Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajanje 24v elektromotorja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Napajalna tehnika, usmerniki, pretvorniki, UPS, baterije, akumulatorji, solarni sistemi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ales08

Pridružen/-a: Sob Dec 2017 8:03

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 09:32:08    Naslov sporočila: Napajanje 24v elektromotorja Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Najprej hvala za sprejem.

Zanima me naslednje: kako najenostavneje in najceneje napajati 24v DC 2000w elektromotor iz 220v AC. Je možno napajanje iz polnilca za viličar?
Trenutno uporabljam 2x12v akumulatorja, ampak jih moram kar redno polniti. Rad bi enostavnejšo rešitev..

Lp, Aleš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 10:00:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno gre za elektromotor hidravlične črpalke od 24V viličarja?

Najbrž se zavedaš, da 2000W pri 24V pomeni dobrih 80A toka, ki je odvisen tudi od obremenitve.

Vir napajanja je lahko akumulator (kot v originalu) ali ustrezen transformator. Transformator za polnjenje akumulatorja od viličarja bi mogoče ustrezal, če sta napetost in moč ustrezna. Če ima transformator premalo moči, boš moral vzporedno še vedno imeti akumulatorje.

Opiši kaj več, kaj imaš, mogoče kakšno fotografijo.

ales08

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 12:00:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je, gre za hidravlično črpalko.
Uporabljam jo za stiskalnico in dela recimo vsak drug dan po max 1 uro.

Glede moči sem že računal, da potrebuje okrog 86A.

Gledal sem polnilec za viličarje 360A, ampak me zanima, če lahko priklopim direktno, ali je potrebna kakšna modifikacija..

Pa še to.. Sta lahko akumulatorja različnih moči vezana zaporedno, ali je boljše, da imata enako.
Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 13:50:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, hidravlika dela 1 uro, verjetno ne dela 60 minut neprekinjeno? Režim obratovanja je?

Tok motorja je odvisen od obremenitve, ta pa je odvisna tudi od samega hidravličnega sistema, pogosto je obremenitev črpalke stalna in maksimalna (tlak določa tlačni bypass ventil).

Ali polnilnik za viličarje 360A misliš to, da lahko trajno polni s tokom 360A?
Kakšna je napetost? Verjetno je v tem primeru transformator 3 fazni?

Vzporedna vezava akumulatorjev je možna, napetostno morajo ustrezati, po kapaciteti pa ni treba.

ales08

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 15:26:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hidravika obratuje v intervalih recimo 1 minuto , potem 3-5 minut miruje in potem se interval ponovi..

Za polnilnik za viličarje pa trenutno nimam drugih podatkov, le da je 24v in 360A.

Je pa tale
http://www.bolha.com/dodatna-oprema/oprema-za-gospodarska-in-druga-vozila/akumulatorski-polnilec-24v-1332668898.html
fotografija v prilogi:

UB24Si38Wa_24V_polnilnik.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  UB24Si38Wa_24V_polnilnik.jpg
 Velikost datoteke:  73.46 KB
 Downloaded:  51 krat

Nazaj na vrh
reber
moderator

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 19:39:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

360A in ampermeter 60A, pa tako majhna škatla... tukaj te nekdo močno vleče za nos. Pa ja nisi že kupil?

Mogoče je mišljeno, da lahko polniš akumulator s kapaciteto 360Ah, mogoče ima ta polnilnik funkcijo pomoči pri zagonu in zmore za zelo kratek čas tok 360A, mogoče...

Kakor koli, čeprav je fotografija z nizko ločljivostjo, jaz vidim na skali ampermetra 20, 40 in 60, tako da tole nikakor ni tisto kar misliš.

Če imaš akumulatorje, lahko jih stalno dopolnjuješ, za 1 minuto boš že nekaj potegnil ven, potem se polni, med obratovanjem nekaj potegneš iz polnilnika, večina iz akumulatorja.

Pred leti se mi je doma valjal skladiščni viličar s teleskopskim dvigom in pogonom na eno kolo, brez sedeža. Uporabljal sem ga pri gradnji oziroma adaptaciji hiše, namesto dvigala, na vilice sem montiral plato in sem dvigoval celo samokolnico betona dobre 3m visoko. Uporaba je bila v podobnem režimu, dvig je trajal recimo 30s, akumulator je bil zelo slab, ampak se je vmes v nekaj minutah napolnil toliko, da je bilo za en dvig.

Namesto transformatorja bi bila verjetno cenejša predelava, da bi zamenjal elektromotor, če le imaš možnost, 2,2kW 3 fazni elektromotor bi bila najboljša možnost.

ales08

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 20:06:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem še kupil, le po bolhi sem gledal, pa je bil ta najmočnejši za sprejemljivo ceno.. ampak mislim, da se je prodajalec zatipkal, verjetno je mislil 36A Very Happy

Mi pa preko akumulatorjev dela kar solidno, ampak ponavadi pozabim dati polnit, ko končam, in naslednjič ni pripravljeno za uporabo..

Sicer sem pa zdaj imel en slab akumulator 70Ah, ki je po polnitvi komaj dosegel 11,5v in enega malo boljšega 95Ah, ki je dosegel 12,5v. Zdaj planiram zamenjati tega slabega z večjo kapaciteto, ker je po zadnjem polnjenju bila napetost le še 6v..

Verjetno bom zaenkrat ostal kar na dveh akumulatorjih, ko bodo pa finance dopuščale bom pa raje kupil gotov hidravlični agregat na 220v. Težava je tudi, ker še nimam 3 faznega toka v bližini stiskalnice.

Hvala za nasvete. Lp
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Napajalna tehnika, usmerniki, pretvorniki, UPS, baterije, akumulatorji, solarni sistemi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu