Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mikrovalovna pečica

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Samojed

Pridružen/-a: Pet Dec 2007 10:13
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2012 18:25:25    Naslov sporočila: Mikrovalovna pečica Odgovori s citatom

Živjo!

Odpovedala mi je mikrovalovna pečica. Ker o zadevi nimam kaj dosti pojma upam na kak nasvet. Pregorela je sicer glavna varovalka (10A, 250V). Pečica je ob vklopu močno zabrnela, potem pa konec.
Ker drugega nisem znal preizkusit, sem izklopil magnetron in zamenjal varovalko - bp, je ne skuri. Če priklopim magnetron, spet zabrni (močno, luč "počepne", vendar sem jo prej ugasnil preden je spet šla varovalka.

Lahko po napisanem sklepam da je magnetron zanič? Ali je mogoče kakšna dioda. Je možno da je dioda, kljub temu da zadeva dela ob izključenem magnetronu.

Sicer je pečica LG-jeva, stara 9 let, 1100W. Luštna reč, vendar se mi zdi da bi bilo popravilo predrago, razen če lahko sam kaj izumim.

Če kaj pomaga - še točen model: MH-607Y.

Hvala za odgovore!

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Samojed

Pridružen/-a: Pet Dec 2007 10:13
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2012 18:59:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dodatek - sem našel service manual in sledil postopku - kot vse kaže je mrknil kondenzator. DODANO: - glede na manual je crknil kondenzator, ker ni opisa za diodo. Po meritvah je crknila dioda proti ohišju.

Navodila so tukaj: http://elektrotanya.com/lg_mh-607y.zip/download.html

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu