Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Skurjen ar Alpine cde 9802 rb

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Audio naprave, ojaĆØevalniki in avtoakustika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Alp8ine



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 12:43
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana ViĆØ

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 13:48:48    Naslov sporočila: Skurjen ar Alpine cde 9802 rb Odgovori s citatom

Pozdravljeni lastim si omenjeni avtoradijo. Priklopil sem ga na transformator , ki je bil vezan preko gretovega mostiĆØa , torej230v na 12 , tak je bil namen , vendar sem ponesreĆØi uporabil napaĆØni transformator , ki je bil od glasbenega stolpa. Ko sem ar priklopiv na napaĆØen transformator , se je nazadnjem delu ar zabliskalo in malo pokadilo , zdaj me zanima , ĆØe sem skuril , upam samo napajalni del ? ali se to spoh splaĆØa popravljat , glede nato , da imam ar drugaĆØe že 5 let in je deloval brez vsakega problema , sem bil maksimalno zadovoljen z njim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 15:04:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V najboljÅ”em primeru si zakuril samo filter proti motnjam, verjetno pa vsaj Å”e izhodno stopnjo,, lahko pa Å”e kaj veĆØ odvisno od napetosti in polaritete.

Neredko odleti v takem primeru precej stvari in popravilo ni smiselno zaradi stroÅ”kov, tudi ĆØe je tehniĆØno Å”e izvedljvo.

Res pa je treba take stvari videti, takole na daljavo ni možno dokonĆØno reci niĆØ

V profil navedi odkod si (na tem forumu je to obvezen podatek), mogoĆØe ti kdo od ĆØlanov ponudi pregled in oceno kaj je narobe s tem ar in koliko bi stalo popravilo, ĆØe je možno.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alp8ine



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 12:43
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana ViĆØ

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 15:25:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala , za odgovor upam , da je Å”el samo filter proti motnjam. DrugaĆØe sem ar že odprl ,i n ni nobeden od elementov videtiskurjen . Kje pa se nahaja ta filter proti motnjam?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alp8ine



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 12:43
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana ViĆØ

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 15:48:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zabliskalo in pokadilo se je v tem delu , ki je oznaĆØen na sliki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alp8ine



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 12:43
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana ViĆØ

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 21:45:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali mogoĆØe kdo pozna kakÅ”en dober servis v okolici viĆØa ?



Pripis moderatorja:
Sliko sem malce obrezal in pripel na forum. Zakaj, veĆØ tu.



dsc6164a.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  dsc6164a.jpg
 Velikost datoteke:  436.83 KB
 Downloaded:  1038 krat



Nazadnje urejal/a Alp8ine Sob Jan 17, 2009 19:38:55; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko



Pridružen/-a: Sob Nov 2007 15:11
Prispevkov: 125
Kraj: Å ebrelje-Cerkno

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 23:56:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alp8ine je napisal/a:
Zabliskalo in pokadilo se je v tem delu , ki je oznaĆØen na sliki.

Kje je kakŔna slika. Jaz ne vidim nobene.

LP SreĆØko

_________________
samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alp8ine



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 12:43
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana ViĆØ

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 00:20:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sem dodav sliko nazaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21
Prispevkov: 647

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 11:16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Filter proti motnjam je ĆØisto spodaj, tam kjer pridejo v radio kabli in je duÅ”ilka podobna tistim v raĆØunalniÅ”kih napajalnikih. Samo po tvoji oznaki so bili dimni signali malo viÅ”je gor, tako, da je filter verjeno Å”e v redu, saj ga sestavlja samo omenjena duÅ”ilka in nekaj kondenzatorjev.

Glede servisa pa žal ne vem svetovati.

_________________
Genij je 1 % inspiracije in 99 % znoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alp8ine



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 12:43
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana ViĆØ

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 14:17:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NajlepŔa hvala za vse odgovore. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
madboy



Pridružen/-a: Pet Jun 2008 11:53
Prispevkov: 68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2009 12:22:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je prijatelj naredil isto "pizdarijo" pa se je samo baker za maso stalil je bilo treba samo prebrikati Wink
_________________
Jest pravm sam buh var da se slama vname, buh var!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alp8ine



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 12:43
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana ViĆØ

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2009 19:20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

madboy je napisal/a:
Je prijatelj naredil isto "pizdarijo" pa se je samo baker za maso stalil je bilo treba samo prebrikati Wink



MoĆØno upam ,da je tako . Do avtoradijev te znamke gojim poseben odnos , zdaj ,ĆØe bi biv to kÅ”na leva znamka itd bi Å”lo sm v smeti , tko pa ga bom probov zrihtat.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RUros



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:36
Prispevkov: 49
Kraj: MoravĆØe

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2009 19:59:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe je stalilo baker, potem je moral obstajati tudi vzrok zato. Na zadnje ko sem dobil takÅ”en radio v popravilo, je Å”el konĆØni hibrid, ki pa se ga ne splaĆØa menjati, saj je cena takÅ”na kot je vreden cel radio Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alp8ine



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 12:43
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana ViĆØ

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2009 22:47:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa je to konĆØni hibrid?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RUros



Pridružen/-a: Čet Nov 2007 14:36
Prispevkov: 49
Kraj: MoravĆØe

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 09:52:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OjaĆØevalnik na konĆØni stopnji. Hibrid se mu reĆØe zato, ker ne potrebuje ne vem koliko zunanjih elementov za pravilno delovanje, in je zato takÅ”no vezje lahko sestaviti. Edina težava je, ki lahko nastopi, da le-tega odnese, ki pa ni poceni. Izgleda kot kakÅ”en TDA ojaĆØevalniÅ”ki ĆØip in je montiran ponavadi na zadnjo stran avtoradija, kjer je aluminijast hladilnik. ƈe bi bil to kakÅ”en TDA potem bi ga že Å”lo zamenjati, ampak kolikor sem imel izkuÅ”nje ima vsako svoje podjetje svoj ĆØip (na njem je pisalo npr. Pioneer in pa oznaka).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 13:44
Prispevkov: 27
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 14:05:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

eliminator je napisal/a:
ƈe je stalilo baker, potem je moral obstajati tudi vzrok zato.


Nekateri imajo zaÅ”ĆØitno diodo na napajalnem delu (ĆØe sluĆØajno obrneÅ” polariteto napajanja). ƈe dioda prebije in je ne raznese/skuri/...., potem se zna zgoditi, da se stali kak baker v bližini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 19:13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe je bila previsoka napetost je lahko spustil duÅ”o tudi kakÅ”en elektrolitski kondenzator, zener diodo, in Å”e kaj.
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alp8ine



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 12:43
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana ViĆØ

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 23:24:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NajlepÅ”a hvala za odgovore , sicer pa ĆØe ga je kdo pripravljen popravljat , tudi plaĆØam . U bistvu sem bolj amater , in sem ga povrh vsega Å”e na konektor naronbe prklopu, ugotovljeno po kasnejÅ”em pregledu sheme. + sm dav na kontakt za pomik elektriĆØne antene , minus pa na + pol Sad .


alp 1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  88.67 KB
 Pogledana:  2226 krat

alp 1.jpg



alp2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  126.09 KB
 Pogledana:  2192 krat

alp2.jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2009 01:19:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na tvojo pripoved o priklopu bi rekel, da je crknil tranzistor, ki daje napajanje za anteno, RMT signal, in podobno, za povrh pa Ŕe kaj drugega.

ƈe boÅ” kaj hodil na Bled na kremÅ”nite, se pa oglasi pri meni, pa pogledam Wink

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail


Nazadnje urejal/a reber Pon Jan 19, 2009 10:39:22; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alp8ine



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 12:43
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana ViĆØ

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2009 01:43:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor , z veseljem se bom oglasil pri vas , ko bom Ŕel kaj na vaŔ konec.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Audio naprave, ojaĆØevalniki in avtoakustika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group