Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Par zadev

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Audio naprave, ojačevalniki in avtoakustika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Samojed

Pridružen/-a: Pet Dec 2007 10:13
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 07:46:24    Naslov sporočila: Par zadev Odgovori s citatom

Živjo znalci.

Imam nekaj manjših težav, pa mogoče kdo zadeve bolj pozna in mi lahko pomaga.

Ena je prekurjen ojačevalec. Ne vem modela, ker nič ne piše, star je cca 20 let, po podatkih naj bi imel cca 2x 100W sinusne moči. Enkrat sem ga že popravljajl, ker ga mularija skuri na feštah. Takrat smo ne vem kako "uvozili" skurjene izhodne tranzistorje, zdaj pa ne mislim spet delat stroškov in me zanima če obstaja kak cenejši ekvivalent. Kvaliteta zvoka je tu postranska zadeva, sicer ne bi bil že drugič prekurjen.

Izhodni tranzistorji so 2SA1302 in 2SC3280. Datasheet se najde bp, notri so bili toshibini, a spet razen naročila jih vsaj pri nas nisem našel. Skratka, če ve kdo za ekvivalent se priporočam. Včasih sem imel link do neke spletne strani, kjer je takoj napisalo možne zamenjave, zdaj pa tega več ne najdem.

Druga stvar pa je, da sem dobil eno "igračko" zase, in sicer Ei Niš HI-FI 160 reciver, ki ga bom poskusil obuditi v življenje. Imam dva zvočnika, bas enota je fennerjev zvčnik (eden bo sicer moral na menjavo obrobe k Žagarju), kar pa rabim so visokotonci. Ker sem popolnoma out, me zanima kje v Lj ali okolici se da dobiti kaj za normalen denar. Še vedno imam v spominu niševe kalote, ki so imele tak lep svilnat zvok. Meni po zvoku niso všeč visokotonci s polno kartonasto membrano ali troblje, zato iščem kaj podobnega omenjenim, a so cene hitro zelo visoke. Torej če kdo kaj ve ali če celo kaj prodaja, se priporočam.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 16:26
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 12:51:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na Poljskem jih imajo:

http://www.cdlens.com/?item=8413

http://www.cdlens.com/?item=8376

Sem enkrat že naročeval iz te strani in sem zadovoljen.
Nazaj na vrh
Samojed

Pridružen/-a: Pet Dec 2007 10:13
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 20:11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Huh, poljska? Bom še počakal, ker ni nujna zadeva. Sem pa dobil tele visokotonce :

http://www.thomann.de/gb/beyma_cp21f.htm

Kdo pozna mogoče? Po specifikaciji očitno samo 25W, a teža in izgled sta pa huda!

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Audio naprave, ojačevalniki in avtoakustika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu