Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Delovanje foruma
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Predlogi in pripombe
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tesla95

Pridružen/-a: Tor Apr 2013 22:45
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2013 20:46:05    Naslov sporočila: Delovanje foruma Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

mene resnično zanima, kako da ni nobenih interesov za tako zanimiv forum? Čudno, da imamo čedalje manj in manj obiskov Sad

Malo gledam datume teh zadnjih objav in je še vedno skoraj vse iz 2012???

Dajte ljudje malo zaživet in napisat kaj tukaj, saj ste dobrodošli in radi vam bomo pomagali!

LP, tesla95
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zilog80

Pridružen/-a: Čet Avg 2012 16:22
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2013 13:29:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vecina iskanj po googlu privede do foruma elektronik.si.
Clani elektronika, ki so tudi clani elektrona, pa se vecinoma osredotocijo na elektronik, saj je tu tako malo sporocil (tem).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2013 21:14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žalostno je dejstvo, da forum precej sameva, ampak to je pač realnost. Vzrokov za samevanje foruma je več, glavni pa je, da se večina aktivnih članov navadi na en forum, kjer se največ dogaja, to je pač normalno in v tem primeru je to elektronik.si. Drugi vzroki so tudi posledični, ker je malo dogajanja, ga je kmalu zaradi tega še manj in tak trend se je zgodil na marsikaterem forumu, ki je potem preprosto ugasnil. Dodatni vzroki za malo prometa je tudi precej majhno splošno zanimanje javnosti za elektroniko, novih elektronikov je malo, kar se tudi kaže v srednjih šolah, kjer je vpis za elektrotehniko precej majhen, žal pa je večina teh precej pasivnih in ne delujejo aktivno na tehničnih forumih, doma in v šoli...

Tudi forum Svet elektronike je precej zapuščen, razlog je seveda precej podoben, premalo aktivnih članov za 3 ali več forumov, saj je oddelek elektronike tudi na modelarskem in še kakšnem forumu.

Želje, da se poveča dogajanje na forumu seveda obstajajo. Nekateri člani mi pišejo, da si želijo novih tem, ampak sami pa v tej smeri ne naredijo prav veliko, kot da je tako težko odpreti novo temo in postaviti vprašanje ali pa na vprašanje odgovoriti. Če iskreno povem, sem že večkrat razmišljal, da vse skupaj pustim, dejansko sem že skoraj obupal, ampak moje veselje do elektronike mi k sreči tega ni dopustilo.

Sam sem dokaj aktivno sodeloval na forumu elektronik.si, in ker imam dolg jezik, sem včasih napisal tudi kakšno resnico, ki nekaterim ni bila povšeči, zato sem postal "persona non grata". Pred enim mesecem sem bil iz foruma elektronik.si izločen ( banan, zaklenjen, ...), čeprav pravil foruma dejansko nisem kršil, saj domnevne kršitve ni v nobenem členu pravil... no, ampak se ne sekiram in tudi nimam namena, da bi tam še kdaj sodeloval. Včasih še malo pogledam in preberem kaj je novega in vidim, da pravzaprav nič ne zamujam.

Že nakaj časa pripravljam članke in projekte z namenom, da jih bom objavljal tukaj na domeni elektron.si, ker poleg foruma želim še zbirko člankov in projektov. Svoje projekte nameravam objavljati pod logotipom "elektron" in ne več pod svojim imenom. Na ta način želim zbrati nevtralno in javno prosto dostopno zbirko člankov in projektov, zato ob tej priliki vabim vse, ki bi želeli prispevati nekaj svojega znanja in seveda tudi časa, da se javijo in spišejo kakšen prispevek. Naj omenim, da bi za začetek posvetil pozornost predvsem osnovam in začetnikom, seveda bodo čimprej dodani malce osveženi že obstoječi projekti, kasneje pa bodo na vrsti sprotni projekti in seveda izpolnitev kakšne želje in ideje. Verjetno bodo članki in projekti osvežili elektron, bomo videli. Smile

.

tesla95

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 10, 2013 18:00:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče mi uspe pridobiti nekaj članov iz Slo-Tech-a (sem malo razložil) in je eden rekel, da se bo mogoče registriral.
Nazaj na vrh
flomaster

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 21:23
Kraj: Kranjsterdam

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 13:45:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem za tale forum izvedel šele včeraj in se tudi registriral. Najprej sem pregledal obstoječe teme in vidim, da je dobro urejeno. Res ni veliko tem in opažam, da tudi sodelujočih ni veliko. Verjeli ali ne, preden sem izvedel za tale forum sem že razmišljal, da bi zbral enako misleče, da bi skupaj ustanovili forum, saj s forumom elektronik.si kjer občasno sodelujem nisem zadovoljen. Z veseljem bom tukaj redno sodeloval in pomagal kar je v mojih močeh.
Nazaj na vrh
tesla95

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 16:01:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

flomaster je napisal/a:
Jaz sem za tale forum izvedel šele včeraj in se tudi registriral. Najprej sem pregledal obstoječe teme in vidim, da je dobro urejeno. Res ni veliko tem in opažam, da tudi sodelujočih ni veliko. Verjeli ali ne, preden sem izvedel za tale forum sem že razmišljal, da bi zbral enako misleče, da bi skupaj ustanovili forum, saj s forumom elektronik.si kjer občasno sodelujem nisem zadovoljen. Z veseljem bom tukaj redno sodeloval in pomagal kar je v mojih močeh.

Zelo lepo, hvala tudi tebi za sodelovanje na forumu. Smile
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 21:22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Flomaster dobrodošel in hvala, ker si pripravljen pomagati.

Na ponovnem začetku lahko vsi pomagate tudi tako, da na forum povabite tudi druge, oziroma jih obveščate, da forum spet obstaja in da nameravamo resno delat.

potepenc

Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:17

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 18:18:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj sem registriran že več kot 1 leto ampak nisem aktivno sodeloval. Forum sem obiskal občasno in ker je bilo bolj malo vprašanj, sem se vračal vedno bolj redko, potem je forum postal nedosegljiv. Takrat sem bil prepričan, da je s forumom konec, včeraj pa me je flomaster obvestil, da forum spet obstaja.

Tudi jaz nisem zadovoljen z odnosom na sosednjem forumu elektronik.si ker je preveč arogance, forum je neurejen, teme zasvinjane z offtopic, na forumu kraljujejo eni in isti osebki in si merijo dolžino organa (beri: tekmujejo kdo bo napisal več prispevkov). Forum Svet elektronike je prav tako bolj mrtev kot živ, tako da tam nisem nikoli sodeloval in niti ne vem ali sem tam registriran ali ne.

Če bodo tukaj odnosi in urejenost kaj boljši, lahko pomagam z odgovori. Na tem forumu mi je všeč, da ni nobenih omejitev glede downloada priponk, prav tako ni merjena aktivnost. Upam, da tako tudi ostane, ker zase ne morem zanesljivo napovedati, kako pogosto bom sodeloval, da mi ne bo treba pisat odgovorov na silo. Prepričan sem, da je merjenje aktivnosti zgrešena politika (tako kot pri sosedih elektronikih) saj mnogi člani odgovore pišejo na silo, da vzdržujejo aktivnost. Posledica je večje število popolnoma brezveznih odgovorov, kar na forumu povzroča neurejenost in mu zbija kvaliteto. Meni je bolj všeč manj in tisto kvalitetno in urejeno.
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 20:37:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za odnose tukaj lahko poskrbim le toliko, da ne bom dopuščal arogance, predvsem tiste s strani moderatorjev. Za urejenost bomo poskrbeli skupaj, se bom pa zavzemal, da bo čim bolj urejeno, off topic bo sproti odstranjen ali razdeljen v novo temo. Mimogrede, tukaj ne bo prepovedana diskusija o ukrepih moderatorjev, lahko nas boste celo ocenjevali.

Možnost downloada priponk je omogočena tudi neregistriranim, kar pomeni, da ni nobene omejitve in ni zahtevane nobene minimalne aktivnosti, da bi pridobil pravico do downloada. V načrtu imam, da bo nekaj oddelkov vseeno malce omejenih za neregistrirane, ne pa tudi za registrirane. Število prispevkov ne bo imelo nobenega vpliva na pravice. Če bo kdaj ustvarjen kakšen oddelek, ki bi bil nekoliko zaprte narave, bo pravica za dostop dodeljena individualno na osnovi prošnje in ne bo pogojeno s številom odgovorov, lahko pa se zgodi, da bi bile nekatere pravice pogojene s kvalitetnim sodelovanjem. Vse to temelji na nekaterih predlogih, ki sem jih dobil zasebno, da se ustvarijo skupine, če bi šlo za razvoj kakšnega projekta o katerem se ne bi razpravljalo javno.

Ko že omenjam projekte, poudarek bo na odprtosti in prostemu dostopu za vse, prilagojeno začetnikom in možnosti izdelave doma.

piroman

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 13:32

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 17:53:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni forumaši! Vidim, da je tudi tu kar nekaj znanih. Upam, da uspemo forum malce oživeti Smile
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 21:20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen piroman, dobrodošel. Upam, da ne boš prekmalu obupal, ker sedaj na ponovnem začetku ne bo prav veliko dogajanja. Če se bomo vsi vsakodnevno vračali, bo forum prav gotovo zaživel.

Sam bom poskrbel, da bodo kmalu na voljo novi projekti, lahko tudi projekti po vaših željah.

Danes sem uspel najti mesto v kodi foruma, kjer bom nadzoroval maksimalno širino in dodal stranske menije, ki bodo bolj ali manj enaki kot na bodoči statični strani bodočega portala elektron.si. Tisti, ki imate široke zaslone, že lahko opazite, da je forum nekako ujet v navidezen okvir in postavljen na sredino zaslona. Širina je trenutno 1020 slikovnih pik, barva ozadja še ni urejena, je pač taka kot je, ob straneh je prazno. Kdor ima monitor širine 1920 slikovnih pik, se mnogo forumov raztegne po celi širini in to ni prijetno za branje, saj postanejo vrstice predolge. Če imate kakšne predloge glede tega, jih bom vesel. Današnje uokvirjenje foruma je testno, da vidimo, če je vse v redu, da potem lahko nadaljujem z razvojem portala.

flomaster

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 21:23
Kraj: Kranjsterdam

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 16:13:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede širine foruma se strinjam in podpiram odločitev, da je forumu določena maksimalna širina ne glede na resolucijo zaslona. Veliko forumov se raztegne čez celo širino, tako da moram zožati okno brskalnika, da je mogoče normalno brati. Predlagam, da se forum po obliki in barvi loči od drugih podobnih forumov, sedaj je prevelika podobnost z elektronik.si in svet-elektronike Wink
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 18:25:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat bo izgled tak kot je, ostala bo dodana omejitev širine. Širino sem iz 1020px zmanšal na 1000px, da je ni horizontalnega drsnika pri zaslonih širine 1024 pikslov. Ker php ni moje področje, se žal spoznam le na html, gre predelava bolj počasi, ker se sproti učim. Občasno so možne motnje v delovanju, ampak sem obnovil en testni forum, na katerem bom testiral spremembe, da bo tukaj čim manj motenj.

Da bo forum drugačnega videza kot so drugi forumi imam v mislih že zelo dolgo časa, le do realizacije ni prišlo, ker nisem vedel kako naj se lotim.

Spajky
moderator

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 19:35:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

smajli_vsaka_cast ... končno (darilo za pravosl.Novo Leto) Mr. Green ... glavno da dela, ostalo bo že Vili Wink ...

Idea Ps. predlog: kot vidim si širino zreduciral na 1000px, predlagam, da še malce manj, npr. 980 za tiste, ki imajo še kaki shortcut bar kje levo-desno kot jest npr. Office-ov ... Jest ga imam npr. stalno vklopljenega na desni in je spodaj drsnik še vedno in da vidim vse, ga moram še malce premaknit ... samo ideja, ki mislim, da za ostale ne bo opazna Exclamation

reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 08:56:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda lahko širino še malo zmanjšam, ni problema.

Pri vseh, ki boste na forum dostopali z ozkimi zasloni, bo prišlo do problema, ko bo na obeh straneh foruma dodan menu, sicer ne bo širok, pa vseeno. Na katero resolucijo naj se oziram, še ne vem, verjetno bo to 1280 in ne 1366 pik, seveda bom odštel še pike za drsnik. Širina bo fiksna, dokler ne bom našel kode, s katero bom določil maksimalno širino, lahko pa bo zaradi ožjega zaslona le ta zmanjšana, ampak ne vem, če bo to v redu.

Verjetno bo treba narediti raziskavo o resoluciji zaslonov, ki jih imajo obiskovalci, verjetno je pod 1280 pik zelo zelo majhen delež, npr 1024 jih je nekaj, sem pa ne štejem telefonov in tablic. Zdi se mi, da je še veliko zaslonov 1280x1024, potem so 1366x768 (jih je zadnje čase kar poplava, še posebej med prenosniki), višje resolucije so potem najbolj pogoste full HD 1920x1080 in nekaj vmesnih in tudi višjih.

Da bo vsem zadoščeno, je težko urediti, vsekakor pa je forum ali spletna stran težko berljiva, če je tekst oziroma vrstica raztegnjena čez celo širino zaslona in je ta širok.

tesla95

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 10:14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nebi rad pametoval glede nečesa, na kar se ne spoznam prav veliko, ampak saj, kakor vem, se lahko širino prilagodi tudi procentualno, neglede na število pixlov, ki jih ima zaslon?

LP
Nazaj na vrh
Spajky
moderator

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 11:06:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... ni vedno v redu procentualno za celo stran; za glavno post kolono pa je lahko relative glede na rezolucijo prikaza ..

Ja res je, vsem je težko zadostiti, ma so večinoma ljudje zadnja leta postali malo preveč Rolling Eyes razvajeni ... še do par let nazaj je bil kao standard izdelave splet strani 600x800, zdaj pa je 1024x768, prikaz pa je lahko variabilen glede na rezolucijo uporabnikovega zaslona (treba koda za preverjanje upor.nastavitve v browserjih na server strani) ... tako mislim, da bo 980px Ok. Tako se ne more zgodit, da nekdo s širokim zaslonom posta text/slike, katerega morajo ostali brati preko drsnika po širini (tudi na enih postih mojih enhancer-člankov je nekako kar samo od sebe na starem forumu raztegnilo zadeve kot sem videl) ...

Saj je tudi precej takih, ki imajo še kakšne miniPC ali male laptope ...

Idea Rešit je treba nekako problem neznanja/lenobe uporabnikov pri pripenjanju direkt linkov do slik v poste glede velikosti in podatk.velikosti: max.plac širina 780px - ena ali več slik vodoravno skupaj in 16bit barvne globine vsaj PRIKAZ v postu. To vpliva tudi na podatkovno plat in finančno tistih, ki so na net-u preko GPRS, UMTS, EDGE modema/telefona ali bok ne daj še Dial-up-a Exclamation Dovoliti le navaden Jpg ali jpeg ali gif ! Za vse ostalo pa avtomatsko da spremeni img-url slike v navaden URL !!! Enako obvezno za YT link na filmček Exclamation

Idea Mislim, da bi se dalo kodo foruma malo popravit tako (za slike na tvojem strežniku UL-ane itak se mi zdi, da ponudi v tem primeru podatke o sliki in interni DL link) ... Pravilo o zaželjeni predobdelavi "kakovosti" slik.materiala dopisat, če še ni, ker pač eni npr.sliko s smart telefona (oh in sploh in joj model 24Mpix ali panorama zlepljenko) kar direkt lepijo naokoli Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tesla95

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 14:24:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, kje pa je sploh server in, koliko je velik, ker vidim, da je največji upload za sliko 500kb?
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 18:06:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Strežnik se ne nahaja več pri meni doma, tako kot včasih, ampak pri hitrost.com ponudniku. Nekako tudi obratovanje strežnika ni zastonj (elektrika, strojna oprema, vzdrževanje, ...) tako da sem zadevo preselil, ker so bile občasne težavice s povezavo, potem je pa moral mucek4 popravljat in vedno ko je treba seveda nima časa, kar je razumljivo, jaz pa linux se pa ne razumeva Sad

Letni najem strežnika ni tako zelo drag, za prvo leto sem dobil za ene 35eur v akciji, potem je za naslednja leta malo dražje. Če pogledate hitrost.com paket klasik pride 174 eur za 3 leta, to je 58 eur letno. Računalnik doma v vlogi strežnika, ki deluje 24/7 porabi verjetno okoli 40 eur na leto elektrike, pa vsake toliko časa kakšen majhen dodaten strošek in smo na istem, kar se stroškov tiče, je pa razlika v diskovnem prostoru in svobodi.

Dokler ni potreb za zelo veliko prostora, bo omenjeni paket zadostoval, prav gotovo pa bo v prihodnje za isto ceno možno dobiti več diskovja, saj gre trend v tej smeri. Spomnim se, kakšne cene gostovanja so bile pred dobrimi 5 leti in še več in kako malo prostora je bilo na voljo za to ceno.

Velikost pripetih fotografij na forum je omejena na 500kB že od vsega začetka in se ni spreminjala tudi ko je bil strežnik doma in načeloma ni bilo omejitve z diskom. Za večino normalnih ali običajnih predstavitev s fotografijo je 500kB več kot dovolj, večinoma zadostuje pol manj in še ostaja kar nekaj rezerve. Fotografije neke normalne velikosti so nekje od 100kB do 200kB. Seveda je z omejitvijo že avtomatično onemogočeno pripenjanje visokoresolucijskih fotografij brez kompresij, zato mora uporabnik fotografijo malce obdelati, kar sploh ni težko. Najprej je potrebno prilagoditi resolucijo fotografije z resamplanjem oziroma prilagajanjem velikosti, po potrebi tudi izrezati samo uporabni del originalne fotografije. Ko je velikost primerna, dodamo še malce jpeg kompresije, da je datoteka manjša. Bom napisal kakšen članek, da bodo lahko vsi, ki ne znajo, te stvari uredili sami.

Na forumu pogosto uredim slike kar mimogrede, ko vidim, da je velika skoraj do maksimuma, to je krepko preko 400kB. Datoteko shranim na računalnik, jo odprem večinoma v ACDsee in prilagodim resolucijo, po potrebi jo tudi obrežem. Datoteka je že malce manjša, ampak prilagodim še kompresijo. Po defaultu je v ACDsee 6.0 nastavljena kvaliteta na 85%, v starejšem ACDsee 3.0 je bila kvaliteta le 65% (večja kompresija) in še vedno zadostuje. No, jaz kvaliteto iz 85% znižam na 65% in se večinoma ne opazi padca kvalitete, velikost datoteke pa je precej manjša. Prej omenjenih krepko čez 400kB lahko zmanjšam na nekje 100kB do 150kB, kar lahko potrdi kar Tesla95, saj sem zmanjšal kar nekaj njegovih pripetih slik za faktor 3 ali 4 (velikost datoteke) in v njegovem prispevku o napajalniku, so vse slike še vedno popolnoma jasne in lepe. Iz vsega tega lahko zaključimo, da je omejitev 500kB popolnoma razumna. Lepljenje slik nad 3MB, Bog ne daj 5MB in več, je popolnoma brez veze, še dobro da eni ne poskusijo prilagat kar v RAW formatu Razz

Glede širine foruma in spletne strani, ki bo še dograjena, bom pa videl sproti. Tudi sam imam netbook z resolucijo 1024x600, pa se vseeno ne bom prilagajal širini 1024 pik, vsaj kasneje ne, mogoče sedaj na začetku, ampak želim dodati meni vsaj na eni strani in bo potem vse skupaj bolj široko. Mogoče bi forum stisnil na ene 800 pik, na levi pustil meniju kakšnih 150 do 200 pik, na desni pa bi bil meni manj pomemben in ga tisti z manjšim zaslonom ne bi videli, če ne bi premaknili drsnika (kolateralna škoda, ki je v manjšini). V prihodnosti vsekakor lahko pričakujete prilagoditev na 1280 pik, ker je v veliki večini to minimalna horizontalna resolucija, že vsi najslabši prenosniki imajo 1366 pik širine, tako da trend spletnih strani dejansko mora biti prilagojen na široke zaslone, kakršni pač v večini obstajajo. Zaradi peščice tistih, ki imajo (imate) ožje zaslone pa zaenkrat vidim edino pametno rešitev, da zamenjate premajhne zaslone. V kodo foruma prav bistveno ne bom posegal, ker nisem te vrste specialist, manjše kozmetične popravke še zmorem, potem se pa počasi neha.

Za predloge o izgledu in resoluciji bom verjetno kar odprl novo temo, da se tam razpišemo točno o tem problemu, enako bo ločena tema glede pripenjanja datotek na forum, oziroma pripenjanja slik in kako slike pripraviti, preden jih pripnete gor. Kar se tiče slik, ki se nahajajo na drugih strežnikih jih mimogrede, ko berem temo shranim in popravim še tisti prispevek, kjer odstranim link na sliko in to sliko primerno obdelano pripnem nazaj v ta prispevek. Dokler je moderiranja malo, je to delo opravljeno mimogrede, ko bo tega več, bom pa takrat videl, kako se bo to reševalo.

Spajky
moderator

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 19:43:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
...Mogoče bi forum stisnil na ene 800 pik, na levi pustil meniju kakšnih 150 do 200 pik...
daj na 180 pik (pa je 800+180=980 kot sem predlagal Embarassed
reber je napisal/a:
... zaenkrat vidim edino pametno rešitev, da zamenjate premajhne zaslone.
Twisted Evil jest šele ko bo moj 17" CRT nepopravljivo krepnil... in spet na CRT iz druge roke-brezhiben 19" za par € iste marke seveda Cool ... ni ga čez CRT za obdelavo fotografij za male pare; zdej imam Samsung SyncMaster775DFX pred 9 leti iz druge roke + "refurbished" (generalka z moje strani) takrat ... Če boš kasneje enkrat širil prikaz na več, prosim ne it čez rezolucijo 1280 oz. širino postov+ levo menija skupaj 1224 (200+1024)
Nazaj na vrh
tesla95

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 09:25:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Reber

Si si pa vzel čas in se razpisal Very Happy

@Spajky

je tole tvoja stran: http://freeweb.siol.net/jerman55/HP/Spajky.htm

Very Happy

PS: kaj, če bi še kakšen klepet tukaj naredili? Recimo na levi ali desni strani nek chat, pa bi se malo zgovarjali o marsičem Wink

LP
Nazaj na vrh
Spajky
moderator

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 19:20:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ tesla95 ... JA , na žalost ni v okolici več nobene wifi "žrtve" s Siol (vsi pobegnili na optiko T2 tu) za dostop, pa jo moram malo popravit/updejtat in transfer nekam drugam OL Rolling Eyes da jo bom lahko spet vzdrževal ...

@ Reber Veš kako veš za kasneje, če je širina foruma Ok ?

Idea Hint : Sprintaj del foruma/post na obrnjen 90° A4 list, primi ga v roke s prsti, jih iztegni in položi na LCD monitor Exclamation Mora se normalno neutrujajoče brat dlje časa, če ni težav z vidom!

Ps.: zadnje čase je na Discovery-ju in NatGeo precej epizod o tem, kako človek vidi in zaznava in kako ga znajo možgani prevarat : psihologija in delovanje možganov ... zelo zanimivo, aplikativno tudi za branje forumov ...
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2014 06:21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Širina samega foruma je OK, v bistvu bi lahko bila še malo ožja (bolj kratke vrstice). Širina se bo v prihodnosti spremenila tista, ki je levo in desno od foruma, torej bo ob straneh vsebina, v bistvu meniji s povezavami (to kar je sedaj sivo in prazno na levi in desni). Na ozkih zaslonih pač ne bo možno videti vsega, ker bo širina strani prilagojena na horizontalno resolucijo 1280 pik.

Vsebina strani elektron.si ne bo samo forum, namen imam narediti nekakšen portal, ki bo na začetku ponujal izbor med fiksno vsebino elektron.si in dinamično vsebino, to je forum. Stranski meniji bodo isti ne glede na vsebino, tako da se bo tudi fiksna vsebina odpirala v enaki širini na sredini, tako kot forum.
Kaj bo predstavljalo fiksno vsebino?
Fiksna vsebina bodo predvsem članki in projekti elektron, predstavitve, zanimivosti, povezave, ...

...

Spajky
moderator

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2014 09:35:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
Širina samega foruma je OK, v bistvu bi lahko bila še malo ožja (bolj kratke vrstice)...
... ja je lažje brat krajše ...
Spajky je napisal/a:
Hint : Sprintaj del foruma/post na obrnjen 90° A4 list..
Tale del sem mislil v predlogu: ta slika doli je 985 pik (980 je moj predlog za max bilokdaj). Če bo 180pik stalni meni na levi s povezavami na portalu, potem je tvoja ideja za isto v širini 800 pik Ok IMHO; če bo 200 levi meni pa potem 780 širina postov kot na pripeti sliki:

Ps.: "banat" animirane avatarje za vse razen admin-avatar!... so samo moteči, so zadosti že ani-smeški

Forum.gif
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Forum.gif
 Velikost datoteke:  15.52 KB
 Downloaded:  384 krat

Nazaj na vrh
Spajky
moderator

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 09, 2014 20:57:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Idea Problem : sem hotel popravit ene moje poste iz prejšnje baze, pa NE gre ! Zgleda da je uvozilo skoraj vse moje stare poste READ ONLY iz stare v novo bazo Exclamation

Gre za to, ker je v onih mojih člankih/postih o antenah treba npr. popravit kakšne linke, slike dodat etc ... Tudi predogled vrže enako napako!

Rabil bi vse poste na linkih : http://www.elektron.si/forum/viewtopic.php?t=1202 in v globino naredit spet samo "archive" označene v novi bazi !

Drugače kar se tiče novih postov od revitalizacije foruma NI problema !

BadGateway.gif
 Opis:
problem - popravljanje starih postov

Download
 Ime datoteke:  BadGateway.gif
 Velikost datoteke:  2.51 KB
 Downloaded:  324 krat

Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Predlogi in pripombe Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu