Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

AVR ISP programator

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sebastjankobal



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 13:48
Prispevkov: 42
Kraj: okolica Postojne

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 11, 2009 01:53:48    Naslov sporočila: AVR ISP programator Odgovori s citatom

rad bi se zaĆØel ukvarjati s programiranjem pa bi rad sliÅ”al kakÅ”no mnenje sicer gledal sem malo AVR ISP programator na strani http://www.avr.4mg.com/photo2.html zanima me ĆØe bi bil dober za zaĆØetek?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek



Pridružen/-a: Pon Nov 2007 13:33
Prispevkov: 75
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2009 14:02:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da dandanes LPTja že skoraj ni veĆØ, bi raje predlagal kaj na (vsaj) RS232 ali pa USB, npr. Proggy ali pa kakÅ”no razvojno ploÅ”ĆØo s programatorjem od mikroelektronike.

LP, Grega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 14, 2009 08:30:44    Naslov sporočila: Re: AVR ISP programator Odgovori s citatom

sebastjankobal je napisal/a:
rad bi se zaĆØel ukvarjati s programiranjem pa bi rad sliÅ”al kakÅ”no mnenje sicer gledal sem malo AVR ISP programator na strani http://www.avr.4mg.com/photo2.html zanima me ĆØe bi bil dober za zaĆØetek?


Sam si tudi lastim isti programator že dobre dve leti,in deluje odliĆØno. Uporabljam ga pa kar redno. No zadnje ĆØasem pa uporabljam AVR doper,preko usb-ja,ki je kompatibilen z stk500,tako da ga veĆØino programi podpirajo,CV,BASCOM,avr-studio,.... Ne vsebuje usb-rs232 pretvornika,možnost ima tudi high level programiranje,uporablja se kadar je reset pin uporabljen kot I/O pin.

http://www.obdev.at/products/avrusb/avrdoper.html

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
smiki



Pridružen/-a: Sre Jan 2008 19:00
Prispevkov: 68
Kraj: Savinjska dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 14, 2009 21:04:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje je, da programator si kar naredi saj se kje na kakÅ”nem odsluženem tiv. nahaja material in ga naredi, ĆØe pa ga kupiÅ” pa tud ni drag. Jaz sem ga naredil po drugi shemi je nekal led diod veĆØ in sem bil zadovoljen z njim. Naredil sem ga na kosu preizkusne ploÅ”ĆØe, zaživela je ob prvem priklopu.
MogoĆØe Å”e poglej to stran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjankobal



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 13:48
Prispevkov: 42
Kraj: okolica Postojne

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 00:38:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanima me programator ki je opisan na linku ki ga je napisal smiki kako je z napajanjem k po shemi piÅ”e +5V a se to veže na raĆØunalnik ali je potrebno dodatno napajanje?

pa zanima me Ŕe kako bi s tem programatorjem programiral eprom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smiki



Pridružen/-a: Sre Jan 2008 19:00
Prispevkov: 68
Kraj: Savinjska dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 19:40:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam programator se napaja iz ciljnega vezja- iz projekta v katerem se nahaja procesor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smiki



Pridružen/-a: Sre Jan 2008 19:00
Prispevkov: 68
Kraj: Savinjska dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 19:50:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje je ta eprom v procesorju ga zapiŔeŔ tako, da izbereŔ write in izbereŔ eprom tako je v pony prog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjankobal



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 13:48
Prispevkov: 42
Kraj: okolica Postojne

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2009 00:47:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

in kam naj potem vežem VCC kontakte in kam +5?


a samega eproma pa se ne da programirati?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smiki



Pridružen/-a: Sre Jan 2008 19:00
Prispevkov: 68
Kraj: Savinjska dolina

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2009 19:50:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NajbrÅ” si se odloĆØil narediti programator po shemi 1a. +5V je iz ciljnega vezja priklopljen programator, ko teh 5V gre ĆØez diodo je oznaĆØeno kot VCC in so upor in integrirano vezje priikljuĆØeni na VCC.

Eprom se da nekatere preko programa Pony prog sprogramirat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjankobal



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 13:48
Prispevkov: 42
Kraj: okolica Postojne

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2009 23:34:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala vezje sem sestavil na testni ploÅ”ĆØici zaj me pa Å”e zanima kakÅ”en mikroprocesor izbrati
za zaĆØetek bi rabil enega ki naj bi meu 6 vhodov in 6 izhodov a kdo ve mogoĆØe oznako pa kje se ga bi dalo kupiti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 8:02
Prispevkov: 230
Kraj: KoroŔka Bela

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 06:45:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tiny26 (ima tudi AD konverter), Tiny2313 (brez AD) - oba 2kB spomina - dovolj za zaĆØetek. Malce veĆØji pa je Mega8. Za vse si oglej datasheete. Izbira je pravzaprav ogromna (glej na AVRjevo stran).

Najlaže dobiŔ v HTE.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 09:08:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lojzek je napisal/a:
Tiny26 (ima tudi AD konverter), Tiny2313 (brez AD) - oba 2kB spomina - dovolj za zaĆØetek. Malce veĆØji pa je Mega8. Za vse si oglej datasheete. Izbira je pravzaprav ogromna (glej na AVRjevo stran).

Najlaže dobiŔ v HTE.


Lahko si pa nabaviÅ” attiny861,ki ima 8k spomina. Wink Vzami si raje atmego8 in za zaĆØetek ne bo vlkih težav Very Happy

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
sebastjankobal



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 13:48
Prispevkov: 42
Kraj: okolica Postojne

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 21:21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za informacije
kupil sem si ATtiny2313
imam pa en problem namreĆØ ponyprog mi javi napako "Device missing or unknown device (-24)" ko hoĆØem prebrati ali sprogramirati mikrokrmilnik test pa mi je napisalo da je v redu a mogoĆØe kdo ve kaj bi lahko to pomenilo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 09:46:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sebastjankobal je napisal/a:
hvala za informacije
kupil sem si <a>ATtiny2313</a>
imam pa en problem namreĆØ ponyprog mi javi napako "Device missing or unknown device (-24)" ko hoĆØem prebrati ali sprogramirati mikrokrmilnik test pa mi je napisalo da je v redu a mogoĆØe kdo ve kaj bi lahko to pomenilo?


To pomeni,da imaÅ” nekaj narobe povezano ali pa je uC fuĆØ,v kar dvomim,ĆØe je nov. Poglej povezave,napajanje,uro. Kaj pa nastavitve programatorja v ponyprogu?

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
sebastjankobal



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 13:48
Prispevkov: 42
Kraj: okolica Postojne

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 10:27:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja povezave sem use preveru pa je vse ok
kaj toĆØno maÅ” u mislih pri nastavitvah programa?
kaj je možno da je z LPT kaj narobe?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 11:42:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sebastjankobal je napisal/a:
ja povezave sem use preveru pa je vse ok
kaj toĆØno maÅ” u mislih pri nastavitvah programa?
kaj je možno da je z LPT kaj narobe?



ƈe imaÅ” STK200 nastavi pod interface AVRISP I/O,ter klikni probe in nato OK. Probaj Å”e v BASCOM-u,kaj ti javla.

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
sebastjankobal



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 13:48
Prispevkov: 42
Kraj: okolica Postojne

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 16:25:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ponyprog program mi javi da je test ok vendar Ŕe vedno ne dela.
baskom pa mi javlja napako "could not identify chim with ID:FFFFFF"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smiki



Pridružen/-a: Sre Jan 2008 19:00
Prispevkov: 68
Kraj: Savinjska dolina

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 21:11:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

preveri povezave iz programatorja na procesor verjetno imaÅ” kaj narobe ali slab stik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko



Pridružen/-a: Sob Nov 2007 15:11
Prispevkov: 125
Kraj: Å ebrelje-Cerkno

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 00:08:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preveri tudi, da imaÅ” maso z LTP in programatorjem povezano.
To se je meni dogajalo ko masi nista bili povezani. Very Happy

LP SreĆØko

_________________
samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 08:39:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Srecko je napisal/a:
Preveri tudi, da imaÅ” maso z LTP in programatorjem povezano.
To se je meni dogajalo ko masi nista bili povezani. Very Happy

LP SreĆØko


ToĆØno tako. ƈe programator nima svojega napajanja,morajo biti mase skupne!

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
sebastjankobal



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 13:48
Prispevkov: 42
Kraj: okolica Postojne

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 20:56:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

masa je povezana in je skupna z napajanjem.
povezava z mikroprocesorjem je tudi ok probal sem tudi drug procesor ATtiny26 pa mi javlja isto napako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjankobal



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 13:48
Prispevkov: 42
Kraj: okolica Postojne

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 23, 2009 13:28:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a ima kdo Ŕe kakŔno idejo kaj bi lahko bilo narobe?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 8:02
Prispevkov: 230
Kraj: KoroŔka Bela

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 23, 2009 19:25:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malce off topic
Z drugimi programatorji sicer nimam izkuŔenj, imam pa Volkovega (iz sosednjega foruma). Dela b.p. in tudi nimam ne volje ne želje preizkuŔati drugih.
Tiste uCje, ki sem jih do sedaj programiral, sem jih brez problema. In to vsakega najmanj 10Ɨ Very Happy Debugiranje po taktiki MUP (mnoÅ”tvo uzaludnih pokuÅ”aja).
V Winavr napiÅ”em program (sedaj poĆØasi uporabljam Notepad ++ in kopiram v Winavr editor), skompajliramz Winavr in sprogramiram z Winavr.

Aja, programator deluje preko USB.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smiki



Pridružen/-a: Sre Jan 2008 19:00
Prispevkov: 68
Kraj: Savinjska dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2009 07:34:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sebastjankobal je napisal/a:
a ima kdo Ŕe kakŔno idejo kaj bi lahko bilo narobe?

Poskusi ponovno nastavit vse nastavitve, ĆØe ne gre pa poskusi programirat preko AVRstudija, ker lahko manka v Bascomu kakÅ”na datoteka (stk500 ?? poiÅ”ĆØi jo na netu in jo poskusi dodat vendar ne vem ĆØe je to reÅ”itev)
Poglej temo na sosednjem forumu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wogar



Pridružen/-a: Tor Mar 2009 20:47
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2009 01:33:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim da imaÅ” isti problem kakor jaz. Približno 3 tedne sprobavam ta problem reÅ”iti a nikakor ne gre. Najprej sem naredil najbolj osnovni programator ki vsebuje samo par uporov ki ni delovalo. Nato sem Å”el na tako vezje kakor si ga ti izdelal Å”e vedno ni bilo niĆØ in sem mislil da sem kaj zafrknil s tiskanem vezjem. Nato sem shemo dobil v PCB obliki ki naj bi delovala a Å”e vedno ne deluje. Sprobal sem že vsemogoĆØe a zadeva ne deluje. Umes sem ugotovil tudi da imam problem s LPT izhodom. Na internetu sem naÅ”el že razliĆØne driverje da bi zadeva delovala a zaman. Enostavno sem zgubil živce s tem programatorjem. Isti problem sem imel s PIC programatorjem ki naj bi deloval na LPT izhod zato sem naredil USB programator ki mi vsaj deluje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2009 07:28:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko da je s samim programatorjem vse v redu in je problem v LPT portu raĆØunalnika, zato predlagam preizkus na kakÅ”nem starejÅ”em raĆØunalniku Wink oziroma predlaga, da se napiÅ”ejo predlogi, kako preizkusiti LPT port, ĆØe nimaÅ” pri roki tiskalnika na LPT Confused
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sebastjankobal



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 13:48
Prispevkov: 42
Kraj: okolica Postojne

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2009 16:03:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a ima kdo mogoĆØe idejo kako bi preveril LPT port brez tiskalnika ki ga nažalost nimam
pa ĆØe mogoĆØe ima kdo kakÅ”no dobro sigurno vezje za programator prek USBja ali RS232
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2009 16:58:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglem, ĆØe ti kaj pomagajo nasveti tukaj.
_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastjankobal



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 13:48
Prispevkov: 42
Kraj: okolica Postojne

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2009 22:04:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

obupal sem nad LPT portom
wogar a se bi dalo dobiti shemo tvojega USB programatorja?
naŔel sem nekaj shem za izdelavo programatorja pa me zanima Ŕe kakŔno mnenje kateri bi bil lažji za izdelavo.

http://www.e.kth.se/~joakimar/hardware.html

http://www.fischl.de/usbasp/

http://www.mikrocontroller-projekte.de/Mikrocontroller/AVR-Prog/AVR-Programmer.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janl



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 10:10
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 16, 2011 12:28:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

tudi jaz sem se zacel ljubitelsko ukvarjat s programiranjem MC (Bascom). Naletel sem pa na sledeci problem; rad bi v AVR Studiu nastavljal fuse in lock bite (za zacetek bi uporabil zunanji oscilator). Imam razvojno plosco MiniPin II (kupil pri AX elektronika) in pa Atmel JTAG ICE mkII (nasel v sluzbi med lost&found opremo). Ko poskusam povezati JTAG na PROGGY port na MiniPin II, mi povezave nikakor ne rata vzpostavit. Zraven Atmle JTAG sem dobil ti. squid 10 pinski kabel in povezal sledece (Atmel povezan preko USB kabla in ta komunikacija je OK):

Atmel JTAG kabel -> MiniPin II Proggy port
----------------------------------------------------
TCK (black) -> SCK (Pin 10)
GND (white) -> GND (Pin 2)
TDO (Grey) -> MISO (Pin 9)
VTref (Purple) -> Vcc (Pin 1)
nSRST (Green) -> Reset (Pin 3)
TDI (Red) -> MOSI (Pin 8 )

Mi lahko nekdo pove, ali se ta kombinacija (Atmel JTAG/MiniPin II) sploh deluje oz kje bi znal biti problem.

Hvlala in lp, Jan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group