Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

UpoĆØasnjeno delovanje interneta

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> RaĆØunalniÅ”tvo - sploÅ”no
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 17, 2010 15:45:30    Naslov sporočila: UpoĆØasnjeno delovanje interneta Odgovori s citatom

Imam težavo z internetno povezavo.
Uporabljam OS Widows XP in brskalnik Internet explorer.
Ko se povežem preko Siola se nekatere strani zelo poĆØasi odpirajo, druge pa grejo normalno. Za primer stran od elektron.si se odpre brez težav, 24 ur.com, bankanet itd, pa rabijo celo veĆØnost, kot bi imel dialup povezavo ali Å”e slabÅ”e. Preden je priÅ”lo do spremembe sem sicer nekaj spreminjal povezavo z omrežjem (povezava prenosnika in stacionarnega preko siolovega modema), vendar je po tem Å”e vse normalno delovalo, naslednji dan je nastala sprememba. Naložil sem novo verzijo explorerja, poiskusil z mozilo, preskeniral sistem z Bitdefender, pa brez uspeha.
Preko istega modema deluje prenosnik brez problema, in tudi hitrost downloada je normalno (cca 150 kB/sec) Pregledal sem nastavitve povezave in ne najdem niĆØ posebnega, lahko pa sem kaj spregledal.

kakŔna ideja, kaj bi lahko bilo narobe?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smiki



Pridružen/-a: Sre Jan 2008 19:00
Prispevkov: 68
Kraj: Savinjska dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 17, 2010 17:42:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbrž raĆØunalnik vleĆØe kakÅ”ne posodobitve. Namesti si kakÅ”en program kot je cfosspeed in boÅ” videl kateri program poÅ”ilja- sprejema podatke. Lahko pa tudi kak virus ali trojanc... kaj poÅ”ilja- sprejema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 17, 2010 20:03:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali pa slab UTP kabel (izgubljeni paketki pri pinganju) in zato pri enostavnih spletnih stranehi, (potrebno je prenesti le malo podatkov), se ta izguba ne pozna opazno, kjer pa je robe veliko, pa traja in traja preden se stran naloži v celoti.

Uporabi nek Live Linux CD (Ubuntu npr.) in boÅ” hitro videl ali je problem v strojni opremi (poĆØasnost bo ostala) ali v programski.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
moderator


Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Prispevkov: 243
Kraj: TržiĆØ - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 18, 2010 12:12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

24ur.com je zelo procesorsko zahtevna stran. ƈe imaÅ” slab CPU, kakÅ”en "ultra" internet protection in seveda IE je to-to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 18, 2010 15:57:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za odgovore.
Da gremo po vrsti, UTP kabel sem zamenjal in ni bilo razlike. Vem da je 24ur poĆØasna stran, tudi prej je bila nekoliko poĆØasnejÅ”a od drugih, vendar do bistvene upoĆØasnitve je priÅ”lo kar naenkrat, tako da mislim da ni vzrok v tem kar je napisal Mucek4. glede virusov, imam Avast antivirusni program, ki ni naÅ”el niĆØ. Potem sem online pregledal Å”e z Bitdefenderjem, tudi brez napak, tako da mislim, da vzrok ni v virusu.
Naložil sem si "cfosspeed", kot je predlagal Smiki. Nisem pa tega Ŕe naŔtudiral, tako da ne vem kaj dosti kaj mi prikazani podatki pomenijo.
Smiki, morda Å”e kakÅ”en namig ali kakÅ”na referenca glede uporabe tega programa, jaz sem prviĆØ imel opravka z njim in si Å”e nisem dal ĆØasa za kakÅ”ne podrobnosti.

Hvala, LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 19, 2010 06:55:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj vidim, da v ozadju res teĆØe en kup enih exe filov. V priponki je print screen trenutnega dogajanja. Se pa situacija stalno spreminja in predem sploh vzpostavim povezavo je tu že kar nekaj "prometa" Morda bo kdo komentiral.

lp



printscreen.doc
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  printscreen.doc
 Velikost datoteke:  106.5 KB
 Downloaded:  655 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 19, 2010 07:07:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe bi zamenjal antivirusni program, vrzi Avast stran in uporabljajo kaj bolj prijaznega Wink

http://www.google.si/search?hl=sl&q=ashwebsv.exe&meta=&aq=f&aqi=g3&aql=&oq=&gs_rfai=

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek4
moderator


Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Prispevkov: 243
Kraj: TržiĆØ - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 19, 2010 10:53:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Avast je že dober, samo tole mi deluje kot avast WEB scanner. Torej kupljena verzija. PokliĆØi na podporo in vpraÅ”aj zakaj dela poĆØasi. Zgleda bo pa res nekaj na relaciji IE -> webscanner -> internet.

Kolikor razumem webscanner prestreže vse klice vseh programov in jih preskenira. Za veĆØino stvari popoln nonsense.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 15:24:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, web scaner je, najbrž res vse skenira in to utegne biti precej opravkov, ni ĆØudno da mu ne znese (raĆØunalniku).

Aha, a da Avast je ok? no, potem pa dobro Smile

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 20:45:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bo napaĆØnega razumevanja:
To kar je na Print scr. je Web scaner in to cfosspeed. (30 dnevna verzija) To je samo zaĆØasno inÅ”talirano, da se vidi kaj se sploh dogaja, drugaĆØe pa Avast teĆØe v ozadju in ne povzroĆØa zastojev. Ga imam že ene 3 leta, vsako leto ga je treba na novo registrirati, je 4free verzija in sem z njim zadovoljen.
To kar je zdaj upoĆØasnilo IE je pa Å”e vedno neznanka. Najbrž sem sam nekaj narobe nastavil ko sem se ubadal z domaĆØo mreža in zdaj ne najdem pravega vzroka. RazmiÅ”ljam, da bi na novo povozil Win, vendar imam inÅ”taliran en plaĆØljiv licenĆØni program, ki ga res ne bi rad izgubil in si delal dodatnih stroÅ”kov in sitnosti, saj bi moral poklicati zastopnika za ta program, da ga zopet inÅ”talira.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RUros



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:36
Prispevkov: 49
Kraj: MoravĆØe

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 21, 2010 21:42:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A kakŔen drug brskalnik si poizkusil ? Ali dela normalno v drugem brskalniku ?
Probaj Å”e vse zaĆØasne datoteke in podobne stvari poĆØistit, ĆØe Å”e nisi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 12:18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zamenjal sem starejÅ”o verzijo z IE 8, brez spremembe, poiskusil sem Mozilo pa tudi brez spremembe. PoĆØistil sem vse zaĆØasne internetne datoteke, piÅ”kotke in drugo Å”aro, pa ne pomaga. Mislim, da sem izmed množice možnosti ki so ponujene nekaj narobe odkljukal. Opazil sem tudi razliko pri prijavljanju. Ponavadi se je po kliku na ikono od IE zelo hitro pajavilo sporoĆØilo, da nisi povezan z internetom itd, zdaj rabi celo veĆØnost, da ugotovi da povezava Å”e ni aktivna.
Tudi pri prijavljanju v Gmail je razlika. Ponavadi se je po pritisku prve ĆØrke uporabniÅ”kega imena pojavil spisek vseh imen na isto ĆØrko in si samo kliknil pravega, zdaj tega ni veĆØ, vedno je potrebno vpisati celotno ime. Skratka veĆØ stvari se je spremenilo.
Vedno bolj mislim,da bo treba povabiti nekoga ki stvari bolj obvlada na pivo in narezek!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RUros



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:36
Prispevkov: 49
Kraj: MoravĆØe

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 12:36:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To pri prijavljanju je ĆØisto obiĆØajno da ti ne pokaže imen, ker se je pobrisalo, ko si ĆØistil zaĆØasne datoteke (zgodovina, predpomnilnik, piÅ”kotki).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 12:58:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ImaÅ” mogoĆØe vkljuĆØen proxy strežnik? Internetne možnosti -> Povezave -> Natavitve lokalnega omrežja -> Uporabi Proxy strežnik - odstrani kljukico, ĆØe je.
_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 20:36:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

-Proxy ni vklopljen.
-Imena so se res izbrisala z ĆØiÅ”ĆØenjem zgodovine in piÅ”kotkov, ampak zdaj bi jih obiĆØajno moralo ponovno shranjevati, pa jih ne.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
u2



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 7:03
Prispevkov: 345
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 25, 2010 15:13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odpravil težavo!
Å e enkrat sem izbrisal vse omrežne povezave in na novo konfiguriral omrežje. Tokrat nekoliko drugaĆØe in zdaj vse deluje normalno kot prej.
Å e vedno ne vem toĆØno, kaj je bil vzrok težavam.
Hvala vsem za pomoĆØ in nasvete,

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fatmir



Pridružen/-a: Ned Apr 2008 20:18
Prispevkov: 34

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 27, 2010 16:43:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si imel na klicni dostop, zdaj si skonfiguriral router...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> RaĆØunalniÅ”tvo - sploÅ”no Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group