Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Toplotna ĆØrpalka in težave z glavnimi varovalkami

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Verhigi



Pridružen/-a: Sre Nov 2016 16:08
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 10:40:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NajlepŔa hvala za vaŔ trud in odgovor.

VĆØeraj so nam tudi izvedli Å”e dodatne meritve. Ugotovljeno je bilo, da je vse skupaj res na meji in da bo oĆØitno res potrebno iti na veĆØjo priklopno moĆØ.

Bi vas pa Å”e nekaj povpraÅ”al: Pri meni je bilo ugotovljeno, da imam že od spomladi programsko izklopljen en grelec na Tƈ (takrat mi je v enem dnevu 3x ven vrglo in so tako na "hitro" uredili težavo). Grelec je bil tisti, na kateri fazi je tudi kompresor. Zato sem imel sam Å”e najmanj težav, razen sedaj je bilo ugotovljeno, da je bila ena faza vseeno preobremenjena in bodo naredili prerazporeditev porabnikov. Da bi karkoli slabÅ”e delovalo nisem niti opazil oz. sem celo pozabil, da so mi to naredili.

Sedaj pa imam vpraÅ”anje: Ali izklop enega grelca lahko kakorkoli vpliva na življenjsko dobo toplotne ĆØrpalke ali gre zgolj za bolj poĆØasnejÅ”e ogrevanje zaradi manjkajoĆØega grelca? Saj bi v tem primeru pri meni zadostovalo 3x20A. ƈe pa bi ta izklop grelca vplival na življenjsko dobo oz. s tem poslediĆØno kakÅ”ne dodatne servise, bi bilo bolj smotrna menjava varovalk.

Lp, igor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 12:42:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dodatni grelci so samo zato, da dogrevajo rebra v zunanjem delu, ko so temperature pod nulo, ker drugaĆØe izkoristek same toplotne ĆØrpalke drastiĆØno pade pri veĆØjih minus zunanjih temperaturah ... to je paĆØ "finta v levo" ... Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 16:21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V prejÅ”njem sporoĆØilu sem vpraÅ”al:

reber je napisal/a:
Ali je Tƈ prikljuĆØena na 1 fazo ali na 3 faze? Verjetno na 3 faze, ĆØe ne je zadeva jasna.


Verhigi je napisal/a:
Grelec je bil tisti, na kateri fazi je tudi kompresor


Kaj je zdaj to, je Tƈ enofazna?

Brez toĆØnih podatkov ne bomo priÅ”li nikamor, lahko mlatimo prazno slamo in ugibamo!

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Verhigi



Pridružen/-a: Sre Nov 2016 16:08
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2016 19:55:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej bom poskusil toĆØno opisati kakÅ”ne so bile meritve potem pa verjamem, da vam bo bolj jasno.

Meritve so pokazale naslednje: Vsi veĆØji porabniki so bili izkljuĆØeni (pustimo sedaj luĆØi, tv, hladilnik, ...). Na vsaki fazi je bilo ob zagonu Tƈ po cca. 14-15A. Ko se je zagnala Å”e zunanja enota je na fazi kjer je prej kazalo 15A poskoĆØilo na 20A. Torej na podlagi tega predvidevam, da gre za trofazno Tƈ.

Serviser iz Viessmana je nato programsko izklopil grelec ali kaj ti jaz vem (grelno moĆØ) na fazi kjer je tudi zunanja enota. Po izklopitvi je na tej fazi kazalo samo Å”e 6-7 namesto prej 20A.

Se opraviĆØujem za nejasnosti ampak žal nisem iz "foha" in vĆØasih malo mimo vžgem Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2016 20:51:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verhigi je napisal/a:
Ko se je zagnala Å”e zunanja enota je na fazi kjer je prej kazalo 15A poskoĆØilo na 20A.


Kako je lahko vleklo 3x 15A Ŕe preden se je zagnala zunanja enota?
Ali ni kompresor samo v zunanji enoti, ker gre za "split" sistem?
Po vsej verjetnosti je kompresor že deloval v zunanji enoti, zagnal se je le ventilator, mogoĆØe Å”e kakÅ”en grelec.
ƈe je tok Tƈ na eni fazi 20A, potem je jasno, da z glavnimi varovalkami 20A paĆØ ne bo Å”lo, nekaj rezerve mora biti za druge porabnike.
ElektriĆØnega bojlerja oĆØitno nimate, ker ogrevate sanitarno vodo s Tƈ, imate pa pralni stroj, mogoĆØe suÅ”ilni stroj, Å”tedilnik, ki je lahko elektriĆØni ali plinski, peĆØica je elektriĆØna.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Energetika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group