Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Oprema delavnice

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> DomaĆØa delavnica, oprema, orodje in literatura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Gargamel



Pridružen/-a: Čet Dec 2007 11:51
Prispevkov: 45
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 03, 2008 07:45:31    Naslov sporočila: Oprema delavnice Odgovori s citatom

ƈez poletje nameravam nekoliko opremiti domaĆØo delavnico, zato me zanima katere osnovne elemente, polek lestvice uporov se splaĆØa imeti na zalogi. ( s tem me zanimajo, oznake najbolj uporabnih tranzistorjev, inegriranjih vezij, diakov, triakov, najveĆØkrat uporabljeni kondenzatorji, itd.)
_________________
LP Luka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Jernej_



Pridružen/-a: Pon Feb 2008 16:12
Prispevkov: 35
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 03, 2008 15:52:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Luka! V knjigi Elektronika v domaĆØi delavnici (TZS 2000) je tudi opis opreme za katero piÅ”eÅ”. Knjiga je, žal, razprodana, dostopna pa je Å”e vedno v marsikateri knjižnici. J
_________________
Elektronika v domaĆØi delavnici
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gargamel



Pridružen/-a: Čet Dec 2007 11:51
Prispevkov: 45
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 04, 2008 18:23:31    Naslov sporočila: oprema delavnice Odgovori s citatom

Pravkar listam po vaÅ”i knjigi, vendar ne najdem konkretnih oznak elementov(npr NE555), v knjigi, ki je mimogrede zelo vredu, so te podatki podani bolj opisno, mene pa zanimajo konkretno, kaj vse imajo ĆØlani foruma na zalogi itd. ( s tem imam v mislih knjigo Elektronika v domaĆØi delavnici iz leta 2000)
_________________
LP Luka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Jernej_



Pridružen/-a: Pon Feb 2008 16:12
Prispevkov: 35
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 07, 2008 07:27:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Luka! Zaradi vikenda odgovarjam (repliciram) malo pozno. Z leti mi je kupovanje na zalogo napravilo "skladiÅ”ĆØe" strahotno nepregledno in neredko nabavljam stvari, ki jih že imam. Ne reĆØem kak '555, nekaj PNP ali NPN-tranzistorjev (na katere se "navežeÅ”"), pa Å”e kakÅ”en triak ali dioda 1N4007 ('4148) res niso odveĆØ. Enako bi rekel Å”e za 1/4 W upore, pri kondenzatorjih na zalogo pa bi že omahoval (izjema npr. 100 nF). ƈe Ti je v veselje bolj akustika kot npr. mikrokrmilniÅ”ke aplikacije, bi moral biti predlog povsem drugaĆØen. J
_________________
Elektronika v domaĆØi delavnici
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 07, 2008 09:20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor v nobeni elektrotehniŔki delavnici elektronika ne bi smeli manjkati vsi upori (cela lestvica), nekaj univerzalnih diod, tranzistorjev, kondenzatorjev ... vse ostalo po potrebi.
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2008 13:57:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reber zate imam eno vpraÅ”anje, pa mislim da bo mogoĆØe zanimivo Å”e za koga drugega, zato te bom vpraÅ”al kar tukaj. Koliko približno stane tista ersina spajkalna postaja ki jo imaÅ” predstavljeno na tvoji strani?

KakÅ”ne kvalitete, oziroma ali se lahko primerja z ERSA RDS 80? MogoĆØe prednosti in slabosti ene in druge?


NajlepŔa hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2008 14:26:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej, ERSA spajkalne postaje so v zadnjih letih obĆØutno v prednosti pred Weller-jem, predvsem v kvaliteti konic. Slabe izkuÅ”nje glede konic pri weller-ju niso le moje, saj imam informacije, ki kažejo na vsesploÅ”no poslabÅ”anje kvalitete, vsaj pri konicah za nekoliko starejÅ”e modele, pa tudi pri novejÅ”ih ni kaj dosti bolje, razlika je mogoĆØe le pri najnovejÅ”ih ... to pa je že prodajna politika (umazana).

ƈe primerjamo RDS80 in i-CON je razlika oĆØitna, seveda v prid novejÅ”e i-CON, ki je veliko boljÅ”a, moĆØnejÅ”a, spajkalna roĆØka je majhna in lahka.
Cene za spajkalno postajo i-CON so se nekoliko znižale v primerjavi s cenami pred dobrimi 2 leti in pol, ko sem kupil 1. mojo i-CON postajo, letos sem si omislil Ŕe drugo Smile
ƈeprav je RDS80 dobra postaja, ima veliko pozitivnih lastnosti, pa vseeno moĆØno zaostaja za i-CON, seveda, saj je tudi cena veĆØ kot 2x, skoraj 3x viÅ”ja.

Da, vsekakor priporoĆØam nakup i-CON ERSA spajkalno postajo, seveda ĆØe si upate vložiti toliko denarja, za hobi je draga, za delo pa ... ravno prav, konice vzdržijo dooolgo. Cena je ... ne vem, vpraÅ”ajte na www.belmet.si g. Peter Pristov, povejte mu, da ste s foruma elektron in da sem vas jaz napotil tja.

Lansko leto sem urejal akcijsko ponudbo za RDS80, pa ni bilo nekega velikega odziva, le nekaj jih je bilo, ki so nabavili, ne preko mene, direktno, kakor je bilo tudi dogovorjeno. Å e vedno ljudje raje posegajo po cenejÅ”ih raznih Voltcraft variantah iz Conrada, ki pa so po kvaliteti daleĆØ spodaj v primerjavi z erso. Za hobi poceni postaje Å”e nekako gredo, ampak samo nekako, ker se s temi poceni igraĆØkami dela veliko slabÅ”e in težje, to vem iz prve roke, saj sem preizkusil veliko razliĆØnih postaj.

Mimogrede, ĆØe bi si kdo želel RDS80 jo prodam, rabljena manj kot pol leta, zelo lepo ohranjena, priložim 5 konic, od tega 3 popolnoma nove in 3 malo rabljene, vse razliĆØne, cena bi bila 120ā‚¬ za vse skupaj, to je seveda ta postaja s slik na moji strani. Odkar imam novejÅ”o, RDS80 ne uporabljam veĆØ, ker se mi zdi tako "nerodna", ĆØeprav to ni.

Še vedno so v ponudbi upori in diode ... septembra pa bodo v ponudbi Ŕe LED diode, predvsem visokosvetilne 5mm in flux visokosvetilne. Nova ponudba bo predstavljena v komercialnem delu malih oglasov, tam bo tudi mesto za vpraŔanja in debato, ne tukaj. Ko bo na zalogi, bo to tudi omenjeno, prej tudi ne odgovarjam na vpraŔanja, ker odgovorov Ŕe nimam.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2008 15:10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pisal sem g. petru in mi je dal ponudbo za 295ā‚¬. ObiĆØanja cena pa je bila kar za 100ā‚¬ viÅ”ja. Bom Å”e premislil ĆØe jo bom nabavil. Problem je da sem Å”e Å”tudent in da nimam ravno veliko financ. Rad bi pa nabavil tako postajo ker bi rad imel spajkalnik kot se zagre in nebi rad spajkalnike menjaval kot gate, saj vemo kako pri cenenih stvareh to gre. In iz mojih izkuÅ”enj je najdražje poceni kupovat.


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2008 20:55:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cena je visoka, res je, za Ŕtudentski žep pa sploh, po drugi strani pa, kdor zna cenit dobro orodje, bo kmalu ugotovil, dapostaja le ni tako zelo draga ...
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> DomaĆØa delavnica, oprema, orodje in literatura Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group