Kazalo po www.elektron.si forumu www.elektron.si

 
 Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
   recentZadnjih 20 razprav  Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mos feti

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Napajalna tehnika, usmerniki, pretvorniki, UPS, baterije, akumulatorji, solarni sistemi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Tunelar



Pridružen/-a: Čet Jan 2015 18:05
Prispevkov: 17
Kraj: Fala

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 17:00:42    Naslov sporočila: Mos feti Odgovori s citatom

Ima kdo odgovor na naslednje vpraÅ”anje; v razsmernik HQ 4000W 24V bi rad zmontiral drugaĆØne mos-fete z malenkostno razliko, bo imelo to kakÅ”ne posledice in bo inverter dalje delal normalno kot prej preden so pregoreli feti bili so naslednjih oznak : IRFP22N 60K

Vgradil pa bi IRFP27N 60K saj jih je lažje dobiti in so neprimerno cenejŔi od originalov v njem je 12 mos-fetov.
Za odgovor se vnaprej zahvaljujem Very Happy

_________________
Kinetik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
moderator


Pridružen/-a: Tor Okt 2008 8:20
Prispevkov: 239
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 18:47:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

IMHO, zdi se mi, da bi moralo vse delat Ok (ĆØe ni crknilo Å”e kaj drugega zraven!!!), saj kot sem videl po podatkih z neta, so oni tvoji nadomestni celo "boljÅ”i" ... lahko pa Å”e kdo drug pove mnenje o taki zamenjavi, da bo za ziher ...

Ps.: preveri, ĆØe imajo enak pinout, nisem gledal datasheet-ov s karakteristikami...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 19:17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.vishay.com/docs/91208/sihfp22n.pdf

http://www.vishay.com/docs/91219/91219.pdf

Mislim, da jih brez težav lahko nadomestiÅ” z moĆØnejÅ”imi Wink
Razlika v moĆØi in tokovni zmogljivosti je oĆØitna, moĆØnejÅ”i imajo malo veĆØji Qc gate charge in kapacitivnost, zato je pomembno, da je driver za odpiranje fetov res dober.

Ali se feti nahajajo na sekundarni, torej 320V DC strani?
Ali je razsmernik trapezni ali sinusni?

Ali gre za kaj takega?
http://hawksphotovideo.co.uk/images/products/115976.jpg

HQ z zvezdico, me kar zaÅ”ĆØemi in ima me, da bi kaj grdega rekel, s to znamko nimam dobrih izkuÅ”enj, ne z baterijami, ne z razsmerniki, imam namreĆØ dva 600W doma za popravit (že popravljano, ampak Å”e vedno ne dela prav) Evil or Very Mad

_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tunelar



Pridružen/-a: Čet Jan 2015 18:05
Prispevkov: 17
Kraj: Fala

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2015 10:09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem preveril karakteristike in res odstopajo po moĆØi saj so moĆØnejÅ”i in Å”e ena mala razlika je v mikro omih, naroĆØeno sem dobil v treh dneh zamenjal in pretvornik dela brez napak, je pa modificiran sinus in je takÅ”en kot na sliki iz zgornje povezave. Okvara se je zgodila zaradi prikljuĆØitve živo srebrne žarnice nanj kar piÅ”e v navodilih, da ni priporoĆØljivo a sem v Å”tirih letih, ko ga imam pozabil na to. Tudi jaz sem nekdaj imel takÅ”en majhen pretvornik z 600w-ati in so mi isto pregoreli mos feti ter hitre diode pod oznakami UF- Å”tevilk se ne spomnim ali jih moraÅ” zamenjati z podobnimi karakteristikami in to vse, da so enake. meni ga je tedaj uspelo popravit in je delal brezhibno, le neonskih luĆØi se je treba izogibat oziroma iz njih odstranit kondenzatorje. Mi lahko napiÅ”eÅ” kaj se je zgodilo z tvojim razsmernikom, da je priÅ”lo do okvare in kaj si v njem zamenjal.

Vsem se zahvaljujem za mnenja na forumu!

_________________
Kinetik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
moderator


Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:00
Prispevkov: 2149
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2015 13:29:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razsmernik HQ 600W oziroma dva razsmernika sem dobil pokvarjena, zamenjal sem tranzistorje. Eden je imel kar dobro požgano na ploÅ”ĆØi in se ne spomnim ali sem ga sploh popravljal ali ne, Å”e vedno imam oba pospravljena v original Å”katli, eden deluje, ampak ne da od sebe polno moĆØ. Malo sem že pozabil, kako sem meril, vem pa, da sem prikljuĆØil nanj UPS malo veĆØji in ni delovalo. Ker se nisem imel ĆØasa kaj dosti ubadati s tem, sem pospravil v Å”katlo in dal v polico in Å”e malo založil, bo treba potegniti ven in dati na delovni pult Smile
_________________
Zasebna sporoĆØila sprejemam na e-mail
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.elektron.si forumu -> Napajalna tehnika, usmerniki, pretvorniki, UPS, baterije, akumulatorji, solarni sistemi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Da, lahko povlečeš datoteke v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group