Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nekaj vpraŔanj

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika za zaĆØetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
freedoom



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 16:54
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 10:26:43    Naslov sporočila: Nekaj vpraÅ”anj Odgovori s citatom

Mene sam zanimajo odgovori na naslednja vpraŔanja:

1.)Razlaga delovanja H-mostiĆØa za krmilje DC-elektromotorja.
2.)Prednosti in slabosti servo-motorja in koraĆØnega motorja.
3.)Razlaga: Kdaj v 3-faznem sistemu po nevtralnem vodniku NE teĆØe tok?
4.)Primeri uporabe polprevodniŔke diode in kako bi preveril delovanje polprevodnike diode?

Že v naprej hvala za vse odgovore...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 20:15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdor ti je zastavil ta vpraŔanja ti je pred tem gotovo že podal odgovore v obliki razlage pri pouku!
To so osnove, brez katerih ne smeÅ” iz srednje Å”ole (ne vem veĆØ kateri letnik), zato ti svetujem, da se stvari nauĆØiÅ”, to je kot poÅ”tevanka v nižjih razredih OÅ !

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freedoom



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 16:54
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 08:47:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smo na žalost imeli zelo malo elektrotehinike in vem da so osnove. Sicer pa je bla kr slaba razlaga in nima nobeden nit jaz niti soÅ”olci nuĆØ napisano v zvezkih. DrgaĆØ sm pa že dobil nekaj odgovorov saj mi je drug profesor nekaj malega razložu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvizko



Pridružen/-a: Sob Sep 2010 10:03
Prispevkov: 39
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 18:48:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmmm, v katero Å”olo pa si sploh hodil???? NamreĆØ ĆØe si v elektro smeri in je bila slaba razlaga potem naj vaÅ” profesor kar spakira. ƈe si strojna smer se ti pol oprosti Smile in za konec...na netu imaÅ” polno osnovne literature!!!
_________________
LED je prihodnost
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
freedoom



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 16:54
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 18:05:18    Naslov sporočila: Odgovor Odgovori s citatom

Ma hodim na TÅ C v novi gorici, smer je tehnik mehatronike in kar je stojne smo imel full dobro razlago, kar se tiĆØe elektro....pustmo stat Very Happy in zdle so nam dal upraÅ”anja za ustni in kar je elektro so sama taka vpraÅ”anja ki jih ali nismo imeli al pa zlooooo slabo Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 20:01:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kateri profesor ti ni dal tega kar bi moral, nekaj jih gotovo Ŕe poznam izpred 20 let?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freedoom



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 16:54
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 21:00:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kokozaver (kokoskop,kokofil....) Kokoravec Lado Smile skor zih bi mogu poznat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kvizko



Pridružen/-a: Sob Sep 2010 10:03
Prispevkov: 39
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 21:10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, ta naziv mehatronik je zadnje ĆØase kar popularen...tu na podroĆØju Å”tajerske tudi. V firmi dobimo veĆØkrat na obvezno prakso dijake ali pa Å”tudente smer mehatronik. Moram reĆØi...popolna katastrofa....nimajo pojma o pojmih, niti osnov ne znajo in se samo spraÅ”ujem...kaj bo z to mladino, ko bo priÅ”el ĆØas, da bodo nastopili službo??? Seveda se pojavi vpraÅ”anje: ali so uĆØitelji za popolni ku... ali je problem v uĆØencih??? Za nameĆØek pa je vidno, da sploh nimajo interesa...žalostno vendar resniĆØno!
_________________
LED je prihodnost
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 21:10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SlovenÅ”ĆØino ste tudi bolj slabo imeli...

VpraÅ”anja, ki si jih naÅ”tel sodijo med osnove na katerih se gradi naprej. Nekaj kar moraÅ” vedeti, tudi ĆØe te popolnoma pijanega zbudijo ob treh zjutraj.

Si vsaj poskusi poiskati odgovore nanje, mislim, odgovore, ki so že zapisani na spletu ali v knjigah ?

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freedoom



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 16:54
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 21:57:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma tko je s tem mehatroniki...v Å”oli te nauĆØijo malo osnov...sam ĆØe hoĆØeÅ” pa kaj veĆØ morÅ” pa dost sam naredit, je pa res da pri veĆØini soÅ”olcih opažam maaalo interesa za to smer saj so isi prÅ”li na ta predmed zarad tega ker na prvo niso bili sprejeti...drgaĆØ je dobr predmet saj dobiÅ” kr nekaj osnov kot n.p.r PLC, robotika s KUKA roboti, strojniÅ”tvo i.t.d sam za vse si morÅ” tut v prostem ĆØasu kar neki ĆØasa vzet, kot pravm ĆØe te zanima in veseli boÅ” pokazu interes..
Neki sm isku ma kar napiÅ”em od unih upraÅ”anj mi sam izdelke vrže vn...ĆØe kdo pozna kÅ”no stran, nej kr napiÅ”e
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 10:01:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poznam, poznam!
g. prof. Kokoravec Lado mi je leta 1988 pri predmetu Elektronske naprave zakljuĆØil prav dobro 4. Pri njemu je bilo tako, ĆØe si Å”el na elektro zato, ker nisi vedel kam drugam, potem si imel težave, ĆØe si bil elektronik po duÅ”i, si z njim dobro sodeloval! Moram reĆØi, da mi je dal kar nekaj znanja, ki ga Å”e danes s pridom uporabljam.
Å e kar nekaj profesorjev iz takratnega obdobja imate, g. MiliĆØ Goran mi je bil razrednik. On je znal z mladino, mulci 17, 18 let stari smo mu plesal kot je on žvižgal! Res lepi spomini.

PS: Ko piŔeŔ o profesorjih, jih vedno naslavljaj s primerno titulo, nikakor z psevdonimi. Tako je bolj spoŔtljivo in prej ali slej se boŔ zavedal, da je tako prav!

LP in veliko uspeha pri Ŕtudiju!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freedoom



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 16:54
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 10:38:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MiliĆØa poznam...on je faca zna z nami zato tut neki nauĆØi. Glede Kokoravec Ladota pa ne vem, elektronika me zanima povpreĆØno zato tut nism Å”u na elektro lahko da tut zarad tega nism lih velik odnesu pr njemu sam mam frende ki so na elektro in recimo da jih kr zanima in majo paĆØ useen probleme pr njemu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freedoom



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 16:54
Prispevkov: 7

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 10:41:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, drugaĆØe sm pa tudi jaz imel pr njemu 3 do 4 sam sm oĆØitno pozabu nekaj njegove snovi, sam glede H mostiĆØka nas pa zagotovo ni uĆØu...tko da ĆØe kdo karkoli ve..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare



Pridružen/-a: Pet Mar 2018 13:36
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 13:58:47    Naslov sporočila: Koko Odgovori s citatom

u2 je napisal/a:
Poznam, poznam!
g. prof. Kokoravec Lado mi je leta 1988 pri predmetu Elektronske naprave zakljuĆØil prav dobro 4. Pri njemu je bilo tako, ĆØe si Å”el na elektro zato, ker nisi vedel kam drugam, potem si imel težave, ĆØe si bil elektronik po duÅ”i, si z njim dobro sodeloval! Moram reĆØi, da mi je dal kar nekaj znanja, ki ga Å”e danes s pridom uporabljam.
Å e kar nekaj profesorjev iz takratnega obdobja imate, g. MiliĆØ Goran mi je bil razrednik. On je znal z mladino, mulci 17, 18 let stari smo mu plesal kot je on žvižgal! Res lepi spomini.

PS: Ko piŔeŔ o profesorjih, jih vedno naslavljaj s primerno titulo, nikakor z psevdonimi. Tako je bolj spoŔtljivo in prej ali slej se boŔ zavedal, da je tako prav!

LP in veliko uspeha pri Ŕtudiju!


Ja, zgleda da je bil takrat naÅ” 'Koko' Å”e v zaĆØetki svoje profeforske kariere, kr ko sem jaz bil pri njemu to so bila leta 2008-2010 je že imel 'kokozaverski' naĆØin ocenjevanja ne vem ĆØe jih je blo 5 v razredu ki so meli oceno veĆØ kot 2.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Elektrotehnika za zaĆØetnike Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group