Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

stikalni napajalnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Napajalna tehnika, usmerniki, pretvorniki, UPS, baterije, akumulatorji, solarni sistemi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
smasher



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Prispevkov: 159
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 31, 2010 16:23:26    Naslov sporočila: stikalni napajalnik Odgovori s citatom

Precej ĆØasa sem iskal in nato naÅ”el med že potegnjenimi shemami tisto kar sem iskal (dokaj).
Torej iskal sem stikalni napajalnik, ki bi imel dovolj preprosto shemo, tako da bi jo dalo enostavno prilagajat za razliĆØne napetosti.
NaŔel sem pripeto shemo, morda se bo kdo lotil prej kaj takega kot jaz.
Torej, raĆØunalniÅ”ki napajalniki delajo okoli 80khz? ali bi lahko jedra njihovih transformatorjev uporabil za 50khz?

LP

p.s.: zdi se mi da zadnje leto aktivnost po forumu upada



2x50V%20700W.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  2x50V%20700W.pdf
 Velikost datoteke:  25.99 KB
 Downloaded:  729 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smasher



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Prispevkov: 159
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2012 19:21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer zgleda da se nihĆØe ne ukvarja kaj dosti s tem, jst upam da bom kdaj kakÅ”n stikalni transformator sestavu tokaj je Å”e ena zanimiva tema na enem tujem forumu. Sicer jezik nerazumljiv vendar slike povejo veĆØ kot 1000 besed
http://www.htg2.net/index.php?topic=50701.0
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smasher



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Prispevkov: 159
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 01, 2013 20:13:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sicer vidim da ni bilo odgovora vendar vseeno spraÅ”ujem za pomoĆØ, slednje vezje

mi noĆØe delati, je dovolj enostavno in sem bil siguren da bom zmogel vendar samo kurim varovalke z njim.
KakŔen nasvet?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2013 12:22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je tale shema dokaj preprosta, ampak mi ni preveĆØ vÅ”eĆØ.

Predlagam, da narediÅ” nekaj v tej smeri:
http://sound.westhost.com/project89.htm

Projekt je zelo enostaven in deluje, vendar je priporoĆØljivo dodati ene manjÅ”e duÅ”ilke med gretzom in gladilnimi kondenzatorji na sekundarni strani, po eno na vsako napajalno vejo. DuÅ”ilka mora biti narejena za dovolj velik tok, odvisno od potreb, induktivnost ni kritiĆØna, recimo 10-50uH bo ĆØisto v redu, odvisno od stikalne frekvence.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smasher



Pridružen/-a: Sre Nov 2007 23:31
Prispevkov: 159
Kraj: Obala-Lj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2013 19:02:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stikalno frekvenco poskuÅ”am ciljat na 80kHz, (v pdfju ĆØipa je majhen graf v logaritemski skali tako da ni popolnoma natanĆØno)

Jedra so iz PC napajalnika, glavni problem je v tem da je iz do step down in dejenasko rabim 12V, sem prebral že da ima tale ĆØip IR2153 problem z "Å”tartanjem" in bom po vsej verjetnosti moral napraviti soft start nekako.
Dejansko pa delam bolj po pripeti shemi ki je varjacija zgornje.
Pa ponekod je med ĆØipom in tranzistorjem nekaj omski upor, in med "gate in source" spet upor za prepreĆØevanje neĆØesa kar nisem najbolje razumel zakaj. ()
Bom moral z ebaya Å”e naroĆØit par ĆØipov, (ker pri nas so predragi po 4ā‚¬ kos.

Upam da mi uspe drug vikend in poroĆØam.

LP



22_1219501734.gif
 Opis:
 Velikost datoteke:  9.61 KB
 Pogledana:  1293 krat

22_1219501734.gif


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Napajalna tehnika, usmerniki, pretvorniki, UPS, baterije, akumulatorji, solarni sistemi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group