Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Heker napadel brezžiĆØno omrežje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> RaĆØunalniÅ”tvo - sploÅ”no
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kraken212



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:12
Prispevkov: 141

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2008 19:52:40    Naslov sporočila: Heker napadel brezžiĆØno omrežje Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Doma imam brezžiĆØno omrežje (SMC BARRICADE 108 Mbps router), vse imam zaÅ”ĆØiteno z gesli in vklopljeno kodiranje. A se je vseeno naÅ”el nekdo ki se mi stalno priklaplja na omrežje in na moj raĆØun srfa po internetu. Ve kdo Å”e za kak program ali naĆØin ki bi prepreĆØil takÅ”en zloĆØin?

Lp!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eddie



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 16:38
Prispevkov: 5
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2008 21:56:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako veÅ” da se priklopi?
VidiÅ” njegov ip, mac?
Nekateri ruterji omogoĆØajo blokiranje dololenih ip-jev, mac naslovov,...
To je dovolj moĆØna zaÅ”ĆØita za "poÅ”tene" hekerje.
Tiste prave pa malo težje ustaviŔ.
Bolj toĆØno ti bojo svetovali tisti, ki dotiĆØni router bolje poznajo. Dosti pa je tega tudi na internetu!
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dAvid



Pridružen/-a: Pon Feb 2008 14:24
Prispevkov: 17
Kraj: Mirna PeĆØ

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2008 21:57:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe imaÅ” (gotovo imaÅ”) seznam, katere naprave so prikljuĆØene na router. ƈe ti pomaga, najdeÅ” tam ime raĆØunalnika, samo ĆØe se je "heker" znajdel je to seveda zamenjal. Za najboljÅ”o zaÅ”ĆØito pa mislim da boÅ” poskrbel s MAC address filtrom, ki ga nastavljaÅ” po maÅ”inah, katere hoĆØeÅ” da so gor (ĆØe ni to veliko omrežje). Plus tega seveda pusti Å”e kodiranje (WPA). Aja, pa Å”e DHCP izklopi in si roĆØno nastavljaj IP po raĆØunalnikih (ĆØe ni to veliko omrežje).
_________________
Župnija MIRNA PEƈ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Batman



Pridružen/-a: Pon Feb 2008 23:10
Prispevkov: 67

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2008 23:09:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe lahko, nastavi enkripcijo na WPA2 aes. Pa geslo naj bo vsaj 10 znakov ali veĆØ. Skoraj nezlomljivo. ƈe pa Å”e izkljuĆØiÅ” DHCP, pa se praktiĆØno ne da vdreti v router.
WPA2 ima zanimiv sistem delovanja. Tudi ĆØe pri povezavi napiÅ”eÅ” napaĆØno geslo, ti kaže da si povezan, ĆØeprav v resnici nisi. Da si res povezan se vidi, ko dobiÅ” IP prek dhcp. In ĆØe imaÅ” dhcp izkljuĆØen, je zelo težko oceniti, ali povezava res dela ali ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dAvid



Pridružen/-a: Pon Feb 2008 14:24
Prispevkov: 17
Kraj: Mirna PeĆØ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2008 23:17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Router brez DHCP je mislim da kar lepo zavarovan, z dodatkom na filtru MAC naslovov, pa bo lahko rekli pa že skoraj povsem (ne bom rekel da povsem, da me ne bo kdo držal za besedo). ƈe pa pozabiÅ” nastaviti kodiranje (WPA/WEP), se ti ne bo mogel povezati v omrežje, vendar ti bo vseeno lahko "sniffal" pakete, zato se zavzemi par minut in si skonfiguriraj router.
_________________
Župnija MIRNA PEƈ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:15
Prispevkov: 28
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 02, 2008 21:02:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, jaz bi rekel da ima ĆØlovek geslo kakÅ”no tako, kot veliko ljudi - ime, priimer, vzdevek...in potem res ni težko ugotoviti gesla. Treba je nastaviti na WPA2 recimo dolžina gesla je 64 znakov, tja vpisati nakljuĆØne besede, jih nekam zapisati in to je to. Pa seveda vkljuĆØiti MAC filtriranje. In izkljuĆØiti DHCP.
Programa ni...treba je samo router pravilno nastaviti. Druga alternativa je seveda drastiĆØna - vleĆØenje kabla ĆØez celo stanovanje in izklop wireless-a Rolling Eyes

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BrezC



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 12:49
Prispevkov: 133
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 04, 2008 13:29:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ImaÅ” veliko možnosti kako ustavit vsiljivce, kot prvo izklopiÅ” DHCP, netmasko na lokalnem omrežju nastaviÅ” na 255.255.255.252 (samo 2 uporabnika), IP-je zakleneÅ” na MAC adreso, WPA2 enkripcija, skrijeÅ” SSID pa Å”e kaj bi se naÅ”lo...WEP ti itak lahko vsak skreka v 10 min, so celo navodila na inetu.. Lahko tudi zamenjaÅ” naslovni obseg lan omrežja , na voljo imaÅ” toliko naslovnega obsega ki je namenjen za privatno rabo da je ĆØuda, vsi routerji pa imajo skoraj po defaultu 192.168.1.1 ali 192.168.0.1:

A klasa: 10.0.0.0 ā€“ 10.255.255.255
B klasa: 172.16.0.0 ā€“ 172.31.255.255
C klasa: 192.168.0.0 ā€“ 192.168.255.255

Torej svetujem ti da izbereŔ lan IP 192.168.(eno x Ŕt od 0-255).1; netmasko pa 255.255.255.252 (dva uporabna IP naslova), zapiŔe se lahko tudi tako 192.168.xyz.1/30 (xyz je Ŕtevilo 0-255)
192.168.xyz.1 =gateway
192.168.xyz.2 = prvi fiksni IP za raĆØunalnik
192.168.xyz.3 = drugi fiksni IP za drugi raĆØunalnik
Je sicer v obsegu Ŕe broadcast ip ampak ni važen/uporaben

ƈe rabiÅ” veĆØ fiksnih IP naslovov vzemi netmasko 255.255.255.248 (6 uporabnih IP naslovov..

S takim omejevanjem bo kdo zelo težko se spravil na tvoje omrežje, ĆØeprav 100% varnosti ni..Na routerju izklopi odgovarjanje na ping, možnost priklopa nanj z wireless ali wan strani, izklopi telnet na routerju ipd...Skratka veliko stvari je pri routerjih po default odprtih, da obiĆØajni noob lahko to usposobi, da pa boÅ” to postavil kot je treba pa traja nekaj ĆØasa in poizkuÅ”anj...


Nazadnje urejal/a BrezC Pet Apr 04, 2008 13:41:16; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BrezC



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 12:49
Prispevkov: 133
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 04, 2008 13:37:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozabil sem ti Å”e napisat da moraÅ” potem tudi na raĆØunalnikih vse popravit, izbrat za vsak pc svoj ip naslov v obsegu, vpisat netmasko in gateway ip (routerjev ip)..Je veĆØ dela ampak se izplaĆØa, DHCP je za raĆØunalniÅ”ko nepismene, da priklopijo router in vse dela direkt iz Å”katle, tovarniÅ”ke nastavitve so paĆØ to kar so..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
moderator


Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Prispevkov: 243
Kraj: TržiĆØ - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 05, 2008 10:38:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BrezC je napisal/a:
...DHCP je za raĆØunalniÅ”ko nepismene...


DHCP je lepa zadeva. Je res sicer rahlo nesmiselna, ĆØe imaÅ” 2 raĆØunalnika, vendar za veĆØ kot 3 raĆØunalnike jaz DHCP-ja nebi izklapljal. Prej poskrbi za druge stvari.. Wpa2, MAC filter, ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:15
Prispevkov: 28
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 05, 2008 15:00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In zakaj ne ? Celoten smisel DHCP-ja se samo v tem da v primeru mnogo nakljuĆØnih uporabnikov ne rabi vsak sproti vpisovati vseh teh Å”tevilk (recimo nek cybercafe). Za katerokoli fiksno omrežje, ne glede na Å”tevilo PCjev je glede varnosti prva zadeva to, da se DHCP izklopi. ƈe so PCji v mreži fiksni (in eventuelni laptopi tudi), potem ni nobenega smisla po uporabi DHCP.
_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek4
moderator


Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Prispevkov: 243
Kraj: TržiĆØ - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 06, 2008 08:52:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
...ƈe so PCji v mreži fiksni (in eventuelni laptopi tudi), potem ni nobenega smisla po uporabi DHCP.

PC-ji v wireles omrežju pri danaÅ”nji mulariji niso nikoli fiksni. Pride soÅ”olec, pride kolega z PSP portable in hoĆØe na internet. Pride naÅ”a mularija k soÅ”olcu in spet hoĆØe na internet.... Tako je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:15
Prispevkov: 28
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 06, 2008 09:05:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je mogoĆØe pri tebi. Pri meni ni, ker je po moje to vseeno preveĆØ odprt sistem. Kdor hoĆØe v MOJE omrežje, mora vpraÅ”ati MENE. S tem vem, kdo je notri, vsaj približno, kaj dela itd. ƈe je po tvojem sistemu, potem lahko pride katerikoli soÅ”olec ali kolega, ti uniĆØi tvoje winse in vedno lahko reĆØe da ni bil on, saj "takrat ni imel laptopa s seboj...". Pri mojem sistemu se to ve, kajti jaz vem, kdaj so oni notri. (MAC filter!) Tistih par Å”tevilk vpisat pa sploh ni problem. NaĆØeloma DHCP samo podpira lenobo Confused Jaz imam tudi wireless, pa izkljuĆØen DHCP niĆØ ne moti. ƈe so kolegi eni in isti ter pogosti, se vedno da zmenit da nastaviÅ” enake IP-je doma in pri njemu, pa ni problema, pa Å”e vpisovat ni treba (samo prviĆØ).
No, seveda, roko na srce, tale DHCP ni ravno a-la hardware firewall. Res da je težko priti v omrežje, ampak z obzirom da je veĆØina routerjev po default-u 192.168.1.x ali 2.x, potem ta teža kar naenkrat postane zelo lahka. MAC filter, WPA2, te stvari so seveda nuja. Ampak, tudi DHCP pomaga...treba se je paĆØ odloĆØit, (kot vedno) - ali varnost ali komoditeta. Oboje (spet, kot vedno) žal ne gre...

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kraken212



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:12
Prispevkov: 141

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 17:14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na, pa spet se je zgodilo...
Heker se je po enem letu vrnil in spet napadel, tokrat sem dobil tole v DHCP client log-u:
ip=192.168.2.105 mac=00-16-6F-C3-BC-0C name=123-5w0s4b15nv3
A bi lahko mogoĆØe kok iz teh podatkov se izvedlo kdo je to?

Lp!

Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:15
Prispevkov: 28
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 17:45:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po moje težko...oziroma nemogoĆØe.
DrugaĆØe pa---prvo, kar je zamenjaj geslo. In naj ne bo tvoje ime, priimek ali podobno. Naj bo ĆØim daljÅ”e. Druga stvar, ĆØe imaÅ” možnost, vklopi MAC filter. V router vpiÅ”i MAC tvojih PC-jev, telefonov...vse, kar se priklaplja na tvoj router. Potem izklopi DHCP in doloĆØi vsem raĆØunalnikom fiiksne IP-je. Privzeti naslov routerja je gotovo 192.168.1.1 ali 2.1 - to spremeni na kaj drugega, recimo 192.168.35.1 ali karkoli nestandardnega. Ali kdo pozna tvoje geslo ali pa je tako enostavno da ga ugane...pa imej WPA/WPA2 sistem kodiranja gesla, ne WEP ali podobno.
ƈe imaÅ” možnost, izkljuĆØi wireless acces do routerja (kar pomeni da preko brezžiĆØne povezave ne moreÅ” v router).
IzkljuĆØi ID transmit, SSID broadcast...karkoli se imenuje, tako da je router skrit pred navadnim skeniranjem.

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kraken212



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:12
Prispevkov: 141

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 17:52:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To mi je pravkar svetoval tudi serviser pri turnŔku:)
Wireless sem onesposobil in prestavil WEP na WPA/WPA2, tko da ĆØe me pa zdej Å”e enkrat dobi, pol pa tud...
Sam bi bilo kr lepo ĆØe bi zvedu kdo je tale heker, sej prav daleĆØ sigurno ni, tale router pomoje ne nese veĆØ kot 30m, sicer stanujem v 11. nadstropju, sam pomoje useen ne bi neslo do sosednje stolpnice, ki je 40m stran, tako da je heker kr lepo v naÅ”i bajti Twisted Evil

Lp!

Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:15
Prispevkov: 28
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 18:00:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sigurno je tip iz stolpnice, ajd kveĆØjemu iz sosednje. MogoĆØe ga celo poznaÅ”, hodÅ”i z njim na pivo...
No, ĆØe si imel WEP, potem je vse jasno. Malo si preberi na netu in boÅ” videl na WEP zaÅ”ĆØito razbije vsak malce bolje pouĆØen entuziast...

_________________
http://www.protoncek.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kraken212



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:12
Prispevkov: 141

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2009 17:14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jah, zdej vidm kok je z tole WEP zaÅ”ĆØito, res jo lahk na žalost usak amaterski heker sesuje Mad . Zdej se ne bo mogu veĆØ tak igrat, vrjetno pa tudi ne bom nikoli zvedel kdo je bil, sam bi pa re bilo fajn zvedit:D
U glavnem bol bom mogu pazit.
Aja, pa Å”e tole; medtem ko je bil povezan na mojo mrežo sem naredil tudi nekaj plaĆØil preko klika, a je kaka možnost da bi mi sluĆØajno zmaknil Å”e to Twisted Evil ?

Lp!

Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> RaĆØunalniÅ”tvo - sploÅ”no Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group