Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Varovalka za uValovno pečico

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s56rir

Pridružen/-a: Sre Dec 2007 20:26
Kraj: Prlekija

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 11:22:34    Naslov sporočila: Varovalka za uValovno pečico Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Pred kratkim je "izpustila dušo" mikrovalovna pečica; delovala je, vendar ni nič pogrela. Ker ni več garancije sem se odločil, da pogledam, če se da kaj narediti. No, odkril sem prekurjeno varovalko za VN transformator 5kV/0.7A.
Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem; lahko samo zamenjam varovalko?
Kolikor se pomeril, je vse ostalo videti v redu. Edino za magnetron ne morem biti prepričan. Kako bi ga lahko pomeril? Varovalko sem sicer našel, pa sploh ni tako poceni (7,93€).
Strica Googla sem tudi že vprašal par stvari, pa me zanima, če še ima kdo kakšne informacije o teh stvareh.
V skrajnem primeru pa pač riskiram eno varovalko.

Hvala za odgovore.

Nazadnje urejal/a s56rir Ned Dec 21, 2008 21:14:22; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Srecko

Pridružen/-a: Sob Nov 2007 15:11
Kraj: Šebrelje-Cerkno

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 12:45:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko sem jaz enkrat popravljal eno Gorenjevo mikrovalovno pečico sem varovalko dobil na njihovem servisu. Je bila komplet z ohišjem na kablu in tudi ni bila ravno "poceni" cca 1,5Ksit takratnih.
Pazi in pomeri še visoko napetostno diodo ker meni je varovalka "crknila" takrat zaradi nje.
Ni pa to navadna dioda in tudi pomerit je ne moreš kot navadno.

Lp Srečko

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 13:24:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da, ponavadi je tudi dioda fuč, včasih pa odnese samo varovalko, verjetno zaradi korona efekta.

Ko sem jo iskal za Gorenje, je kot nalašč niso imeli na zalogi in sem improviziral z 1A dimenzije 6.3 x 32mm. Od tedaj je minilo že 6 let, pečica dela še vedno.

BTW, Mulinex pečice te varovalke sploh nimajo!

V priponki pa je "Training Manual" za Daewoo mikrovalovke z napotki in opozorili. Ker so mikrovalovke praktično vse po istem kopitu, bo upam ta članek prišel prav še komu drugemu.

daewoo_microwaveoven_training_manual.pdf
 Opis:
Training Manual For Daewoo Micowaveoven

Download
 Ime datoteke:  daewoo_microwaveoven_training_manual.pdf
 Velikost datoteke:  558.91 KB
 Downloaded:  603 krat

Nazadnje urejal/a Azrael Ned Dec 21, 2008 17:04:00; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael

Pridružen/-a: Tor Nov 2007 14:21

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 14:39:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pripenjam še pdf o eni od diod, ki so lahko vgrajene v VN usmernik mikrovalovke: HV05-12.

Podatek o Maximum Forward Voltage, pove zakaj takih diod z običajnim multimetrom ni mogoče preveriti. Oz. će na multimetru pokaže neko prevodnost, je dioda vsekakor pokvarjena.

HV05-12.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  HV05-12.pdf
 Velikost datoteke:  132.17 KB
 Downloaded:  499 krat

s56rir

Pridružen/-a: Sre Dec 2007 20:26
Kraj: Prlekija

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 20:59:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepa hvala za odgovore in priponke. Mislim, da je tudi dioda šla po gobe, tako da bom moral nabaviti kar oboje. Upam, da se bo med prazniki kaj dalo urediti, če ne pa drugo leto.

Lep pozdrav

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Servis Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu