Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slika za vsako ozadje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Digitalna fotografija, bitne slike - obdelava, grafika, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2008 09:38:29    Naslov sporočila: Slika za vsako ozadje Odgovori s citatom

Imam problem ki pa niti ne vem toĆØno kako bi ga opisal. Rad bi naredil preprosto slikico (recimo eno rdeĆØo puÅ”ĆØico), in rad bi da nebi imela ta puÅ”ĆØica belega roba kot slike, ampak ko bi jo dal na neko ozadje bi se spojila z tistim ozadjem. Nekaj takÅ”nega sem naÅ”el na tej strani


Ne vem niti kako se reĆØe taki sliki in nimam pojma kako bi to naredil.


Hvala


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2008 10:09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na kakŔno ozadje Question

ƈe misliÅ” ozadje internetne strani, potem rabiÅ” GIF bitno sliko s transparentnim ozadjem. GIF slike omogoĆØajo transparentno ozadje, JPG pa ne, za ostale pa ne vem toĆØno kako je.

Najprej razloži kakÅ”no ozadje bi rad obdelal, ker to je ZELO pomembno, misli paĆØ ne znamo brati, ni pa vseeno, zato sploÅ”nega odgovora ni.

ƈe misliÅ” ozadje namizja na raĆØunalniku, potem ti povem, da je za ozadje BMP bitna slika in tam transparence ni, razen ĆØe si ozadje skopiraÅ” in gor nalepiÅ” ali nariÅ”eÅ” kar želiÅ”.
V glavnem, natanĆØno opiÅ”i kaj bi sploh rad.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2008 11:04:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf:) ja transparentno ozadje rabim:) Sem sedaj ugotovil kako se reĆØe. V power pointu moram narediti eno predstavitev in paĆØ imam alineje vendar sem hotel uporabiti tudi puÅ”ĆØice s katerimi bi lahko bolj nazorno ponazoril potek snovi, ter potek predavanja. Pa nisem vedel kje bi dobil te puÅ”ĆØice, ker bi rad da so vse enake. Ker pa rabim tudi druge simbole (npr. plus) na internetu nisem naÅ”el tega. Zato sem odprl photoshop in ugotovil ja da se temu reĆØe transparentno ozadje. Potem sem slikice shranil kar pod konĆØnico PNG in stvar deluje. Zanima pa me kako recimo eni obstojeĆØi slikici dodelim to transparentno ozadje.

Aja Ŕe to. Ali se da recimo tudi v bolj primitivnih programih kakor je slikar narediti transparentno ozadje?

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2008 12:05:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za PNG format, pripono ... ne vem kaj omogoĆØa, ker jo ne uporabljam, za GIF pa vem. Osebno uporabljam JPG, GIF in obĆØasno BMP, to je kar je bitnih slik, ostalo so pa že vektorski zapisi.

Transparentno ozadje lahko narediÅ” v grafiĆØnem programu, lahko že iz nekega programa, ki lahko riÅ”e tudi vektorsko, pa potem shraniÅ” v formatu, ki podpira transparentno ozadje.

ƈe željena grafika že ima neželjeno netransparentno ozadje, lahko to ozadje izbriÅ”eÅ” in/ali ga spremeniÅ” v transparentnega. Jaz za to uporabljam Corel Photo Paint, ker že za veliko drugih stvari uporabljam Corel graphic suite ...

Odstranjevanje obstojeĆØega ozadja: uporabiÅ” magic wand tool in transparency tool ...

Risanje željene grafike v vektorskem naĆØinu: ĆØe program omogoĆØa shranjevanje s transparentnim ozadjem v GIF potem je stvar že iz prve konĆØana, ĆØe ne pa naj bo ozadje enobarvno, da ga je lažje odstraniti.

Jaz lahko svetujem le za Corel graphic, za Corel Draw in Corel Photo Paint, razni photoshopi in podobno pa mi ne gredo in jih ne poznam toliko, ĆØeprav ni dosti razlike.

Za preproste grafike je bolje, da si jih nariŔeŔ sam in jih shraniŔ v dovolj visoki resoluciji.

Za primer prilagam sliko, ki sva jo s sinom na hitro ustvarila. Sin je naŔel grafiko na internetu in se nekaj ukvarjal in poskuŔal, pa ni in ni Ŕlo. Za kvaliteten rezultat in zaradi enostavne grafike, sem zadevo narisal na novo, razen enega lika.
V prilogi je dokonĆØana slika. Narisano je pa tako: žaba je izrezana z uporabo magic wand tool v Corel Photo Paint in nato preneÅ”ena v Corel Draw, kjer je bilo narisano ostalo... na koncu pa shranjeno v JPG, to bitno sliko pa lahko poljubno pomanjÅ”amo (resample) v nižjo loĆØljivost za objavo na internetu na primer.
Å e pojasnilo bistva te grafike: acroni:olimpija ... za hokejske navijaĆØe, mene osebno to ne gane, ker nisem navijaĆØ.



pozor_zabe_na_ledu-500pik.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  32.37 KB
 Pogledana:  1367 krat

pozor_zabe_na_ledu-500pik.jpg



_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MihaT.



Pridružen/-a: Tor Nov 2007 8:14
Prispevkov: 115
Kraj: Bistrica pri TržiĆØu

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2008 13:50:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za silo to tudi Slikar (Paint) zna.

Reber, dobra fora z zabami na ledu Very Happy



CircuitBoard2.JPG
 Opis:
Narejeno s Slikarjem (Paint)
 Velikost datoteke:  185.31 KB
 Pogledana:  1311 krat

CircuitBoard2.JPG


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hoden



Pridružen/-a: Ned Dec 2007 13:51
Prispevkov: 89
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2008 14:42:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jah glede painta to zna res ampak ne vem ĆØe zna narediti obratni postopek, da bi sedaj iz te slike naredil sliko z transparentnim ozadje.

DrugaĆØe pa pripenjam slike predstavitve da boste videli zakaj sem sploh rabil. PuÅ”ĆØice sem naredil v photoshopu.


Lep pozdrav



Screen_1.JPG
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Screen_1.JPG
 Velikost datoteke:  170.98 KB
 Downloaded:  1102 krat


Screen_2.JPG
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Screen_2.JPG
 Velikost datoteke:  216.07 KB
 Downloaded:  1029 krat

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2008 16:04:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A to delaÅ” v powerpointu? ta pa mislim da podpira transparentne sliĆØice, tako kot je to v navadi za internetne brskalnike, da se ozadje vidi skozi prozorni del sliĆØice. Photoshop sigurno zna narediti transparentne GIF. Macromedia fireworks mislim da tudi, ĆØe pa rabiÅ” Corel, se ga pa da dobit Cool
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojzek



Pridružen/-a: Čet Jan 2008 8:02
Prispevkov: 230
Kraj: KoroŔka Bela

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 19, 2008 10:51:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ĆØe hoĆØeÅ” izdelati sliko z že dodanimi puÅ”ĆØicami in teksti (oblaĆØki,...), lahko uporabiÅ” SnagIt (snagit studio). Tega dobiÅ” na internetu (google) in je za 30 dni brezplaĆØen.

ƈe pa delaÅ” prezentacijo v powerpointu za animacijami, pa mislim da že sam zna dodajat take elemente na podlago. Nisem pa 100% siguren
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Digitalna fotografija, bitne slike - obdelava, grafika, ... Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group