Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Programiranje PIC 16F628(A)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
wogar



Pridružen/-a: Tor Mar 2009 20:47
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 20, 2009 22:23:08    Naslov sporočila: Programiranje PIC 16F628(A) Odgovori s citatom

Lep pozrav.

Izdelujem projekt za Å”olo in se mi je ustavilo pri programiranju PIC 16F628(A), ki mi nikakor ne uspe ga programirati. Na internetu sem dobil naĆØrt programatorja s katerim naj bi programirov PIC in program po imenu IC-prog http://www.ic-prog.com/ a težava se ustavi pri preverjanju programa katerega naj bi naložil na PIC saj vedno napiÅ”e da ni uspelo. ƈe prekopiram kodo iz PIC-a v program opazim, da niĆØesar ni na njem.
Kateri vzroki bi lahko bili, da mi nikakor ne uspe sprogramirati.


Izdelujem pa naslednje vezjie http://www.electronics-lab.com/projects/games/005/index.html. Hex kodo sem dobil že napisano na spletni strani.



newpic22.gif
 Opis:
NaĆØrt programatorja
 Velikost datoteke:  6.31 KB
 Pogledana:  1674 krat

newpic22.gif


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeterP



Pridružen/-a: Pet Mar 2008 19:46
Prispevkov: 99

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 21, 2009 08:11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shema programatorja, ki si jo prilepil preverjeno deluje!
Je pa res da sem osebno uporabljal COM priklop.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wogar



Pridružen/-a: Tor Mar 2009 20:47
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 21, 2009 08:38:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na mojem raĆØunalniku nimam COM priklopa zato sem se odloĆØil za LPT kateri mi enostavno ne zazna.Ali bi potreboval Å”e kakÅ”en poseben driver da bi delovalo preko LPT-ja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 21, 2009 12:05:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shema, ki si jo pripel, je brez sence dvoma za COM (RS232) port - prikljuĆØki so oznaĆØeni DB25 pinski konektor, klik (glej pod DB9 - DB25 conversion).
_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko



Pridružen/-a: Sob Nov 2007 15:11
Prispevkov: 125
Kraj: Å ebrelje-Cerkno

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 21, 2009 21:31:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni z omenjenim programom in tem programatorejm tudi ni uspelo sprogramirati nobenega PICa. Sem se enkrat nekaj igral z njegovimi nastavitvami in sedaj zmeraj ko kliknem nanj mi zamrzne raĆØunalnik in ga moram ali "prisilno" izkljuĆØiti ali resetirati.
Prvo kot prvo ali si nastavil na LPT port ali imaŔ nastavljeno na COM in pa programator ali imaŔ na JDM. Pa kar sem o tem programu takrat bral po forumih so imeli nekateri kar velike težave z raznimi nastavitvami.

Potem sem na netu naÅ”el ALLPIC programator, ki je v bistvu izboljÅ”an JDM samo ima Å”e zunanje napajanje ker je tudi možno, da ti port na tvojem raĆØ. ne zagotovi dovolj visoke napetosti programiranja.

Program pa uporabljam ta, ki ga tudi pripenjam je pa WinPic800. Very Happy Laughing

LP SreĆØko



WinPic800.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  WinPic800.zip
 Velikost datoteke:  1.89 MB
 Downloaded:  862 krat


_________________
samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeterP



Pridružen/-a: Pet Mar 2008 19:46
Prispevkov: 99

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2009 08:43:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe si za programiranje uporabljal prenosnik imaÅ” lahko probleme z nivoji napetosti. Kot je že nekdo omenil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 9:47
Prispevkov: 265
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2009 09:19:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

wogar je napisal/a:
Na mojem raĆØunalniku nimam COM priklopa zato sem se odloĆØil za LPT kateri mi enostavno ne zazna.Ali bi potreboval Å”e kakÅ”en poseben driver da bi delovalo preko LPT-ja?


ƈe se boÅ” Å”e naprej kaj ukvarjal z programiranjem PICev in ne samo sedaj,ti priporoĆØam izgradnjo USB ICD2 programatorja,ki je ob enem Å”e debugger.

NaĆØrt in podobno razlago najdeÅ” tukaj:

http://www.icd2clone.com/wiki/Main_Page
http://slo-tech.com/forum/t227632

ƈe bi pa rad samo en PIC programiral,mi ga pa lahko poÅ”ljeÅ” in ti ga sprogramiram. Wink

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
wogar



Pridružen/-a: Tor Mar 2009 20:47
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2009 10:17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponovno sem pregledal vse pine prikljuĆØkov in so pravilno postavljeni. Kar me je zmotilo na vezju, da mi je mogoĆØe prodajalec dal narobne tranzistorje, tako da bom Å”el v ponedeljek po nove in potem probla.
Da bi naredil kakÅ”en drug programator pa sem tudi že razmiÅ”ljal a trenutno nimam ĆØasa, da bi ga naredil tako da bo kdaj drugiĆØ. Bom Å”e mal ustrajal na temu programatorju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Programiranje mikrokontrolerjev in programatorji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group