Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Trafo 230v - 12v 30W

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Kje kaj kupiti
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Lexar



Pridružen/-a: Tor Jun 2010 20:55
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 09, 2010 21:23:29    Naslov sporočila: Trafo 230v - 12v 30W Odgovori s citatom

Zanima me kje bi dobil Trafo 230/12V 30W ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
moderator


Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Prispevkov: 243
Kraj: TržiĆØ - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 10, 2010 07:15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DolinÅ”ek-DvojmoĆØ v Kranju jih ima toliko, da jih prodaja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 10, 2010 07:35:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je, DolinÅ”ek v Kranju navije transformator tudi po naroĆØilu, ne samo standardne napetosti Wink
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lexar



Pridružen/-a: Tor Jun 2010 20:55
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 10, 2010 10:28:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ma model mogoĆØe spletno stran.?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 10, 2010 11:43:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obstajata tudi telefonski imenik in PIRS, ta "model" oziroma to družinsko podjetje pa navija transformatorje že preko 40 let ... Wink

http://www.pirs.si/Subject/Profile/336058/transformatorji-sonja-dolinsek-dvojmoc-sonja-sp?refId=b49d9576cca24bc2b5cd9ee9e03311b6

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lexar



Pridružen/-a: Tor Jun 2010 20:55
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 10, 2010 12:39:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobil sem en Trafo. Gor piÅ”e Output: 12vdc ( ĆØe se ne motim je to enosmerni tok) 1000mA, zanima me ĆØe je mA možno pretvoriti v Watte.? Trafota sem podrl in notri je eno majhno vezje z kondenzatorjem in parimi (zgleda tako) upori. Je mogoĆØe ĆØe odstranim vezje da se bo moĆØ trafota poveĆØala.?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lexar



Pridružen/-a: Tor Jun 2010 20:55
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 10, 2010 12:40:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DrugaĆØe pa potrebujem trafo za napajanje avtožarnice, za en efekt.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko



Pridružen/-a: Pon Nov 2007 19:27
Prispevkov: 44

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 10, 2010 13:05:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lexar je napisal/a:
Dobil sem en Trafo. Gor piÅ”e Output: 12vdc ( ĆØe se ne motim je to enosmerni tok) 1000mA, zanima me ĆØe je mA možno pretvoriti v Watte.? Trafota sem podrl in notri je eno majhno vezje z kondenzatorjem in parimi (zgleda tako) upori. Je mogoĆØe ĆØe odstranim vezje da se bo moĆØ trafota poveĆØala.?


Mislim, da teh mA ne boŔ mogel pretvoriti v Watte, vsaj dovolj jih ne bo. Bo treba nov firmware naložit Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 10, 2010 17:13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Lexar

Brez zamere, ampak ti pojma nimaÅ”, o ĆØem govoriÅ”. Niti najbolj osnovnih znanj o elektroniki in elektrotehniki nimaÅ”. ƈe imaÅ” rad svoje življenje in življenja drugih, se ne igraj z omrežno napetostjo in switcherji! Shame on you

ZaĆØni postopoma, uporĆØki, ledike, tranzistorji in take reĆØi, ki delajo na baterijo in ni hudega ĆØe kaj skuriÅ”. Ko boÅ” vedel zakaj, nekaj deluje, kot deluje, pa naprej.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 10, 2010 19:05:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri 12V in 1000mA je to 12W Wink

Ker iÅ”ĆØeÅ” 30W transformator, je to 2,5A oziroma 2500mA, lahko pa vzameÅ” nekoliko moĆØnejÅ”i transformator, ĆØe sluĆØajno 30W ne bo dovolj, sicer pa verjetno veÅ”, kako moĆØno žarnico ali žarnice imaÅ”.

Glede na to, da res nimaÅ” razjasnjenih precej pojmov o elektriki, ti predlagam, da napiÅ”eÅ” kaj sploh znaÅ” in veÅ” ali pa kaj ne veÅ” za tvoj idejni projekt. ƈe si zaĆØetnik, to na forumu ne predstavlja nobene ovire, kar ne veÅ” pa vpraÅ”aj in pomagali ti bomo, pri vpraÅ”anjih pa prosim bodi natanĆØen, da bomo lažje vedeli, kaj želiÅ” vedeti.

Kje dobiti transformator smo izvedeli, mogoĆØe se komu kaj ustreznega valja tudi doma, ker pa nisi vpisal kraja bivanja, ti pa zaradi tega najbrž ni nihĆØe ponudil. ƈe boÅ” tukaj na forumu spraÅ”eval razliĆØne stvari, najprej malo pobrskaj po forumu, mogoĆØe boÅ” naÅ”el odgovor že med iskanjem, ĆØe ne pa odpri novo temo v primernem podforumu.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RUros



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:36
Prispevkov: 49
Kraj: MoravĆØe

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 13, 2010 17:49:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam takÅ”en transformator oz. kar dva. Sicer sta moĆØnejÅ”a cca. 400VA Smile . ƈe kateremu kaj prav pride me lahko kontaktira.
Morda za napajanje veĆØ takÅ”nih žarnic Smile .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Kje kaj kupiti Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group