Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Test Priklopi+Linki = dalec, z Wifi UsbKEYs+myStuff

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Internet, raèunalniÅ¡ka omrežja LAN in wlan, povezave in strežniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 25, 2010 13:03:55    Naslov sporoèila: Test Priklopi+Linki = dalec, z Wifi UsbKEYs+myStuff Odgovori s citatom

Wink
... no, po moji zadnji aktivni tetrapak antenski stvaritvi (TetraRex-Master) iz teme o Ultimativnih konzervnih enhancerjih pred kratkim, sem takrat odkril z sposojenim Wlan kljuèkom na testu dotiène antene, da se bi dalo povezat na kaki AP èez morje v Italijo iz Slo_Istre, npr. na SSID "Lignano Sabbiadoro Beach and Fun" Mr. Green , kar je kljuèek-antena po skenu wifi podroèja tudi odkrila, kot se tudi vidi doli na skrinšotu : Mr. Green



Takrat je bil dan lep in se je daleè vidlo s hriba nad Malijo (nad Lucijo pri Portorožu - za kakšen ev. MapQuest_Search Latitude: 45° 30 Min. 3 Sec ; Longitude: 13° 38 Min. 22 Sec - (lahko vpišete v kaki web obrazec in zumirate mapo pol tudi) Cool , kjer sem zadeve testiral ... AP pa naj bi se po moji kmeèki logiki & ssid - nahajal na zemljepisnih 45° 40 Min. 50 Sec ter 13° 7 Min. 20 Sec verjetno v kampu Sabbiadoro tam èez Mr. Green in oglašujejo doli na sajtu tudi iNet dostop Embarassed ... ker je kamp v borovem gozdièku, imajo verjetno malo bolj moèno anteno postavljeno (V-pol., lahko da je Amoska 180° ali celo huda omnica in z malo bolj "napaljeno" moèjo na AP-ju) Mr. Green ... Zadeva naj bi bla tam èez postavljena nekje tam v kampu, drugaèe pa me na E-mejl makaronarji ignorirajo Evil or Very Mad , èeprav bi rad zvedel tehniène detalje njihove postavitve ; IMHO ziher nimajo veè kot 40dBm EIRP na anteni Rolling Eyes ...

Ker je bil na testu signal najmoènejši prvotno v smeri desno od Gradeža (enih 20km bližje), se mi je zdelo najprej malo èudno, ma sem kasneje ugotovil, da so se Italijani zgleda malo igraèkali z AP-jem in antenami ter prenašali zadevo naokoli, ker se je turist.sezona že konèala, pa tudi elektriko so mu izklapljali proizvoljno (šli domov). Zadnje dneve pa so ga konèno pospravili nazaj na domaè plac zgleda (in zamenjali tudi Tx kanal) Rolling Eyes ... Evo doli karte s toèkami (rudeèe zvejzde) Mr. Green za povezat ...



Vmes sem bil gori na mojem hribu še parkrat tudi pri slabšem vremenu in z razlièno svojo opremo, pa tudi moje karton-antene sem že lovil po njivah Twisted Evil po sunkih vetra, saj niso Rolling Eyes glih wind-proof Mr. Green (kakšen kamen in malo selotejpa zna pomagat pri stabilnosti fixiranja na strehi avta) Mr. Green Mr. Green ...

Wink No, to nedeljo pa sem spet skoèil gor in ugotovil, da TetraRex-Master antena usmerjena preko Pirana v daljavo ni zadosti (Netgear kljuèek je jedva našel AP po par skenih, ma je veza ful prekinjala, moj Dana kljuèek pa še to ne), ker je tudi vreme bilo bolj meglenkasto nad morjem (Gradež-Grado se je še komaj videl) ... Torej bi rabla ena bolj huda antena d'oh! ... in wifi nastavljeno na 802.11b-Only mode ...

Twisted Evil Pa sem z zadnjega zica avta potegnil in postavil gor na njegovo streho Wink baby-ANACONDA™ 26 dBi anteno (samo ena konzerva za drajver 5-WL globoke horne) s svojim Dana kljuèkom in nacentriral na Lignano Sabbiadoro tik mimo belokriškega RTV stolpa ... in evo priklop na dobrih 45 km oddaljen AP : Mr. Green Mr. Green



Razz Signala veè kot zadosti, pravtako kvaliteta linka in to stabilno ! Wink Pa nobene parabole ! Ta moj kljuèek rabi cca.enih 30% signala in 40% kvalitete linka za surfanje ala pri minimalni "kabelski" brzini drugaèe Cool . Signal je minimalno variral, kvaliteta linka je pa šla celo do daske veèkrat (Tx-1Mbit/s) prej, preden sem napravil skrinšot Cool , ko sem èakal, èe mi bo njihov DHCP dal IP, pa zgleda, da nimajo vklopljenega in kak drug naèin za priklop na iNet in torej nisem mogel it malo "posrfat" Rolling Eyes

Zadeva se priklopi BP tudi pri 11Mbit/s, jasno z nekajkrat slabšo kvaliteto linka, ma ta še vedno ne pade dol !!! Mr. Green Tudi pri Tx-2Mbit/s je ko bok, še celo pri 5,5Mbit Tx Embarassed ... škoda, ker nisem mogel napravit testa dejanske brzine prenosa podatkov Rolling Eyes

Ps.: Sem isto popoldne s frendom nameraval napravit test link Malija - Socerb ali kaj podobnega za foro (20km vidne zraène razdalje) med dvemi kompi z obema kljuèkoma in temi mojimi veèjimi hornami brez parabol. Sem že postavil "AP" PC brez monitorja in tipkovnice, pa prej kot sem odpotoval na drugi konec sem ugotovil/testiral, da se ena nastavitev tepe (šerane mape) na tem kompu in ne bi mogel napravit testa DL brzine, pa je zadeva v vodo padla in bom enkrat drugiè probal, èe/ko bo ratalo Smajli "ne vem": in še kaj pol dopisal ...

Mimogrede kot zanimivost, toèno tisti gor italijanski AP so "ulovili" tudi celo fantje iz Pule (prek 100km) spomladi dobra pol leta za menoj; seveda se niso mogli povezat, saj so bili le predaleè in je bolj kot ne kuriozitet loma/odboja signala med zraènimi masami in torej le sreèno nakljuèje propagacije signala Laughing ...

.........................................................

Think Konec zime 2008/2009 sem se konèno preselil iz piranske v koprsko obèino na Markovec v blok od koder imam vsaj z enega okna še kar lep pogled na grad Socerb in pa na serminski hribèek nad naftnimi rezervoarji Smile ... Pa sem sklenil spomladi 2009 probat link na Socerb (dobrih 12km vidne zraène razdalje) med dvemi Usb wifi kljuèki, pojaèanimi s konzervami in kartonskima trobljama, skupaj slabih 50dB na linku. Doma star komp z mojim kljuèkom s softom v AP-mode na oknu z "baby-Anacondo" enhancerjem ter se odpeljal na drugo stran s sposojenim Netgear kljuèkom in in sposojenim laptopom ter "mini-Dragster" enhancerjem. "Oprema" nastavljena na B-only in s fixnimi IP-ji (brez DHCP) ...

Ko sem zadevo postavil, klient na Socerbu bp najde SSID mojga AP-ja in najprej prikaže tudi njegov "custom" IP Embarassed ter se poveže, signala zadosti za stabilen link Exclamation ... ter sem napravil skrinšot ...



Vendar èim sem ali probal refrešat screen ali se priklopit na šerano mapo za test DL brzine/performanse linka, mu je vrglo ven IP Confused èeprav je link še bil aktiven, vendar povezava ni veè delovala ...



Ker me to precej frustriralo, saj je vse blizu doma delalo Ok, sem celo ponovil "Road Trip" in šel nastavit zadeve v softu še na "Ad-Hoc mode" in z "short preamble" za novo probo in spet je doma delalo bp. Ko pa sem spet na Socerbu testiral, pa se je Evil or Very Mad neljuba nevšeènost enako ponovila Exclamation Grrrrr ! ... Potem sem pa nazaj grede zavil na Sermin (5km zraène razdalje od mojega novega doma) in postavil še enkrat "mobilni laboratorij" Smile in PAF, še enkrat enak "shit" Sad kljub še bistveno veèjem signalu ! ... in ker me je to precej jezilo, sem preskeniral omrežja na novo, nastavil klient mode za kljuèek in se povezal bp na en nezašèiten navadni wifi ruterèek z defolt antenco gor v sosednjem bloku. Pa tudi iNet browsanje je delovalo še kar Ok na 5km brez moènejše tistega AP antence, saj sem tej "žrtvi" že poprej, malce popravil nastavitve Twisted Evil Mr. Green ... Tako sem na težji experimentalni naèin ugotovil, kje je težava in to niso moje "antene" Rolling Eyes

Arrow Po kasnejšem temeljitem premisleku sem prišel na podlagi teh iskušenj do rezultata, da so za neuspeh krivi slabi driverji mojega kljuèka v drugih modih oz. švoh tudi podatkovna AP Tx modulacija, ki je precej pod modulacijo SSID podatka, saj v klient modu ni veèjih težav in pa nezmožnost fixiranja Tx brzine v tem modu! Zgleda da so ti in podobni Soft-AP deli driverjev za WIN spisani pri veèini takih poceni kljuèkov v stilu "samo da je" in delajo dovolj dobro samo po stanovanju ... Za Linux (tle sem bolj "bogi") AP-mode drajverjev niti nisem probal/našel za ta kljuèek, pa vprašanje, èe bi bili v redu, èe jih ni že proizvajalec ZyDAS chipseta original spisal. Kljuèek sicer v PuppyLinux-u [openSource driver] dela kot klient, vendar ima Rx obèutljivost slabšo kot v WIN. Torej dokler ne dobim enega takega primernega wifi kljuèka s tudi tovarniško Soft-AP podporo in tovarniškimi dobro delujoèimi Linux driverji tudi v tem modu, mislim, da nima smisla poskušati še enkrat podobnega linka Rolling Eyes razen, èe mi sluèajno ne uspe kako "zeznit" Win driverjev oz. jih prisilit na boljše delovanje s predelavo *.ini datotek ali win registra Rolling Eyes v bodoènosti ...

Rolling Eyes Ideja za ta poskus se mi je motala po glavi precej èasa, ker bi hotel poskusit napravit rekordno povezavo/link brez parabolnih zadev in s samo pravimi standardnimi "consumer" Usb wifi kljuèki in seveda horn enhancerji za razliko od teh fantov pri 89km rekordnem linku, èeprav bi bil moj link bistveno krajši ... pa izgleda, da za zadaj ne bo še niè iz tega Rolling Eyes ... oni fantje so uporabili prirejeno Linux distribucijo/driverje in Wlan_PcCard-e na Usb konverterju v dish fokus-ih ...

_________________
Razz ½ Konzerva na konzervo ... (wifi) antena, SuperDuper - SpikeCanTenna™ ½ Razz LP! - ¤¤¤ - http://www.spajky.vze.com


Nazadnje urejal/a Spajky Ned Jun 14, 2015 09:10:26; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 22, 2010 00:30:51    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Razz

Arrow no zdej ko sem konec tega avgusta po dolgem èasu konèno uspešno dokonèal mojo zadnjo in ultimativno kartonsko long-link Usb-DEEP-IMPACT™ anteno, jo je bilo seveda treba tudi preizkusit in primerjat z ono prejšnjo baby-ANACONDA seveda na istem "test" placu Smile ...

Na sreèo mi ni bilo treba s seboj veè vlaèit stare PC kište z monitorjem kot prejšnjikrat, ker mi je frend teden pred tem šenkal 10 let star Laptop z zaniè baterijo, pa sem zadevo napajal kar iz avto-AKU prek 12/230~ za 40€ poceni pretvornika Razz ... [zdaj lahko ves material stlaèim v Laptop torbo - prikladno] ...

Pa sem zadeve "nakrcal" v avto in se spet spravil na Malijo. Pridem tja po dveh letih in ugotovim, da je v tem èasu levo na spodnji njivi zrasla nedokonèana hiša Exclamation smajli_kladivo Brick wall , ki zdaj pa precej zastira pogled Rolling Eyes . Pa sem se moral za dva tri metre v desno se pomaknit (na desni pa bližnje drevo pri strani ), da sem imel za silo manj ovire in tako še dovolj odprto cono proti Belemu Križu in dalje italijanskemu Lignanu ... test se je dogajal takoj po sonènem zahodu in nad morje se je že spustila precej gosta poletna meglica; Rolling Eyes zdej pa še to ... postavim na steho avta moj novi "mobilni laboratorij" Embarassed in najprej prejšnjo baby-Anaconda 26dBi anteno naciljam, da sprobam spet za referenco ...



Se proba priklopit ... in spet ... pa spet ... pa niè Exclamation ... pa probam parkrat refreshat networks, pa onega italijanskega še ziher lani delujoèega AP-ja sploh ne najde.
Prekleta dodatna bajta, morska meglica ali pa kaj tretjega ... "no go!" Smajli Zmerja ... Pa zamenjam anteno s tanovo, bolj "moèno" naciljam in ...



... in zadeva se konèno poveže Razz (veèje ojaèenje torej "ožji snop", ki ga manj ovira poslabšana Fresnel cona zdaj) ... signala pa manj kot predlani d'oh! za par dB kljub par dB moènejši anteni ... jah, verjetno bodo krive nove okoljske okolišèine Rolling Eyes sem najprej mislil ... Potem pa doma pri pregledovanju skrinšotov pogledam gornji snap pod available networks in ugotovim, kje je razlog med drugim Wink . Idea Italijani so zgleda za vsaj 6dB zmanjšali moè/menjali anteno na onem AP-ju letos, pa uvedli še par na novo postavljenih dostopnih toèk tam naokoli plaž z enakim SSID in enih cca. 30dBm EIRP Embarassed ... le kako tega nisem prej opazil Rolling Eyes ...

No naslednji dan sem se spet vrnil, da še nekaj popoldne probam in preseneèeno spet ugotovil, da pa so tokrat postavili še gradbeni oder za fasado delat ravno kamor ni treba (matr, so hitri) in mi tako total zjebali testni plac. Res sem zadnji cajt konèal in osnovno sprobal zadevo Embarassed ... pa sem se odpravil iskat novega na hrib na portoroškim hribu oz. nad belokriškim RTV stolpom ter ga tudi našel, ki pa je pol nižji ter malce bližje vendar se že opazi upad signala (se še poveže tja èez) zaradi zakrivljenosti zemlje, saj so tile it.AP-ji na oni strani na samo par m nadmorske višine Exclamation ... pa sem se vrnil domov, ker je prihajal dež oz. lokalna poletna nevihta (karton ni glih vodoodporen) Confused ... Sem moral najti boljši plac za drugiè Shocked ...

Pa sem se naslednji dan spet odpravil proti Maliji in ob cesti proti vrhu (tam je na stolpih nad vodnim rezervoarjem množica mobitel repeaterjev) zagledal na 200m nadmorske prikladno njivo/travnik za "meritve" (moj "Škodilak" je lahko tudi Offroad terenc) Twisted Evil ter tudi malce nižje še ob cesti plac za se ustavit, kar sem do sedaj spregledal. Vse skup par sto m pred vrhom hriba in s èudovitim odprtim pogledom na Izolo, piranski polotok ipd. ki se nahaja tukaj (lahko zumirate tudi) ... Razdalja do tarèe enaka kot prej Smile

Postavim opremo in anteno ter napravim nekaj skrinšotov na novo ...





Idea Ker sem zadevo poèel pozno popoldne (èez dan je zaradi moène svetlobe teško lovit/najdet kursor miške na LCD-jih), mi je sonce sijalo zaradi smeri in odboja od morja zraven direkt v horn, kar ni glih najbolje za signal in sem opazil, da mi kdaj link res na kratko prekine, misleè, da je to to. Pol pa vidim (glej Ch. in oznaèen MAC na drugi sliki!), da me "premetava" med razliènimi AP-ji tam Exclamation oz. mi zdaj dela "roaming" med razliènimi AP-ji in to ROFL na 45km razdalje ... saj ni res Laughing ... hkrati sem opazil, da je pri skenu omrežij ulovilo tudi nekaj iz kraja Bibione [vidi èrtkano oznaèeno na predzadnjem snap-u], še južneje par km dol od Lignana Sabbiadoro Smile in sem sklenil anteni dodati še prednji horn adapter (ver.Big) ter jo namerit bolj v levo ... Razz (tudi na prvega posta mapi zgoraj, se na èisto levem robu vidi oznaèen tisti kraj)

In seveda je še kaj ulovilo Laughing na spodnji še daljši trasi trasi skoraj 50km in bolj švohnejše "plažne" AP-je doli :



Razz Pa sem se seveda priklopil na enega oznaèenega "dvojnika" od dveh spet z enakim oznaèenim SSID
doli na levi slikci...


... na onega BibioneNet pa èetudi ni enkripcije se nisem nikakor mogel nikdar kljub dovolj signala, ne vem zakaj; mogoèe je kak èuden/neobièajen naèin avtentifikacije sploh že za sam priklop Rolling Eyes v uporabi na onem; da se niti ne omeni, da so vsi ostali tile italijanski "plažni" AP-ji plaèljivi za iNet dostop ... zato pa sem po spodnji slikci ...



... spet ugotovil "roaming" med AP-jema tam z razliènima MAC in Tx kanaloma ROFL , tokrat kar na 49km razdalje Laughing ...

Arrow Naslednji dan (1.sept.) sem doma malo razmišljal, kje bi lahko v relativni bližini (do 1/4h vožnje daleè) po karti našel še kako višjo toèko za testirat, pa še na veèji razdalji. Iskazalo se mi je, da bo to najbrž spet na kaki njivi, tokrat nad Šmarjami pri KP na slabih 400m nadmorske višine in sem se dan kasneje popoldne tudi tja odpravil z "opremo" in z mojim 2-f-WD èeškim "terencem" kot potujoèim stojalom za antene Mr. Green ...

Že ko sem našel najboljšo toèko tam in pogledal proti Bibione cilju 55km daleè, sem ugotovil, da utegnejo bit težave s priklopom, saj je bila Fresnel cona bolj "švoh" : ravno v centru linije je bil malijski in sosednji hribi na par km daleè, morska linija pa tik nad vrhovi Rolling Eyes ; poleg tega pa še vrhovi dreves (visokih borovcev) blizu pod ono njivo v isti smeri Rolling Eyes ... ampak probat ni greh Wink vsaj z veèjo verzijo antene ...

Exclamation in moje ogromno èudo se je priklopilo Mr. Green kljub vsemu Razz ...



Idea Res pa je, da je dostikrat prekinjalo èeprav je razdalja samo dobrih 10% veèja kot prej, vendar se tu že lepo vidi neugoden vpliv neodprtosti prostora pred anteno oz. slabe tkzv. Fresnel cone. Zaradi tega je tudi slab signal, ki še ne omogoèa stabilnega in potencialno uporabnega linka Exclamation ... moram najti boljši "testni plac", èeprav duplo daleè èasovno Rolling Eyes ... vmes pa sem obrnil tudi na malo bolj odprto in kaki km bližjo linijo proti Lignanu desno in ugotovil, da onih prvotnih AP-jev pa ni veè! Turistièna sezona se je s septembrom konèala in so Italijani tam pohiteli zgleda z izklopom aparatur Evil or Very Mad ... no vsaj tazadnji BibioneWiFi je še delal dalje Rolling Eyes ...

Po vrnitvi domov sem malce razmišljal dalje in se spomnil enega prejšnjega "izleta" lani na grad Socerb na skalnem previsu oz. na makadam parking tam zraven nad Trstom oz. mejo, ki je èudovit a malce bolj oddaljen od mojega doma proti SV blizu tunela Kastelec na primorski avtocesti in na dobrih 400m nadmorske višine. Samo vedno nekaj piha tam, saj je plac nad prepadom takorekoè; je pa èudovit pogled brez ovir od Kopra pa do Monfalcona in vse vmes na drugi strani, posebej ob "èistem" ozraèju pa še veliko dlje do južnih Dolomitov in Alp Exclamation

Arrow Zaradi neugodne vremenske napovedi za konec vikenda, sem se že prvo septembersko soboto popoldne za vsak sluèaj odpravil tja gor in postavil "laboratorij" Embarassed ... Ljudi (pohodnikov) je bilo zelo malo najprej, dokler ni prispela masa folka na poroèno kosilo v restavracijo tja v gradu; sem nehote postal sam ena atrakcija tam z mojim antenskim èudom, pa so me stalno motili, ene je "firbec martval" kaj poènem Twisted Evil ene sem pa moral "odganjat" z zidka glih pred anteno, pa sem predèasno nehal. Ravno dovolj zgodaj pa sem ugotovil, da tudi onih BibioneWiFi ni bilo veè; so tudi te prejšnji dan Italijani izklopli zgleda Smajli "ne vem" in konèali kopalno sezono; ostal mi je tam doli na dobrih 63km daleè le tisti neuporabni Rolling Eyes "mestni" BibioneNet ... bo treba naslednje poletje poèakat za probat spet Embarassed

Ker sem se par dni obèasno ukvarjal nato tudi z dodatno izboljšavo feed-a tele velike antene z duplim tetrapak in dodatnim internim filter-vložkom (antena TetraRex-Twix+), sem moral tudi izboljšano verzijo izprobat na daleè, pa sem se èez teden dni po izboljšanju vremena spet odpravil, tokrat verjetno zadnjiè letos, nazaj na Socerb in tle doli je prvi skrinšot wifi mrež (levo) , poboljšane najveèje verzije na preko 60km Razz ...



Idea Oni spodnji (Sitecom), ki ga je pa zdaj to moje še poboljšano mega kartonsko èudo odkrilo vedno pa ima gor enkripcijo in se nisem mogel nanj "prilimat" in je tipièni default SSID opreme italijanskega ISP - Alice (npr.ADSL+ modem z wifi) ... Evo možnega dokaza, da znajo "domaèe wifi" naprave nest neverjetno daleè (ob adekvatni moèni sprejemni anteni in okolišèinah seveda) Pray ... nekateri Rolling Eyes pa se ne zmorejo priklapljat niti do soseda Twisted Evil ...

Spodaj prilagam karto toèk s Socerba, da si malo pogledate ...



Potem je pa zaèelo pihat moèneje v sunkih in èeprav je bila antena obtežena, sem preventivno odstranil horn adapter z Big verzije, da mi ga ne sname in odpihne v prepad ter potem ostal samo z bolj prikladno izboljšano DEEP-IMPACT+™ anteno in sem se hotel še malce "pohecat" Embarassed , èe sem že tam Wink ...

Pa sem anteno obrnil proti Miljam malo bolj desno in navzdol na 7km daleè in poskeniram omrežja ter najdem ...



Laughing ... In se seveda [samo v edukativno-testne in strogo nehudobne in neškodljive namene] priklopim bp Razz na "odprto" nezašèiteno žrtev, da vidim, kako dela italijanski broadband Very Happy in grem malce "posrfat" èe mi dodeli samodejno klientski IP (no problem!) in vidim, da dobro "šiba" Twisted Evil iNet (èe je tista SSID kratica pomenila "Web 4 Four", pomeni zdaj dalje Web for Five) Twisted Evil ... potem pa zadevo obrnem še na našo stran precej levo na Markovec (KP) in spet poskeniram omrežja, èe je kaka "voljna" žrtev Twisted Evil na enih 13km zraène razdalje Razz ... seveda je smajli_OK ROFL med toliko najdenimi omrežji ... in se priklopim Razz seveda Mr. Green striktno v "raziskovalne" namene Twisted Evil ...



Spet ima tudi ta vklopljen DHCP, dobim IP in grem na hitrco testirat iNet surfanje Embarassed ... "dela ko šus" Mr. Green ... in èe pomislimo, da ima tale "žrtev" doma v stanovanju 13km daleè notri takole napravo s fixnimi antencami in torej z najveè 20dBm EIRP, lahko ugotovimo, da se veèini niti ne sanja, dako daleè lahko ti domaèi wifi ruterèki v resnici nesejo Mr. Green Mr. Green ... (ko se pa sosedov mulc jedva uspe gor priklopit za šeranje iNet dostopa) Rolling Eyes ...

Exclamation ... res pa je, da ta moja najnovejša "težko Artilerijska" konstrukcija naravnost "ubija" Mr. Green Mr. Green Mr. Green ...

Evo, pa sem zadovoljen in pripravljen tudi za kaki eventuelni pravi rekordni link, èe najdem v doglednem èasu primerne sodelavce pa uporabim svojo "wardriving" tehnologijo Razz na sliki doli še s takrat "nenavito" do konca opremo Mr. Green ...



Question mogoèe pa se bo ekipa z bivšega Wlan-Sat.com foruma konèno uspela zbrat kdaj za Slo-rekord wifi link napravit, o katerem je tekla obèasno še do leto nazaj tam ena debata : Nanos-Rogla 125km ... bi bilo lepo iti malo "planinarit" Rolling Eyes

... ali bom pa se probal z Italijani po forumih kaj zmenit, npr. Socerb - vrh nad Aviano-m (FVG) ... mogoèe pa najdem sodelavca tle, pa se enkrat pred naslednjim poletjem odpravim še celo dlje do 160km daleè placa 1400m visoko na enem drugem vrhu v južnih Dolomitih za štos, èe vse prej pade v vodo Rolling Eyes ... samo èe se mi bo seveda dalo ... moj gen za lenobo se kar dostikrat vklaplja Twisted Evil Mr. Green ... bomo še vidli ...


Arrow ... vrnitev na INDEX antenskih inovacij ... ... ali pa nazaj na DEEP-IMPACT "kartonsko inovacijo" Embarassed ...

_________________
Razz ½ Konzerva na konzervo ... (wifi) antena, SuperDuper - SpikeCanTenna™ ½ Razz LP! - ¤¤¤ - http://www.spajky.vze.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 26, 2015 11:10:56    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Razz

Arrow no zdej ko sem konec tega avgusta po dolgem èasu konèno uspešno dokonèal mojo zadnjo in ultimativno kartonsko long-link Usb-DEEP-IMPACT™ anteno, jo je bilo seveda treba tudi preizkusit in primerjat z ono prejšnjo baby-ANACONDA seveda na istem "test" placu Smile ...

Na sreèo mi ni bilo treba s seboj veè vlaèit stare PC kište z monitorjem kot prejšnjikrat, ker mi je frend teden pred tem šenkal 10 let star Laptop z zaniè baterijo, pa sem zadevo napajal kar iz avto-AKU prek 12/230~ za 40€ poceni pretvornika Razz ... [zdaj lahko ves material stlaèim v Laptop torbo - prikladno] ...

Pa sem zadeve "nakrcal" v avto in se spet spravil na Malijo. Pridem tja po dveh letih in ugotovim, da je v tem èasu levo na spodnji njivi zrasla nedokonèana hiša Exclamation smajli_kladivo Brick wall , ki zdaj pa precej zastira pogled Rolling Eyes . Pa sem se moral za dva tri metre v desno se pomaknit (na desni pa bližnje drevo pri strani ), da sem imel za silo manj ovire in tako še dovolj odprto cono proti Belemu Križu in dalje italijanskemu Lignanu ... test se je dogajal takoj po sonènem zahodu in nad morje se je že spustila precej gosta poletna meglica; Rolling Eyes zdej pa še to ... postavim na steho avta moj novi "mobilni laboratorij" Embarassed in najprej prejšnjo baby-Anaconda 26dBi anteno naciljam, da sprobam spet za referenco ...



Se proba priklopit ... in spet ... pa spet ... pa niè Exclamation ... pa probam parkrat refreshat networks, pa onega italijanskega še ziher lani delujoèega AP-ja sploh ne najde.
Prekleta dodatna bajta, morska meglica ali pa kaj tretjega ... "no go!" Smajli Zmerja ... Pa zamenjam anteno s tanovo, bolj "moèno" naciljam in ...



... in zadeva se konèno poveže Razz (veèje ojaèenje torej "ožji snop", ki ga manj ovira poslabšana Fresnel cona zdaj) ... signala pa manj kot predlani d'oh! za par dB kljub par dB moènejši anteni ... jah, verjetno bodo krive nove okoljske okolišèine Rolling Eyes sem najprej mislil ... Potem pa doma pri pregledovanju skrinšotov pogledam gornji snap pod available networks in ugotovim, kje je razlog med drugim Wink . Idea Italijani so zgleda za vsaj 6dB zmanjšali moè/menjali anteno na onem AP-ju letos, pa uvedli še par na novo postavljenih dostopnih toèk tam naokoli plaž z enakim SSID in enih cca. 30dBm EIRP Embarassed ... le kako tega nisem prej opazil Rolling Eyes ...

No naslednji dan sem se spet vrnil, da še nekaj popoldne probam in preseneèeno spet ugotovil, da pa so tokrat postavili še gradbeni oder za fasado delat ravno kamor ni treba (matr, so hitri) in mi tako total zjebali testni plac. Res sem zadnji cajt konèal in osnovno sprobal zadevo Embarassed ... pa sem se odpravil iskat novega na hrib na portoroškim hribu oz. nad belokriškim RTV stolpom ter ga tudi našel, ki pa je pol nižji ter malce bližje vendar se že opazi upad signala (se še poveže tja èez) zaradi zakrivljenosti zemlje, saj so tile it.AP-ji na oni strani na samo par m nadmorske višine Exclamation ... pa sem se vrnil domov, ker je prihajal dež oz. lokalna poletna nevihta (karton ni glih vodoodporen) Confused ... Sem moral najti boljši plac za drugiè Shocked ...

Pa sem se naslednji dan spet odpravil proti Maliji in ob cesti proti vrhu (tam je na stolpih nad vodnim rezervoarjem množica mobitel repeaterjev) zagledal na 200m nadmorske prikladno njivo/travnik za "meritve" (moj "Škodilak" je lahko tudi Offroad terenc) Twisted Evil ter tudi malce nižje še ob cesti plac za se ustavit, kar sem do sedaj spregledal. Vse skup par sto m pred vrhom hriba in s èudovitim odprtim pogledom na Izolo, piranski polotok ipd. ki se nahaja tukaj (lahko zumirate tudi) ... Razdalja do tarèe enaka kot prej Smile

Postavim opremo in anteno ter napravim nekaj skrinšotov na novo ...





Idea Ker sem zadevo poèel pozno popoldne (èez dan je zaradi moène svetlobe teško lovit/najdet kursor miške na LCD-jih), mi je sonce sijalo zaradi smeri in odboja od morja zraven direkt v horn, kar ni glih najbolje za signal in sem opazil, da mi kdaj link res na kratko prekine, misleè, da je to to. Pol pa vidim (glej Ch. in oznaèen MAC na drugi sliki!), da me "premetava" med razliènimi AP-ji tam Exclamation oz. mi zdaj dela "roaming" med razliènimi AP-ji in to ROFL na 45km razdalje ... saj ni res Laughing ... hkrati sem opazil, da je pri skenu omrežij ulovilo tudi nekaj iz kraja Bibione [vidi èrtkano oznaèeno na predzadnjem snap-u], še južneje par km dol od Lignana Sabbiadoro Smile in sem sklenil anteni dodati še prednji horn adapter (ver.Big) ter jo namerit bolj v levo ... Razz (tudi na prvega posta mapi zgoraj, se na èisto levem robu vidi oznaèen tisti kraj)

In seveda je še kaj ulovilo Laughing na spodnji še daljši trasi trasi skoraj 50km in bolj švohnejše "plažne" AP-je doli :



Razz Pa sem se seveda priklopil na enega oznaèenega "dvojnika" od dveh spet z enakim oznaèenim SSID
doli na levi slikci...


... na onega BibioneNet pa èetudi ni enkripcije se nisem nikakor mogel nikdar kljub dovolj signala, ne vem zakaj; mogoèe je kak èuden/neobièajen naèin avtentifikacije sploh že za sam priklop Rolling Eyes v uporabi na onem; da se niti ne omeni, da so vsi ostali tile italijanski "plažni" AP-ji plaèljivi za iNet dostop ... zato pa sem po spodnji slikci ...



... spet ugotovil "roaming" med AP-jema tam z razliènima MAC in Tx kanaloma ROFL , tokrat kar na 49km razdalje Laughing ...

Arrow Naslednji dan (1.sept.) sem doma malo razmišljal, kje bi lahko v relativni bližini (do 1/4h vožnje daleè) po karti našel še kako višjo toèko za testirat, pa še na veèji razdalji. Iskazalo se mi je, da bo to najbrž spet na kaki njivi, tokrat nad Šmarjami pri KP na slabih 400m nadmorske višine in sem se dan kasneje popoldne tudi tja odpravil z "opremo" in z mojim 2-f-WD èeškim "terencem" kot potujoèim stojalom za antene Mr. Green ...

Že ko sem našel najboljšo toèko tam in pogledal proti Bibione cilju 55km daleè, sem ugotovil, da utegnejo bit težave s priklopom, saj je bila Fresnel cona bolj "švoh" : ravno v centru linije je bil malijski in sosednji hribi na par km daleè, morska linija pa tik nad vrhovi Rolling Eyes ; poleg tega pa še vrhovi dreves (visokih borovcev) blizu pod ono njivo v isti smeri Rolling Eyes ... ampak probat ni greh Wink vsaj z veèjo verzijo antene ...

Exclamation in moje ogromno èudo se je priklopilo Mr. Green kljub vsemu Razz ...



Idea Res pa je, da je dostikrat prekinjalo èeprav je razdalja samo dobrih 10% veèja kot prej, vendar se tu že lepo vidi neugoden vpliv neodprtosti prostora pred anteno oz. slabe tkzv. Fresnel cone. Zaradi tega je tudi slab signal, ki še ne omogoèa stabilnega in potencialno uporabnega linka Exclamation ... moram najti boljši "testni plac", èeprav duplo daleè èasovno Rolling Eyes ... vmes pa sem obrnil tudi na malo bolj odprto in kaki km bližjo linijo proti Lignanu desno in ugotovil, da onih prvotnih AP-jev pa ni veè! Turistièna sezona se je s septembrom konèala in so Italijani tam pohiteli zgleda z izklopom aparatur Evil or Very Mad ... no vsaj tazadnji BibioneWiFi je še delal dalje Rolling Eyes ...

Po vrnitvi domov sem malce razmišljal dalje in se spomnil enega prejšnjega "izleta" lani na grad Socerb na skalnem previsu oz. na makadam parking tam zraven nad Trstom oz. mejo, ki je èudovit a malce bolj oddaljen od mojega doma proti SV blizu tunela Kastelec na primorski avtocesti in na dobrih 400m nadmorske višine. Samo vedno nekaj piha tam, saj je plac nad prepadom takorekoè; je pa èudovit pogled brez ovir od Kopra pa do Monfalcona in vse vmes na drugi strani, posebej ob "èistem" ozraèju pa še veliko dlje do južnih Dolomitov in Alp Exclamation

Arrow Zaradi neugodne vremenske napovedi za konec vikenda, sem se že prvo septembersko soboto popoldne za vsak sluèaj odpravil tja gor in postavil "laboratorij" Embarassed ... Ljudi (pohodnikov) je bilo zelo malo najprej, dokler ni prispela masa folka na poroèno kosilo v restavracijo tja v gradu; sem nehote postal sam ena atrakcija tam z mojim antenskim èudom, pa so me stalno motili, ene je "firbec martval" kaj poènem Twisted Evil ene sem pa moral "odganjat" z zidka glih pred anteno, pa sem predèasno nehal. Ravno dovolj zgodaj pa sem ugotovil, da tudi onih BibioneWiFi ni bilo veè; so tudi te prejšnji dan Italijani izklopli zgleda Smajli "ne vem" in konèali kopalno sezono; ostal mi je tam doli na dobrih 63km daleè le tisti neuporabni Rolling Eyes "mestni" BibioneNet ... bo treba naslednje poletje poèakat za probat spet Embarassed

Ker sem se par dni obèasno ukvarjal nato tudi z dodatno izboljšavo feed-a tele velike antene z duplim tetrapak in dodatnim internim filter-vložkom (antena TetraRex-Twix+), sem moral tudi izboljšano verzijo izprobat na daleè, pa sem se èez teden dni po izboljšanju vremena spet odpravil, tokrat verjetno zadnjiè letos, nazaj na Socerb in tle doli je prvi skrinšot wifi mrež (levo) , poboljšane najveèje verzije na preko 60km Razz ...



Idea Oni spodnji (Sitecom), ki ga je pa zdaj to moje še poboljšano mega kartonsko èudo odkrilo vedno pa ima gor enkripcijo in se nisem mogel nanj "prilimat" in je tipièni default SSID opreme italijanskega ISP - Alice (npr.ADSL+ modem z wifi) ... Evo možnega dokaza, da znajo "domaèe wifi" naprave nest neverjetno daleè (ob adekvatni moèni sprejemni anteni in okolišèinah seveda) Pray ... nekateri Rolling Eyes pa se ne zmorejo priklapljat niti do soseda Twisted Evil ...

Spodaj prilagam karto toèk s Socerba, da si malo pogledate ...



Potem je pa zaèelo pihat moèneje v sunkih in èeprav je bila antena obtežena, sem preventivno odstranil horn adapter z Big verzije, da mi ga ne sname in odpihne v prepad ter potem ostal samo z bolj prikladno izboljšano DEEP-IMPACT+™ anteno in sem se hotel še malce "pohecat" Embarassed , èe sem že tam Wink ...

Pa sem anteno obrnil proti Miljam malo bolj desno in navzdol na 7km daleè in poskeniram omrežja ter najdem ...



Laughing ... In se seveda [samo v edukativno-testne in strogo nehudobne in neškodljive namene] priklopim bp Razz na "odprto" nezašèiteno žrtev, da vidim, kako dela italijanski broadband Very Happy in grem malce "posrfat" èe mi dodeli samodejno klientski IP (no problem!) in vidim, da dobro "šiba" Twisted Evil iNet (èe je tista SSID kratica pomenila "Web 4 Four", pomeni zdaj dalje Web for Five) Twisted Evil ... potem pa zadevo obrnem še na našo stran precej levo na Markovec (KP) in spet poskeniram omrežja, èe je kaka "voljna" žrtev Twisted Evil na enih 13km zraène razdalje Razz ... seveda je smajli_OK ROFL med toliko najdenimi omrežji ... in se priklopim Razz seveda Mr. Green striktno v "raziskovalne" namene Twisted Evil ...



Spet ima tudi ta vklopljen DHCP, dobim IP in grem na hitrco testirat iNet surfanje Embarassed ... "dela ko šus" Mr. Green ... in èe pomislimo, da ima tale "žrtev" doma v stanovanju 13km daleè notri takole napravo s fixnimi antencami in torej z najveè 20dBm EIRP, lahko ugotovimo, da se veèini niti ne sanja, dako daleè lahko ti domaèi wifi ruterèki v resnici nesejo Mr. Green Mr. Green ... (ko se pa sosedov mulc jedva uspe gor priklopit za šeranje iNet dostopa) Rolling Eyes ...

Exclamation ... res pa je, da ta moja najnovejša "težko Artilerijska" konstrukcija naravnost "ubija" Mr. Green Mr. Green Mr. Green ...

Evo, pa sem zadovoljen in pripravljen tudi za kaki eventuelni pravi rekordni link, èe najdem v doglednem èasu primerne sodelavce pa uporabim svojo "wardriving" tehnologijo Razz na sliki doli še s takrat "nenavito" do konca opremo Mr. Green ...



Question mogoèe pa se bo ekipa z bivšega Wlan-Sat.com foruma konèno uspela zbrat kdaj za Slo-rekord wifi link napravit, o katerem je tekla obèasno še do leto nazaj tam ena debata : Nanos-Rogla 125km ... bi bilo lepo iti malo "planinarit" Rolling Eyes

... ali bom pa se probal z Italijani po forumih kaj zmenit, npr. Socerb - vrh nad Aviano-m (FVG) ... mogoèe pa najdem sodelavca tle, pa se enkrat pred naslednjim poletjem odpravim še celo dlje do 160km daleè placa 1400m visoko na enem drugem vrhu v južnih Dolomitih za štos, èe vse prej pade v vodo Rolling Eyes ... samo èe se mi bo seveda dalo ... moj gen za lenobo se kar dostikrat vklaplja Twisted Evil Mr. Green ... bomo še vidli ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 26, 2015 20:13:46    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Cool
... No in po nekaj letih sem se da ne pozabim odloèil konèno, da napišem še konec te test sage oziroma maximalni domet, ki sem ga dosegel pri mojih poskusih. Vmes sem bil tudi na Slavniku pri koèi in iskal proti zahodu, èe dobim še tam kakšne bolj oddaljene Wifi toèke, pa ni bilo niè posebnega....

Zato sem se leto kasneje znova odpravil na Socerb z ono še izboljšano najmoènejšo antena_zadevo DEEP-IMPACT¤B+ 33/35dBi doli na zdaj že bivšem terenskem prevoznem sredstvu Twisted Evil ...



in seveda ostalo potrebno opremo Razz , da malo "poskeniram" eter, èe je kaj novega ...

In je tudi bilo Razz ... Pojavila sta se dva nova wifi AP-ja iz kraja Caorle (Sliki-na rivieri v Italiji) èez morje proti Benetkam na moje veselje.
Pa se probam za Å¡tos priklopit na edinega brez enkripcije, da vidim, kako in kaj ...



Kot vidite lahko, sem uspel priklopit med toèkama spodaj na mapi



kar znese nekje dobrih 70km! Po doglednem èasu in veè poskusih vmes, mi je njihov DHCP server celo doloèil IP ... Vendar ker je Socerb samo na 400m nadmorske višine in oni italijanski kraj le par m nadmorske, zemlja pa baje okrogla Embarassed ter zaradi motenj bližjih AP-jev ter mejne moèi signala na linku, je link seveda stalno metalo ven in njihove antene tudi niso visoko na nizkih hotelèkih na 45.601548 / 12.889409 Long/Lat zemljepisne Rolling Eyes ... bi bilo treba it na višji hrib na naši strani Cool ...

Idea Ker sem terensko situacijo na precej višjem Nanosu poznal že od prej (že en izlet do oddajnika gori zaradi eventuelnega poskusa linka med Nanosom in Roglo, ki se ni udejanil pred leti), sem se odloèil par dni kasneje poleti z "opremo" odpeljat gor na zahodno stran pod vrh, pa najdet primerno mesto za se parkirat in poskusit znova eksperiment do onega AP-ja Embarassed èez morje ...

Našel sem primeren kraj (njiva/travnik zraven poti) na hribèku takoj nad staro cerkvico sv.Hieronima na Nanosu (45.780746 / 14.036086 Long/Lat zemljepisne) nekje na nadm.višini dobrih 1000m s "èisto Fresnel cono" ter postavil setup. Doli na mapi so oznaèene toèke eventuelnega linka ... Zraèna razdalja je 93 Km !



Arrow Imel sem s seboj za vsak sluèaj tudi še kar moèen daljnogled za poiskat cilj, vendar je nad morjem bila precejšnja poletna popoldanska meglica v daljavi, tako, da so se kljub daljnogledu komaj videli obrisi piranske cerkve. Na sreèo sem še doma na karti pogledal toèno smer/azimut in vzel s seboj pohodniški kompas (iz Lidla za par evrov), pa sem lahko "na slepo" približno naciljal tisti AP na italijanski strani...

Po par poskusih se je zadeva celo priklopila na željeni link, a ni delovalo dobro oz. niè bolje kot pred par dnevi na Socerbu : metalo je link dol preveè, èeprav mi je dodelilo avtomatsko še kar hitro IP a ping je bil slabo odziven z izpadi. Da sem bil res nad Krasom, lahko vidite po spisku imen AP-jev v dosegu Wink ... najprej sem mislil, da je problem v vlagi v zraku, pa sem kasneje opazil, da sta AP-ja na razliènih kanalih in z razliènim MAC glede na test na Socerbu ... nekaj sem še popravljal smer antene, brez veèjega uspeha in že mislil pospravit setup Rolling Eyes ...



Potem mi je pa padla Idea na pamet genialna ideja, da bi zamenjal na anteni polarizacijo signala - zavrtel zadnji del (dupli tetrapak vložek) antene po osi levo/desno za 90° ter tako izprobal še horizontalno polarizacijo v tisti smeri, èe bo kaj ... in Bingo Exclamation Evo ...



Zginili so veèinoma vsi moteèi bližnji kraški AP-ji in moj setup se je instantno priklopil na eni drugi AP tam doli èez morje (spet nov Mac naslov!) ter mi je takoj dodelilo potrebne IP-je, ki pa so bili v malce drugaènem rasponu. Signal in kvaliteta solidna ter stabilna in brez veèjih nihanj! Smile

Pa sem probal z browserjem na Google, ampak niè ni bilo iz tega, internet ni hotel delovati Rolling Eyes . Pa sem preveril link veèkrat s Ping rafalom : link "rock solid" in BP return brez izpadov in latenca max. 15ms Exclamation (doma sem imel min.5ms!) ... torej zgleda ali ni bilo kaj v redu z gateway za internet ali pa sem se ponesreèi vklopil na kakšen repetitor/wds za tamkajšnje plažne "free" dostopne toèke, torej se "všaltal" nekam vmes Mr. Green ... ne bi bilo prviè, sem že doživel podoben problem; lahko pa me njihov internet server zaradi mojega neaktiviranega Mac kljuèka tam ni spustil na Net ...

Ker se mi je že druga rezervna baterija za laptop skoraj izpraznila, sem seveda na hitro napravil še skrinšot Ping programa z ostalim in zadeve pospravil. Pokazati vam ga pa ne morem na žalost, saj sem jest osel pozabil skrinšot tudi shranit Brick wall preden sem zadevo pospravil in šel domov, kjer sem šele opazil to napako. Ni se mi pa dalo samo zaradi tega še enkrat vozit gor en dan in ponovit vajo Sad ...

Glede na stabilnost linka in jakost signala menim, da bi šlo tudi preko 100 Km (bi bilo treba zlest na Kanin za kaj takega) s to mojo DIY zadevšèino. Sem celo mail pisal firmi ki je tam postavljala doli one AP-je, da izvem, kakšne antene/koliko dBi Question imajo uporabljene za doloèene moje izraèune, vendar niso odgovorili; torej ne vem koliko so moène tam doli na onih dostopnih toèkah...

Arrow Ker sem se že pred èasom nehal igrat s temi mojimi antenami, sem vseeno "kartonsko èudo" spravil za vsak sluèaj; sprednji 2dB snemljivi dodatek se mi je itak razpadel po "šivih", pa sem kose spravil v klet, glavni del pa v v stanovanju na omari Embarassed ... lahko kdaj pride prav Razz ... to bi bilo vse ...


Arrow ... vrnitev na INDEX antenskih inovacij ... ... ali pa nazaj na DEEP-IMPACT "kartonsko inovacijo" Embarassed ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Internet, raèunalniÅ¡ka omrežja LAN in wlan, povezave in strežniki Èasovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski èas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povleèeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group