Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajanje 24v elektromotorja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Napajalna tehnika, usmerniki, pretvorniki, UPS, baterije, akumulatorji, solarni sistemi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ales08



Pridružen/-a: Sob Dec 2017 8:03
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 09:32:08    Naslov sporočila: Napajanje 24v elektromotorja Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Najprej hvala za sprejem.

Zanima me naslednje: kako najenostavneje in najceneje napajati 24v DC 2000w elektromotor iz 220v AC. Je možno napajanje iz polnilca za viliĆØar?
Trenutno uporabljam 2x12v akumulatorja, ampak jih moram kar redno polniti. Rad bi enostavnejŔo reŔitev..

Lp, AleÅ”
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 10:00:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno gre za elektromotor hidravliĆØne ĆØrpalke od 24V viliĆØarja?

Najbrž se zavedaŔ, da 2000W pri 24V pomeni dobrih 80A toka, ki je odvisen tudi od obremenitve.

Vir napajanja je lahko akumulator (kot v originalu) ali ustrezen transformator. Transformator za polnjenje akumulatorja od viliĆØarja bi mogoĆØe ustrezal, ĆØe sta napetost in moĆØ ustrezna. ƈe ima transformator premalo moĆØi, boÅ” moral vzporedno Å”e vedno imeti akumulatorje.

OpiÅ”i kaj veĆØ, kaj imaÅ”, mogoĆØe kakÅ”no fotografijo.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ales08



Pridružen/-a: Sob Dec 2017 8:03
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 12:00:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je, gre za hidravliĆØno ĆØrpalko.
Uporabljam jo za stiskalnico in dela recimo vsak drug dan po max 1 uro.

Glede moĆØi sem že raĆØunal, da potrebuje okrog 86A.

Gledal sem polnilec za viliĆØarje 360A, ampak me zanima, ĆØe lahko priklopim direktno, ali je potrebna kakÅ”na modifikacija..

Pa Å”e to.. Sta lahko akumulatorja razliĆØnih moĆØi vezana zaporedno, ali je boljÅ”e, da imata enako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 13:50:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, hidravlika dela 1 uro, verjetno ne dela 60 minut neprekinjeno? Režim obratovanja je?

Tok motorja je odvisen od obremenitve, ta pa je odvisna tudi od samega hidravliĆØnega sistema, pogosto je obremenitev ĆØrpalke stalna in maksimalna (tlak doloĆØa tlaĆØni bypass ventil).

Ali polnilnik za viliĆØarje 360A misliÅ” to, da lahko trajno polni s tokom 360A?
KakŔna je napetost? Verjetno je v tem primeru transformator 3 fazni?

Vzporedna vezava akumulatorjev je možna, napetostno morajo ustrezati, po kapaciteti pa ni treba.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ales08



Pridružen/-a: Sob Dec 2017 8:03
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 15:26:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hidravika obratuje v intervalih recimo 1 minuto , potem 3-5 minut miruje in potem se interval ponovi..

Za polnilnik za viliĆØarje pa trenutno nimam drugih podatkov, le da je 24v in 360A.

Je pa tale
http://www.bolha.com/dodatna-oprema/oprema-za-gospodarska-in-druga-vozila/akumulatorski-polnilec-24v-1332668898.html
fotografija v prilogi:



UB24Si38Wa_24V_polnilnik.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  73.46 KB
 Pogledana:  749 krat

UB24Si38Wa_24V_polnilnik.jpg


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 19:39:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

360A in ampermeter 60A, pa tako majhna Å”katla... tukaj te nekdo moĆØno vleĆØe za nos. Pa ja nisi že kupil?

MogoĆØe je miÅ”ljeno, da lahko polniÅ” akumulator s kapaciteto 360Ah, mogoĆØe ima ta polnilnik funkcijo pomoĆØi pri zagonu in zmore za zelo kratek ĆØas tok 360A, mogoĆØe...

Kakor koli, ĆØeprav je fotografija z nizko loĆØljivostjo, jaz vidim na skali ampermetra 20, 40 in 60, tako da tole nikakor ni tisto kar misliÅ”.

ƈe imaÅ” akumulatorje, lahko jih stalno dopolnjujeÅ”, za 1 minuto boÅ” že nekaj potegnil ven, potem se polni, med obratovanjem nekaj potegneÅ” iz polnilnika, veĆØina iz akumulatorja.

Pred leti se mi je doma valjal skladiÅ”ĆØni viliĆØar s teleskopskim dvigom in pogonom na eno kolo, brez sedeža. Uporabljal sem ga pri gradnji oziroma adaptaciji hiÅ”e, namesto dvigala, na vilice sem montiral plato in sem dvigoval celo samokolnico betona dobre 3m visoko. Uporaba je bila v podobnem režimu, dvig je trajal recimo 30s, akumulator je bil zelo slab, ampak se je vmes v nekaj minutah napolnil toliko, da je bilo za en dvig.

Namesto transformatorja bi bila verjetno cenejÅ”a predelava, da bi zamenjal elektromotor, ĆØe le imaÅ” možnost, 2,2kW 3 fazni elektromotor bi bila najboljÅ”a možnost.

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ales08



Pridružen/-a: Sob Dec 2017 8:03
Prispevkov: 4

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 20:06:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem Å”e kupil, le po bolhi sem gledal, pa je bil ta najmoĆØnejÅ”i za sprejemljivo ceno.. ampak mislim, da se je prodajalec zatipkal, verjetno je mislil 36A Very Happy

Mi pa preko akumulatorjev dela kar solidno, ampak ponavadi pozabim dati polnit, ko konĆØam, in naslednjiĆØ ni pripravljeno za uporabo..

Sicer sem pa zdaj imel en slab akumulator 70Ah, ki je po polnitvi komaj dosegel 11,5v in enega malo boljÅ”ega 95Ah, ki je dosegel 12,5v. Zdaj planiram zamenjati tega slabega z veĆØjo kapaciteto, ker je po zadnjem polnjenju bila napetost le Å”e 6v..

Verjetno bom zaenkrat ostal kar na dveh akumulatorjih, ko bodo pa finance dopuÅ”ĆØale bom pa raje kupil gotov hidravliĆØni agregat na 220v. Težava je tudi, ker Å”e nimam 3 faznega toka v bližini stiskalnice.

Hvala za nasvete. Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Napajalna tehnika, usmerniki, pretvorniki, UPS, baterije, akumulatorji, solarni sistemi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group