Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prenosni raĆØunalnik Dell latitude d505

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dj_car



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 12:56
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 26, 2010 15:01:19    Naslov sporočila: Prenosni raĆØunalnik Dell latitude d505 Odgovori s citatom

Imam sledeĆØ problem, na prenosniku se mi noĆØe filati baterija niti se mi noĆØe prižgati. Prenosnik sem razstavil in priÅ”el do ugotovitve da se je nekako prekinil GND (masa) med adapterjem in ploÅ”ĆØo, ĆØe ga kratko sklenem potem raĆØunalnik zaĆØne delovati prepozna baterijo samo je noĆØe filati. No stem sem bil tudi zadovoljen dokler mi ni skurilo kabla na adapterju, predvidevam zato ker preveĆØ toka nekje jemlje. Spodaj je slika moje ploÅ”ĆØe prenosnika pri prikljuĆØku, zdaj me pa zanima kaj so tistili elementi RV1 in RV2, saj RV2 loĆØuje GND od adapterja in ploÅ”ĆØe, je mogoĆØe on?



Prosim za vaÅ”o pomoĆØ.

Lep pozrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 27, 2010 08:55:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsa elektronika za kontrolo polnjenja je ponavadi v bateriji in ĆØe je kaka celica fuĆØ, ne dovoli polnjenja. Power del pa na matiĆØni prenosnika. Zadeve si lahko, kako so v bateriji približno, lahko pogledaÅ” tukaj - zamenjava celic baterije .

ƈe ti dela brez baterije po tvojem "popravilu", pol Ok. Jest sem pred dnevi imel podoben problem s Å”enkanim laptopom, samo se mi ni dalo razstavljat 10 let starga laptopa. Ugotovil sem, da je Å”la power sekcija napajanja baterije na matiĆØni (baterija ni dobila polnjenja na kontaktih laptopa) ali pa kontrolna elektronika v bateriji. Simptomi so bili enaki kot pri tebi. Komp soft pravi da polni, pa ne!

Baterijo sem razdrl in celice "roĆØno napolnil" in ĆØe sem jo sestavljeno spet dal v komp in zagnal pod elektriko, je delal Å”e nekaj ĆØasa tudi, ĆØe sem napajanje kompa potegnil ven. Komp soft je pa rekel, da je baterija 99% napolnjena ... No, po par minutah se je izklopil, ker so celice se " kao spraznile", po meritvi baterije z voltmetrom (10,8V imela Å”e 12V), pa je baterija Å”e vedno bila precej polna ... Ker mu je ĆØez en dan crknil tudi inverter ali lampa za LCD, sem ga upokojil samo za specialne potrebe.

No kak drugi tle na forumu, ti bo verjetno dal Ŕe kako idejo za naprej ...

_________________
Razz Ā½ Konzerva na konzervo ... (wifi) antena, SuperDuper - SpikeCanTennaā„¢ Ā½ Razz LP! - Ā¤Ā¤Ā¤ - http://www.spajky.vze.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Batman



Pridružen/-a: Pon Feb 2008 23:10
Prispevkov: 67

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2011 20:29:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prenosniki imajo neke SMD duÅ”ilke okrog napajalne vtiĆØnice, za + in za GND. In te duÅ”ilke znajo dobiti hladen spoj in jih je treba ponovno priciniti. 2 Dell-a mislim da ravno D505 in Å”e nek drug prenosnik sem že popravil na ta naĆØin.
_________________
***slo-byte.net***
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group