Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pretvorba datoteke iz Tango v P-CAD 2002

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Izdelava tiskanih vezij in ohiÅ”ij za elektroniko
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jure1



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 7:23
Prispevkov: 47

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 07:40:19    Naslov sporočila: Pretvorba datoteke iz Tango v P-CAD 2002 Odgovori s citatom

Živjo. Imam neko tiskano vezje narisano v programu Tango. Sedaj pa Tango-ta nimam veĆØ in bi želel datoteko odpreti s P-CAD 2002. Ali mi lahko kdo to datoteko pretvori v ustrezni format? Npr. da jo odpre s Tangom in jo shrani kot P-CAD. Mislim da to gre.

Sem želel pripeti datoteke, pa forum pravi da konĆØnica PCB ni dovoljena. Sem spreminjal konĆØnice v PCK pa tudi pravi da ne gre. Bi prosil tistega, ki bi to naredil, da mi sporoĆØi e-mail, pa da po poÅ”ti poÅ”ljem datoteko.

Hvala in lp
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
moderator


Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:26
Prispevkov: 243
Kraj: TržiĆØ - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 07:40:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Datoteko "zazipaj" in pripni ZIP Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 14:01:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je, zazipaj in daj zip na forum.
ƈe si shranil v Tango za DOS, potem si verjetno shranil binary datoteko ... zato jo s P-CAD ne moreÅ” odpreti. ƈe bi v Tango-tu shranil kot ascii datoteko, bi pa P-CAD lahko odprl to staro datoteko.
Tango za DOS Å”e vedno lahko dobiÅ”, žal pa na XP ne dela, ĆØeprav je menda nek popravek, pa meni ni uspelo. Za ta namen imam v enem raĆØunalniku Å”e en disk, na katerem je nameÅ”ĆØen win98 in v sili preklopim kablovje in zaženem s tem sistemom. ReÅ”itev bi bila dual boot, ampak za 1x na leo ali Å”e manj, je dobro tako kot je.

Torej, ĆØe ima kdo win98 doma, naj se javi tukaj, pa bo datoteko prekonvertiral, seveda pa za to potrebuje Tango, da bo datoteko odprl in na novo shranil. Seveda to lahko storiÅ” tudi sam, na naĆØin, ki sem ga napisal.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PPG78



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:24
Prispevkov: 45
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 17:23:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pripni datoteko pa jo dobiÅ” nazaj v P-CAD2001.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jure1



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 7:23
Prispevkov: 47

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2008 08:11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hval aza pomoĆØ. V priponki je datoteka


3EE084B.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  3EE084B.zip
 Velikost datoteke:  2.71 KB
 Downloaded:  824 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:24
Prispevkov: 45
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2008 19:09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole ... datoteko sem uspeÅ”no odprl v starem Tangotu in ugotovil da je že skranjena kot ASCII. Pri odpiranju z P-CAD mi javlja napake o napaĆØnih karakterjih, znakih, ... tako da sem program prisilno zaprl. Bom Å”e preveril kaj se "dogaja", ĆØe mi uspe pripnem rezultat.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:24
Prispevkov: 45
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2008 19:19:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdej smo priŔli do te napake ...


pcad_5588A.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  23.88 KB
 Pogledana:  1298 krat

pcad_5588A.jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 10:24
Prispevkov: 45
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2008 20:00:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z malo igranja mi je uspelo ...
Kot kaže je originalni PCB vseboval komponento (konektor) ki ga nikakor ni bilo mogoĆØe pobrisati oziroma urediti na vezju, zaradi tega je bil tudi problem pri odpiranju v PCAD-u.
Å e recept, kako iz 3k velike datoteke (ki se ne da odpreti) narediti 2,5M datoteko .... ker mi v tangotu ni uspelo odstraniti problematiĆØne komponente sem vse skupaj "natisnil" v DXF, odprl z programom CAM350 (v osnovi za urejanje gerber datotek), ter izvozil v Accel. S tem se je datoteka nekoliko poveĆØala, izginil je tudi part, PAD-i ter VIE.
Kar mi je uspelo narediti potrebuje Å”e kar nekaj obdelave ĆØe bi želeli to spraviti v proizvodnjo.

LP, Peter



3ee08x_pcad.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  3ee08x_pcad.zip
 Velikost datoteke:  222.96 KB
 Downloaded:  858 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jure1



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 7:23
Prispevkov: 47

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2008 08:06:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NajlepÅ”a hvala za pomoĆØ.

Sedaj bomo vezje lahko dodelali v P-CADu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Izdelava tiskanih vezij in ohiÅ”ij za elektroniko Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group