Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Weller WECP-20

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika - splošna debata
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ilboy

Pridružen/-a: Čet Jul 2008 15:27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2012 15:59:39    Naslov sporočila: Weller WECP-20 Odgovori s citatom

Ali mi lahko kdo pove,če lahko za spajkalnik Weller uporabim spajkalne konice na sliki pod št. 2.Konice so malo daljše,ker je na koncu kovinski vložek na mojem spajkalu pa tega ni.Prilagam sliko,ki je malo slabše kakovosti,ker je slikano z telefonskim aparatom.
Za odgovor se najlepše zahvaljujem

veler.gif
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  veler.gif
 Velikost datoteke:  92.9 KB
 Downloaded:  400 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2012 18:20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da so dimenzije konic več ali manj enake, če odštejem tisti magnastat podaljšek. Verjetno ima tvoj spajkalnik regulacijo, konice pa imajo z zadnje strani luknjo. Sicer ne vem, čemu služi tista luknja, mogoče notri sega temperaturno tipalo ali kaj podobnega, ali pa nima nobenega namena. Če gredo konice s podaljškom normalno v grelec, potem jo lahko uporabiš, sicer pa ne, lahko bi podaljšek tudi odrezal, saj ga ne rabiš.

Kaj je tisti podaljšek? To je magnastat (glej Curie effect), ki je v bistvu feromagneten material, vendar le do določene temperature. Številka 7 na primer je 370°C magnastat in ko je segret nad to temperaturo, magnastat izgubi feromagnetne lastnosti, torej ga magnet v spajkalniku ne privlači več, kar povzroči izklop stikala v ročaju spajkalnika in s tem prekinitev tokokroga skozi grelec. Tudi železo izgubi svoje feromagnetne lastnosti pri približno 770°C Wink

Spajkalniki z elektronsko regulacijo ne potrebujejo magnastat konic. Magnastat spajkalniki na navadne konice ne delujejo, ker v konicah normalno ni feromagnetnih materialov v zadostnih količinah.

Mimogrede, če imaš konice s številko 7 in so primerne debeline, nove ali brezhibne, se lahko dogovoriva tudi za menjavo, imam nekaj konic brez magnastata in spajkalnik ki rabi magnastat konice Wink

ilboy

Pridružen/-a: Čet Jul 2008 15:27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2012 11:58:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oprosti za pozen odgovor.Da imam ravno take konice z magnastatom na katerem je odtisnjena številka 7.Konice so nove.Ena je široka 5mm,dve 3,5mm,ena 2mm in ena popolnoma koničasta z majhnim noskom.Na vseh je odtisnjen znak Weller.Problem je v tem,ker ima moja spajkalna ročica v notranjosti vzmet,ki se malo poda ko vstavim originalno konico.pri tej,ki ima magnastat pa moram uporabiti večjo silo.Razen tega ima moja konica luknjo, ki jo ta nima.Pri eni sem odstraniti magnastat nastavek,pa se bojim da še vedno ni dovolj,ker je konica polna brez luknje,moja jo pa ima.
Raje bi videl,da če bi se dalo,da bi zamenjala konice,če se le da za isto širino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2012 21:55:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam eno zelo koničasto in eno malo manj koničasto, lahko bi rekel da je tista manj koničasta nekje okoli 1mm na koncu. To sta novi konici, precej starega letnika, verjetno precej preko 10 let, kar pomeni da so to še tiste stare in kvalitetne konice, boljše od današnjih Wink
Ena konica 1mm pa je malo rabljena, ampak še vedno brezhibna, nima pa tako globoke luknje kot prejšnji dve, lahko da je bila magnastat in sem odlomil tisti podaljšek, se en spomnim.

Lahko bi menjala, ker teh konic, ki jih imava, ne rabiva, zato je menjava vsekakor smiselna, čeprav konice še vedno prodajajo. Za menjavo si morava izmenjat kontakt in lokacijo, pošlji mi na mail, ne zasebno sporočilo, če lahko Wink

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika - splošna debata Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu