Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

napomoč - predrl škrinjo, plin ušel

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hladilnikar

Pridružen/-a: Pet Jun 2012 19:07

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 23, 2012 13:19:59    Naslov sporočila: napomoč - predrl škrinjo, plin ušel Odgovori s citatom

zdravo

medtem ko sem čistil led z nožem (vem ja napaka) sem predrl
spodnji del škrinje (rezervoar) kombiniranega hladilnika

smo v 5 štuku in zdaj bi moral cel hladilnik nosit, a se da kako
odšrawfat tisti rezervoar, pa bi samo tisto nesel
bi serviser zašvasal in napolnil plin?

serviser je rekel, da ne bo nosil vseh aparatov h meni

hladilnik je znamke GORENJE
tip HZS 2761
model K25

ima 2 kompresorja zgleda, ker zgoraj še hladi škrinja
spodaj pa ne več

HELP Pray

hladilnik lahko slikam z vseh strani, star je 8 let
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 24, 2012 08:47:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Očitno je, da si predrl uparjalnik (del, kjer se hladi) in ta se ne popravlja, ampak menja. Ker je treba razdreti pol hladilnika, ti serviser tega ne bo delal v stanovanju, ampak v delavnici. Za poseg bo potreboval kar nekaj ur, treba bo grdo razdret in potem vse to nazaj sestavit, zatesnit in zlepit.

Razmisli, ali se ti poseg splača, koliko je ta tvoj kombinirani hladilnik sploh star in vreden, koliko bo prišlo popravilo in koliko pride nov Wink če je razlika majhna, sploh ne razmišljaj ampak kupi novega, tega pa poskusi prodati za dele...

V vsakem primeru boš hladilnik vlačil iz stanovanja.

Odtaljevanje se dela počasi in s pametjo, brez ostrih predmetov, če pa že mora biti, naj bo to lesena lopatica, ki se uporablja pri kuhanju, dovolj ostra in hkrati ne bo poškodovala hladilnikovega uparjalnika.

hladilnikar

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 24, 2012 14:09:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
Očitno je, da si predrl uparjalnik (del, kjer se hladi) in ta se ne popravlja, ampak menja. Ker je treba razdreti pol hladilnika, ti serviser tega ne bo delal v stanovanju, ampak v delavnici. Za poseg bo potreboval kar nekaj ur, treba bo grdo razdret in potem vse to nazaj sestavit, zatesnit in zlepit.

najprej hvala za odgovor!

hm, menja, mojstra sem klical in povedal da je plin izpustil, popravilo naj bi stalo 50€

a si ziher da se menja?
ker tisti aluminij naj bi se dalo zašvasat, zalotat usaj tako sem izvedel iz drugega foruma

kaj pa varjanta da jaz sem odšrawfam uparjalnik pri hladilniku in ga nesem?

šrawfanje mi ni tuje

lp
Nazaj na vrh
u2

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 24, 2012 19:46:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sistem hladilnika je narejen tako, da mora biti vse skupaj zmontirano pred polnjenjem plina. Ni tako kot bi recimo napolnil rezervoar od mopeda z mišelo in potem rezervoar že napolnjen montiral na moped, nataknil cevko, odprl pipico in vžgal. Plin uide dokler ni vse zadihtano, to pa je šele takrat, ko je vse zmontirano in zalotano na svojem mestu. Imaš samo dve možnosti, transport hladilnika v delavnico, oziroma obisk serviserja s komplet orodjem in dovolj manevrskega prostora za delo.
Nazaj na vrh
hladilnikar

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 24, 2012 20:32:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za odgovor

hladilnik peljem v torek tja

saj se luknja zašvasa ane in ne zamenja celoten uparjalnik kot je napisal @reber?

lp
Nazaj na vrh
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 24, 2012 21:15:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmm, če je predrt uparjalnik in je to aluminij... prvič slišim, oziroma berem, da se to švasa ali pa kakorkoli popravlja. No, mogoče je pa res možno popraviti in sem izvedel nekaj novega.

Popravilo bo prav gotovo najbolj kvalitetno opravljeno, če serviser dela v svoji delavnici kjer ima na voljo vse potrebno. Mislim, da se več ali manj vsi strinjamo, da smo najbolj učinkoviti in najlažje delamo v lastni in opremljeni delavnici, kjer nam je domače in vse pri roki.

Transport hladilnika bo verjetno nekoliko težaško delo, če nimate dvigala, pa vseeno, treba bo to narediti in si zapomniti za prihodnjič.

Vsekakor nas bo zanimalo, kako bo popravilo uspelo in upam, da ne bo predrago, da bo dokaj hitro narejeno, predvsem pa, da bo zanesljivo in kvalitetno.

hladilnikar

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 24, 2012 21:30:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:

Transport hladilnika bo verjetno nekoliko težaško delo, če nimate dvigala, pa vseeno, treba bo to narediti in si zapomniti za prihodnjič.

Vsekakor nas bo zanimalo, kako bo popravilo uspelo in upam, da ne bo predrago, da bo dokaj hitro narejeno, predvsem pa, da bo zanesljivo in kvalitetno.

zdaj si me nasmejal, dvigala Very Happy z očetom ga bova nesla teh 5 štukov

pa v avto bo šow sem danes zmeru drgač ma mere 145 x 60 x 50 prbližno

če smem postat par odgovorov iz drugega foruma

Citiram:
Da se to na izi popraviti - zalotati, to serviserji znajo in ponovno napolnijo plin v hladilnik, kar nekako naj ne bi stalo v kompletu več kot 60- 100 eur !

Citiram:
Danes sem poklical na servis Gorenja. Zamenjava bo stala 100€ (uparjalnik, polnjenje plina, montaža).

Citiram:
Izparilnik je iz aluminija(časi, ko so bili bakreni, so že zdavnaj mimo). Tega pa se lahko samo vari, pa še to je vprašljivo, saj sčasoma postane porozen.

zakaj sem tu spraševal potem Vas? ker sem hotel demontirat del da ne bi nosil celega hladilnika
Nazaj na vrh
hladilnikar

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2012 18:35:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reber je napisal/a:

Včeraj sva z očetom nesla škrinjo brez problema, ni težka

iz 4 štuka + z avtom odpeljala do mojstra

ko bo popravljeno sporočim
Nazaj na vrh
hladilnikar

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 23:41:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

danes sem se menil z majstrom

v rezervarček ki je preluknjan je šla voda, tako da je zdaj kondenz in

bo zelo težko popravit, ob težavi bi moral hladilnik takoj izklopit in

preprečit vodo v odprtino

v soboto ga pokličem, bo sporočil kako in kaj vam tu napišem

če bomo kupili drugi hladilnik gledamo za znamko BEKO naj bi bil ok 5 let garancije
Nazaj na vrh
hladilnikar

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 07, 2012 20:50:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no situacija je takšna:

ko se je zadeva predrla bi moral takoj vso vodo odtalit in ne bi smelo it

čisto nič vode v luknjo in bi se zadevo dalo popravit, popravilo 50€

ker je šla voda v luknjo, je prišla voda v sistem in nastaja kondenz se

zadeve NE da popravit, treba bo drugi hladilnik, žal

lp
Nazaj na vrh
u2

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 09, 2012 17:55:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No to si pa velja zapomniti. Se pravi popravilo sistema ni problematično, če ostane notranjost neoporečna, čiščenje pa očitno ni izvedljivo.

Zdaj ti res ne ostane drugega kot nov hladilnik, glede ne vremensko situacijo ga boš pa lahko hitro preizkusil, ko ga boš pritovoril v 5. štuk!
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu