16:26:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si probal kontaktirat tudi Hobotnico ? Tam bi šlo verjetno bolj ugodneje skozi. Drugače pa lahko daš tudi Kitajcem delat (Itead Studio), ampak boš čakal dalj časa.
Nazaj na vrh
deedko

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 16:30:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma use kar je google dal ven za izdelavo tiskanih vezij:( mogoče se najde kdo ki ima opremo za naredit to doma upam no;)
Nazaj na vrh
RUros

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 22:27:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takšnih kot jih izdelajo firme, ti doma ne bo naredil nihče, zaradi same tehnologije izdelave. Se jih pa da tudi narediti doma.
Nazaj na vrh
deedko

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2012 02:22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mene osebno bi zadovoljilo tudi doma izdelano, kajti samo vezje ni nekaj komplicirano;) to je pa to hoces nekaj sestavit in najvecji strosek tiskano vezje, me je ze skoraj minilo da si grem pa300 sestavit.
Nazaj na vrh
PeterP

Pridružen/-a: Pet Mar 2008 19:46

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2012 11:03:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kontaktiraj Rebra.
Nazaj na vrh
deedko

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2012 12:02:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sem mu poslal email pa zaenkrat brez odgovora:(
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Audio naprave, ojačevalniki in avtoakustika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu