Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Agregat(problem na izhodu)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika - sploÅ”na debata
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miha445



Pridružen/-a: Ned Jan 2021 16:21
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 15:34:13    Naslov sporočila: Agregat(problem na izhodu) Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
SpraÅ”ujem za agregat CMI gt2700 in sicer, namreĆØ na izhod pride premajhna napetost. Nevem kaj bi bilo narobe, saj sem ga nedolgo nazaj uporabljal.

Nisem naÅ”el AVR regulacije zato vas spraÅ”ujem kaj bi bilo narobe. Na vtiĆØnico pride samo 2,5 V napetosti, prav tako pride ista napetost naravnost iz motorja...Kondenzator sem zamenjal za novega in se lepo polni in prazne.

A mislite da je Å”el tale modul podoben avr j2xco? MogoĆØe vete kje se nahaja saj sem iskal kaj takega pa nisem naÅ”el na agregatu in ali veste kje prikljuĆØim 12 v ali 24v da se vzbudi nazaj? Je pa delal kar nekaj ĆØasa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 27, 2021 20:58:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem nedolgo nazaj popravljal nekaj podobnega. Ne vem veĆØ kakÅ”en model, na pogled pa zelo podobna varianta. mislim da je bil iz Hoferja.
Prekinjeno je bilo rotorsko navitje in sicer na zaĆØetku, kjer je prispajkano na drsne obroĆØe in se je dalo popraviti.
Edina težava je bila, da je navitje aluminij in je težko spajkat ĆØe nimaÅ” ustrezne spajke. SluĆØajno sem imel en reklamni vzorec za spajkanje aluminija in sem ga obenem preizkusil in koristno uporabil.
Tako da, preveri za vsak sluĆØaj navitje, da ni kakÅ”na takÅ”na banalna napaka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miha445



Pridružen/-a: Ned Jan 2021 16:21
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2021 19:29:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da, sem preveril in je zaspajkano, nevem vse vodnike sem odvil in nazaj privil.... pa Ŕe vedno je na izhodu 3,5V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2021 13:54:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ene opcije so tudi brez AVR regulatorja. Kateri kondenzator si zamenjalL
MogoĆØe kakÅ”na slika, bomo bolj razumeli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko



Pridružen/-a: Sob Nov 2007 15:11
Prispevkov: 125
Kraj: Å ebrelje-Cerkno

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2021 18:20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej tudi v kakÅ”nem stanju so Å”ĆØetke. Alo lepo nalegajo na obroĆØe na rotorju? Jaz sem enkrat se dajal z enim in ugotovil, da Å”ĆØetke niso ves ĆØas lepo nalegale na rotor in jih je bilo potremno malo prilagodit. Very Happy

Lp SreĆØko

_________________
samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miha445



Pridružen/-a: Ned Jan 2021 16:21
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2021 13:24:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å ĆØetke so po mojem mnenju uredu.
Evo tule so slike:



agregat-converted.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  agregat-converted.pdf
 Velikost datoteke:  1.61 MB
 Downloaded:  250 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2021 19:42:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja nekaj je videti iz slik.
Jaz bi bil pozoren na sledeĆØe:

Kaj je tisto poleg dveh modrih vtiĆØnic, najbrž avtomatska varovalka.
Preveri, da gre sigurno ĆØez....

Po barvah žic sodeĆØ, gre kondenzator preko belega konektorja na navitje.
Preveri, da je v konektorju res dober spoj.

Na desni strani na sliki, med rotorjem in statorjem je videti en upor. Zelena, rjava, zlata. Pred zeleno je najbrž Å”e en obroĆØek.... Preveri ta upor, da ni prekinjen. Ne vem kako je zvezan, mogoĆØe ga ne boÅ” uspel pomeriti brez da ga odspajkaÅ”.

Premeri vsa navitja, za kar pa je najbolje, da ĆØimveĆØ stvari odklopiÅ”. da ti meritev ne laže.

Tam na desni tudi vidim, da so potrgane vrvice ki fiksirajo navitje. Je to kakŔna poŔkodba? Bodi pozoren, da ni poŔkodovano in prekinjeno navitje.

Tako na hitro bi rekel, da to preveri....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika - sploÅ”na debata Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group