Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomo pogostih vpraanjPomo pogostih vpraanj   IiIi   Seznam lanovSeznam lanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoilPrijava za pregled zasebnih sporoil   PrijavaPrijava 

RJ45 konektor težave

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Internet, raèunalniška omrežja LAN in wlan, povezave in strežniki
Poglej prejnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoilo
89ziga



Pridruen/-a: Pon Sep 2018 21:10
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: et Sep 06, 2018 06:34:47    Naslov sporoila: RJ45 konektor težave Odgovori s citatom

Zdravo,

Imam težavo ob izdelavi utp povezave, kontakti na rj45 se mi vsakiè, ko jih stisnem z klešèi zakrivijo v stran, v priponki slika o èem govorim. Kako to odpraviti? Uporabljam konektorje za trdo žico, saj tak kabel tudi imam. Je mogoèe kdo iz Ljubljane in mi fizièno lahko priskoèi na pomoè, mogoèe imam preslabo orodje... opazil sem tudi da na klešèih niso vsi “pini” enako dolgi... mogoèe je tam problem in èe ima kdo bolj profi klešèe bi bil vesel, èe mi jih posodi.

Hvala,

Lp Ziga



RJ45_problem_kontakti.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  29.51 KB
 Pogledana:  589 krat

RJ45_problem_kontakti.jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
reber
moderator


Pridruen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: et Sep 06, 2018 08:27:30    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

PROSIM, fotografije nalagajte na forum in ne na kar ene strežnike. Èe je datoteka veèja od 500kB, fotografijo obrežite in/ali zmanjšajte loèljivost, ker na fotografiji veèinoma ne rabimo okolice, niti ne rabimo 10 ali veè mega pikslov, dovolj je nekje do 2 mega piksla. Za fotografijo je bolj pomembno da je ostra in èista brez šuma. Telefoni v slabih svetlobnih pogojih niso fotoaparat.


Glede konektorja RJ45 in kontaktov pa takole, možni vzroki za problem so lahko:

Konektor, ki je narejen za mehkožilni kabel ima špice ravne, zato pri montaži na trdožilni kabel kontakte potegne v eno stran, ker se ne morejo zapièiti v baker. Konektorji za trdožilni kabel imajo vsako špico kontakta obrnjeno vstran.
Pri uporabi konektorjev za mehko žilo na trdožilnem kablu je napaka veèja, èe je debelina bakra veèja. Pri bolj tankih žicah je problemov zaradi uporabe napaènih konektorjev manj.

Vzrok so lahko tudi slabe ali slabo nastavljene klešèe in nekvalitetni konektorji. Nekatere klešèe se lahko nekoliko nastavijo, da pravilno nalegajo na kontakte in jih v konektor porinejo naravnost.

Imam ene boljše klešèe za 4 razliène konektorje in ene navadne poceni kitajske. Te kitajske klešèe so mi vedno delale težave pri pinu 1, saj so malo podrgnile plastiko, kar je povzroèilo, da kontakt v vtiènici ni vedno dobro prijel na pinu 1 in mreža ni delala. Klešèe sem uspel lepo nastaviti, sedaj problemov ni veè in pri montaži RJ45 konektorjev vedno uporabljam te klešèe. Tudi konektorje uporabljam kitajske iz ebaya in ni težav, seveda šele po toèni nastavitvi klešè.

_________________
Zasebna sporoèila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo Polji E-sporoilo Obii avtorjevo spletno stran
Spajky
moderator


Pridruen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: et Sep 06, 2018 08:42:58    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Exclamation Make RJ45 Network Patch Cables - YT 12 min

https://www.youtube.com/watch?v=lullzS740wI

... Lahko bo komu pomagalo še malo znanja ... Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo Obii avtorjevo spletno stran
Pokai sporoila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Internet, raèunalniška omrežja LAN in wlan, povezave in strežniki asovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski as
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne more dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne more odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne more urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne more brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne more glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne more pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlee datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group