Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Å tedilnika corona vk 311 kr

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernej07



Pridružen/-a: Čet Dec 2011 11:14
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2011 14:19:12    Naslov sporočila: Å tedilnika corona vk 311 kr Odgovori s citatom

Podzravljeni.

Pred nekaj dnevi sem kupil Ŕtedilnik (3x plin, 1x elektrika). Je zgledal lepo, gospa je Ŕe poklicala in mi pokazala, da vse deluje preden njen sin vse skup demontira.

ƈez dva dni pridem po peĆØico, nisem niti gledal, kako je on to demontiral. Pridem domov, sestavim omaro, ker preurejava celotno kuhinjo, zmontiram peĆØico, potem pa problem.

Zadeva zgleda tako. Dovodni kabel je napeljan v samo peĆØico na zadnji strani, na vrhu peĆØice je pa odprtina skozi katero je potegnjenih približno 15 kablov (rdeĆØi, modri, beli, en ĆØrn (verjetno faza) in rumeno-zelen ziher zemlja). Vsi ti kabli so priklopljeni na stikala za peĆØico (ventilacija, temperatura), na stikalo od elektriĆØnega grelnika ter na ploÅ”ĆØo z gumbi za nastavitev ure, ĆØasa delovanja peĆØice itd. Vse to je en del, kontrolna ploÅ”ĆØa z gumbki je na peĆØici, tako da ne vidim razloga zakaj je on to vse odklopil. Vse kar bi moral naredit je oklopit beli in ĆØrni konektor (elektriĆØna ploÅ”ĆØa, piezzo vžigalnik), da lahko odstrani kuhalne ploÅ”ĆØe.

DrugaĆØe sem po poklicu elektrotehnik, vendar nimam izkuÅ”enj z belo tehniko. ƈe ima kdo naĆØrt tega, ali pa kaj podobnega doma, bi mu bil zelo hvaležen za kakrÅ”no koli pomoĆØ.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2011 17:24:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zoprna zadeva. Jaz bi ti svetoval, da kontaktiraÅ” proizvajalca, ĆØe boÅ” imel sreĆØo, ti bodo poslali shemo vezave. (Morda kakÅ”en servis bele tehnike)
Duga varianta, mogoĆØe dobiÅ” na spletu naĆØrt vezave, vĆØasih na kakÅ”nih servisnih straneh dobiÅ” tudi kaj takega.
In tretja možnost, vse si lepo liĆØno nariÅ”i na papir, ko bo vse lepo urejeno, boÅ” mogoĆØe ugotovil, da stvar ni tako komplicirana koz izgleda na prvi pogled. Z malo logike in inÅ”trumentom se da marsikaj reÅ”iti. Saj konec koncev en Å”tedilnik tudi ni neka NASA tehnologija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernej07



Pridružen/-a: Čet Dec 2011 11:14
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2011 18:28:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Proizvajalec ne obstaja, Iskra je Ŕla po gobe, tudi rezervni deli so baje skoraj nedostopni. tudi servisi so v temi.

Na spletu sem porabil najmanj 5,6 ur, brez sreĆØe.

Tretja možnost je pa kar sem že sliÅ”al. vem da ni tako zakomplicirano. vendar zakaj bi se moral jaz z tem j**** par ur. oni ki mi je to prodal je obljubil da pride danes po njega, ga odpelje na servis nekam, da ga zrihtajo. niĆØ do zdaj. jutri ĆØe niĆØ ne bo, mu ga vrnem.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2011 18:53:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upam da ga nisi Å”e plaĆØal, sicer...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernej07



Pridružen/-a: Čet Dec 2011 11:14
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2011 19:18:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sem, sam je tolko poÅ”ten ĆØlovek, vsaj mislim da je, ker je tako rekel, da ĆØe se ne bo moglo dat popravit bo ga vzel nazaj. saj mi je ponudil možnost da ga takoj vrnem, vendar sva se z punco odloĆØila da ga vseeno dava "popravit"... groza enostavno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvizko



Pridružen/-a: Sob Sep 2010 10:03
Prispevkov: 39
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2011 23:32:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko pa tudi poslikaÅ” zadevo in ti bo mogoĆØe lahko tudi tu kdo pomagal!!
_________________
LED je prihodnost
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xilix



Pridružen/-a: Pon Jan 2008 15:31
Prispevkov: 38

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 23, 2011 12:11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe ti bodo TU lahko kaj pomagali
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Energetika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group