Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Oddajnik elektromagnetnih valov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika za zaĆØetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mr.Paranormal



Pridružen/-a: Ned Dec 2011 20:33
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 23, 2011 19:10:19    Naslov sporočila: Oddajnik elektromagnetnih valov Odgovori s citatom

Zdravo!

V neki knjigi sem zasledil spodnjo shemo. (Bila ji je vsaj podobna)

To naj bi bil neke vrste preprost radijski oddajnik.

Sestavil sem neko podobno vezje, pri ĆØemer sem vezal kondenzator in transformator vzporedno in priĆØakoval, da bom ob delujoĆØi napravi, vsaj v zvoĆØnikih zasliÅ”al kakÅ”no Å”umenje. (Lovljenje realnih ferkvenc sem že davno odpisal, saj zadeva gotovo "smeti" po celotnem spektru)

A stvar seveda ni delovala.

Bi mi lahko kdo prosim pojasnil, kaj in kako bi moral vezati posamezne elemente, da bi res zmogel oddajati elektromagnetno valovanje, ki bi ga lahko tudi zaznal. Pa ĆØetudi samo s hreÅ”ĆØanjem v zvoĆØnikih.

Hvala Wink

P.s: Sploh mi ni bilo jasno kaj je s tistim napajanjem, zato sem vir napetosti vezal vzporedno s transformatorjem in kondenzatorjem.



dipol.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  dipol.jpg
 Velikost datoteke:  43.57 KB
 Downloaded:  750 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 21:55
Prispevkov: 160
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2011 08:52:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tu imaŔ knjigo kjer boŔ naŔel odgovore na tvoja vpraŔanja:


oddajnik.txt
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  oddajnik.txt
 Velikost datoteke:  37 Bytes
 Downloaded:  605 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Paranormal



Pridružen/-a: Ned Dec 2011 20:33
Prispevkov: 5

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2011 17:21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor. Knjigo sem pregledal, a kot opažam, so vsa vezja v njej tako komplicirana, da se v njih niti približno ne znajdem.

Potreboval bi neko preprostejÅ”o varianto za zaĆØetek Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 21:55
Prispevkov: 160
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 24, 2011 19:12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko si star? KakÅ”no Å”olo obiskujeÅ”? NihĆØe ne more vedeti kakÅ”no razlago potrebujeÅ”, da bi kaj razumel?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika za zaĆØetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group