Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri element je na sliki

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MarkoK



Pridružen/-a: Ned Avg 2018 7:02
Prispevkov: 4
Kraj: Bistrica ob Sotli

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2018 15:28:10    Naslov sporočila: Kateri element je na sliki Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Na sliki v prilogi je cilindriĆØni element za katerega ne vem ĆØemu služi in kako se imenuje. Vljudno prosim za pomoĆØ.



neznani_element_bela_modra.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  83.67 KB
 Pogledana:  921 krat

neznani_element_bela_modra.jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2018 22:29:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je diac, starejÅ”ega datuma, proizvajalec Iskra (ĆØe se ne motim). Enake lastnosti ima diac z oznako DB3, dobiÅ” npr v HTE. Diac DB3 je velikosti kot dioda 1N4148, enako steklen, le da je modre barve in gor s ĆØrno piÅ”e DB3.

A to popravljaÅ” elektriĆØni pastir?
Kaj imaÅ” to spodaj, kaj od ELEXa?

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarkoK



Pridružen/-a: Ned Avg 2018 7:02
Prispevkov: 4
Kraj: Bistrica ob Sotli

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2018 13:59:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.

NajlepÅ”e se zahvaljujem za pomoĆØ.

Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoK



Pridružen/-a: Ned Avg 2018 7:02
Prispevkov: 4
Kraj: Bistrica ob Sotli

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2018 14:01:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen Ŕe enkrat.

Ker sem spregledal spodnji del odgovora se oglaŔam Ŕe enkrat.
Ja, gre za pastir in sicer Voglar-jev.

Lep pozdrav.

Marko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2018 14:44:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojoj, ne vem kateri model imaŔ, ampak eni modeli od Voglar Velenje so straŔna skrpucala.

Pomeri Å”e tiristor, ĆØe je sluĆØajno prebit, vzemi ven in pomeri z diode testerjem. Diak se vedno menja, ĆØe je sumljiv. Preveri in po potrebi zamenjaj (lahko tudi preventivno) Å”e usmerniÅ”ke diode.

Lahko dodaŔ Ŕe kakŔno fotografijo elektronike z obeh strani, lahko zriŔeŔ shemo iz vezja.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MarkoK



Pridružen/-a: Ned Avg 2018 7:02
Prispevkov: 4
Kraj: Bistrica ob Sotli

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2018 17:01:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.

V bistvu je bila težava v VN transformatorju, ki sem jo že odpravil z zamenjavo le tega.
V elektroniki nisem ravno doma me pa zelo zanima. Zanimalo me je kateri element je to bil, da lahko ugotovim kakŔen je njegov namen. Ko sem pred tem iskal po spletu kateri element bi to lahko bil, sem zasledil tudi DB3. Nikjer pa nisem naŔel elementa enakega mojemu, tudi barvne kode ne. Zato sem se obrnil na forum.
S tem, da je izdelek skropucalo in nevaren pa se popolnoma strinjam.

Lep pozdrav.



Sliki vezja pastirja.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Sliki vezja pastirja.pdf
 Velikost datoteke:  259.62 KB
 Downloaded:  416 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group