Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Anonimna Ŕtevilka

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Telekomunikacije, GSM, GPRS, UMTS, radioamaterstvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 17:17:44    Naslov sporočila: Anonimna Å”tevilka Odgovori s citatom

Pred ĆØasom sem imel tel. klic (GSM), za katerega nisem ĆØisto prepriĆØan kako naj ga obravnavam. Skratka nekdo je klical iz Å”t 030 xxx xxx, zdaj ga pa na noben naĆØin ne morem identificirati.
Ima kdo podobno izkuŔnjo, oziroma kako se je lotil odkrivanja anonimneža?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 18:16:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe gre le za en klic in se nisi javil, ga preprosto ignoriraÅ”, pa je stvar reÅ”ena. ƈe si se javil, potem si se najbrž tudi pogovarjal ali pa je bila tiÅ”ina.

Glede anonimnežev je pa takole: mnogi imajo v službi blokirano identiteto, ker je lahko klical kdorkoli in je potem rahlo nerodno, ĆØe nekdo kliĆØe nazaj na zgreÅ”eni klic in potem nihĆØe ne ve, kdo je klical in zakaj, tisti pa, ki je klical, pa tudi ne razume kako to Confused

Jaz se veĆØinoma na skrite Å”tevilke ne oglaÅ”am, ker so to bile veĆØinoma kakÅ”ne prodaje knjig, ankete in podobne bedarije, mnogi so ugotovili, da klicanje iz skrite Å”tevilke daje slabÅ”e rezultate in kliĆØejo normalno.

Po drugi strani pa, mnogokrat sploh ne pogledam, kdo kliĆØe, ker je po eni strani prav vseeno, na zgreÅ”ene klice ne kliĆØem nazaj, razen ĆØe je klical nekdo od mojih bližnjih, na nepoznane Å”tevilke NIKOLI ne kliĆØem nazaj, kdor me želi dobiti, se bo že sam potrudil in poklical Wink
Aja, predvsem se gre to za stacionarni telefon, mobilnega telefona pa skoraj niĆØ ne uporabljam, le redko in tudi nikomur ne dajem Å”tevilke, ker me tako ne bo dobil na mobilno Å”tevilko, ker ga paĆØ nimam pri sebi, ĆØe sem doma in se ne sekirem in mi je prav vseeno Very Happy

Mislim, da je bolj enostavno, ĆØe pripetljaj ignoriraÅ” in pozabiÅ”.

Kako odkriti skrito Å”tevilko? mislim, da nikakor, saj je skrivanje vkljuĆØeno prav s tem namenom, seveda pa ne velja, ĆØe gre za zlonamerni klic, v tem primeru daÅ” prijavo in klicoĆØega bodo poiskali ustrezni organi, ampak ti podatkov Å”e vedno ne boÅ” dobil.
Pridobivanje podatkov tako preko vez, je v bistvu zloraba položaja in za to lahko oseba, ki zlorabi položaj, tudi kazensko odgovarja...

Ko so vrli "voluharji" v državnem zboru sprejeli zakon, da se na izpisku telefonskih klicev zadnje 3 cifre nadomestijo z xxx, so storili velik korak nazaj, le kaj nam bo potem identiteta klicoĆØega?, po drugi strani pa lahko na linijo obesimo napravo, ki bo beležila ves promet in tako pridemo do spiska... veleumov v DZ verjetno nikoli ne bomo popolnoma razumeli Wink

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 18:47:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reber moja staliÅ”ĆØa do teh stvari so zelo podobna tvojim.
Samo v pojasnilo. Na omenjeni tel. klic se je javila žena, bilo je oĆØitno, da gre za neslano Å”alo, Å”tevilka pa je bila izpisana v celoti. Jaz sem jo v opisu nadomestil z xxx.xxx, da je ne bi javno izpostavljal.
Rad bi pa odkril klicatelja zgolj iz radovednosti, ne pa s kakrÅ”nim koli drugim namenom. In ker je na forumu mnogo izkuÅ”enje s takimi in drugaĆØnimi temami, sem jo izpostavil, kdo ve, morda je pa kdo podobno situacijo razjasnil na kakÅ”en prav posebno izviren naĆØin.

Ker sem že ravno v tej temi bom na hitro opisal Ŕe dogodek izpred 10let.
Obdobje z navadnim Dial UP telefonskim prikljuĆØkom, brez možnosti izpisa Å”tevilk itd. Nekdo (kasneje odkrit) nas je redno vznemirjal s telefonskimi klici. Po dvigu sluÅ”alke je vedno prekinilo. Ker je to postajalo moteĆØe in je zgledalo kot da nekdo preverja kdaj smo doma, sem to prijavil Telekomu. Razložili so mi celoten postopek odkrivanja identitete klicatelja, ki pa je bil za mene predolgotrajen. ReÅ”itev je bila enostavna.
Iz virov, ki jih ne bom obelodanil, sem dobil informacijo, kako klic iz stacionarne linije preusmeriti na GSM. (vnos doloĆØene kode preko tonfrekvenĆØne izbire na sluÅ”alki) Tako sem vse klice prejemal na GSM (dobra stara mobireglja) in skrivaĆØ je bil hitro razkrit.
Po identifikaciji ni bilo težko odkriti tudi motiva za to poĆØetje.

No morda tudi danes kdo pozna kakŔno poceni finto za te zadeve?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 19:48:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Exclamation zadnje ĆØase je moderen SCAM s takimi Å”tosi : klic iz zgleda normalne Å”tevilke se preusmeri na High Cost 09** cifre, ĆØe pokliĆØeÅ” nazaj in pa te drži na liniji s pomoĆØjo kakih "elektronskih tajnic" nekaj ĆØasa. To se obĆØasno zgodi, vmes pozabiÅ”, da si za par ā‚¬ dobil veĆØji raĆØun kot obiĆØajno.

Dosti ljudi pokliĆØe iz navade nazaj, pa lastnik keÅ” Å”tevilke kar precej zasluži brez niĆØ dela, del dobiĆØka pa deli s pomoĆØniki s pravimi telefoni, ki imajo preusmeritev narejeno na njegovo Å”t. ... niĆØ novega Rolling Eyes

_________________
Razz Ā½ Konzerva na konzervo ... (wifi) antena, SuperDuper - SpikeCanTennaā„¢ Ā½ Razz LP! - Ā¤Ā¤Ā¤ - http://www.spajky.vze.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
admin
Administrator


Pridružen/-a: Čet Nov 2007 21:06
Prispevkov: 68
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2010 13:48:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe je telefonska Å”tevilka znana, samo poĆØakaÅ” nekaj tednov in prosiÅ” kakÅ”nega znanca, ki nekako "po pomoti" pokliĆØe na to Å”tevilko, ni hudir, da bi po nekaj poskusih (vselej druga oseba in glas) ne izvedel kaj veĆØ o lastniku te Å”tevilke Wink ĆØe ga ni v imeniku.

Kar se tiĆØe preusmeritve, pa preusmeritev plaĆØa tisti, ki je preusmeril klic, tako da tisti, ki kliĆØe, plaĆØa popolnoma enako, ne glede ali je klic preusmerjen ali ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2010 16:21:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na to Å”tevilko sem že veĆØkrat klical iz razliĆØnih telefonov, ampak ni odziva. Pri nas na firmi imamo centralo tako nastavljeno, da ĆØe kliĆØeÅ” iz internega telefona na mobilno Å”tevilo, se izvrÅ”i avtomatska preusmeritev preko mobitel liije. RazmiÅ”ljam, da gre morda za podobno Å”tevilko.

Glede preusmeritve. Cena je v primeru preusmeritve v bistvu dvojna. Klicatelj plaĆØa klic do klicane Å”tevilke, prejemnik klica pa seveda klic na relaciji preusmeritve. Pri tem je treba biti previden, zlasti s tem kako se posamezne kombinacije klicev obraĆØunavajo. V mojem opisanem primeru izpred 10 let se na klice nisem javljal, ker je Å”lo za "drago" preusmeritev iz stacionarne Å”tevilke na Mobitel. Mi je bilo ceneje, da sem sam polkical nazaj preko stacionarnega telefona.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Telekomunikacije, GSM, GPRS, UMTS, radioamaterstvo Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group